Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android wersja NaviExpert beta 8.3

Re: Android wersja NaviExpert beta 8.3

Postprzez ALEX » środa, 22 maja 2013, 16:01

Qbek napisał(a):ALEX, o czym piszesz?

(po dotknięciu pola z nazwą ulicy/miasta)
Nieskończoność.jpg
Nieskończoność.jpg (33.13 KiB) Przeglądane 663 razy

Qbek napisał(a):Widać, że nacisk został położony na tryb pionowy. Osobiście nie rozumiem dlaczego.

Bo na przykład odkąd pamiętam to w trybie poziomym nie dało się dzwonić (nie było wszystkiego widać na ekranie). Od dłuższego czasu korzystam z nawigacji w pionie.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez ALEX » środa, 22 maja 2013, 17:06

KasiaD napisał(a):Ważne! Autozoom chwilowo świruje, tzn wyłącza się - wiemy, poprawiamy.

Czy ustawione powiększenie w czasie nawigacji będzie zapamiętywane po wyłączeniu programu? Czy jak zawsze 1000m na starcie?
ALEX

Postprzez lchmiel » środa, 22 maja 2013, 17:49

Qbek napisał(a): Dziękuję za zrzuty poziome. W tej wersji już nie jest tak ładnie. Widać, że nacisk został położony na tryb pionowy. Osobiście nie rozumiem dlaczego. Przecież telewizory, monitory etc. mają układ poziomy... Naturalnie oko lepiej odbiera poziomy obraz. lchmiel by się tu chyba przydał ;) jako specjalista od obrazów :)

Napiszę, ale jeszcze jestem w drodze. Ja akurat używam pionowego. Poziomy jest oczywiście bardzo ważny, to jasne.

Ogólnie, nowa grafika jest lepsza.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mentos11 » środa, 22 maja 2013, 18:47

A widzieliście menu ustawień?
Widać że Kasia się poglowila trochę bo zdecydowanie uległ uproszczeniu, mi się podoba, ekran nawigacji też mi się podoba :)
Załączniki
Screenshot_2013-05-22-19-38-44.png
Screenshot_2013-05-22-19-38-44.png (65.65 KiB) Przeglądane 629 razy
Screenshot_2013-05-22-19-39-41.png
Screenshot_2013-05-22-19-39-41.png (62.6 KiB) Przeglądane 629 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » środa, 22 maja 2013, 18:59

mentos11 napisał(a):A widzieliście menu ustawień?

Tak. Zamiast zająć się czymś przydatnym do jazdy - znowu pierdoły.
Niech ktoś mi wytłumaczy różnicę pomiędzy prędkością średnią uwzględniającą oraz nie uwzględniającą postojów.
screenshot_2013-05-22_1951.jpg
screenshot_2013-05-22_1951.jpg (14.51 KiB) Przeglądane 625 razy
ALEX

Postprzez ALEX » środa, 22 maja 2013, 20:41

Pytanie o kończenie programu po dojechaniu do celu - rewelacja :)

Jaki jest sens wymyślać nowy kształt ikonek manewru zamiast poświęcić ten czas na sprawienie żeby działały poprawnie (sugeruję wyświetlenie fragmentu mapy)?
screenshot_2013-05-22_2036.jpg
screenshot_2013-05-22_2036.jpg (51 KiB) Przeglądane 614 razy

Z góry wyraźnie widać, że choćby nie wiem jak się starać to "w prawo" z tego nie wyjdzie:
screenshot_2013-05-22_2129.jpg
screenshot_2013-05-22_2129.jpg (39.71 KiB) Przeglądane 614 razy

Co do ikonek wyboru funkcji na ekranie to:
- rozumiem sens ciągłego wyświetlania: zgłoszeń (czyżby odejście od CB?), wyciszenia dźwięku i podglądu trasy (choć w tym trybie wszystko poza powrotem powinno się chować bo zasłania trasę)
- nie rozumiem uporu w wyświetlaniu kompasu/kierunku do celu - jazda drogami to nie powrót z grzybobrania gdy szuka się samochodu
- zmiana skali mapy - przy zapamiętywaniu skali ustawionej przez użytkownika wystarczy użycie dwóch palców (a same ikonki opcjonalnie).
ALEX

Postprzez Qbek » środa, 22 maja 2013, 21:23

mentos11 napisał(a):A widzieliście menu ustawień?
Widać że Kasia się poglowila trochę bo zdecydowanie uległ uproszczeniu, mi się podoba, ekran nawigacji też mi się podoba :)

Bardzo dobre rozwiązanie! W piątek pojechałem najdroższą autostradą A4, bo zapłaciłem 9 zł za przejechanie 7 km... A to przez to, że zapomniałem, iż NE nie pyta każdorazowo, tylko trzeba samemu o tym pamiętać ;)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ALEX » środa, 22 maja 2013, 21:26

Qbek napisał(a):A to przez to, że zapomniałem, iż NE nie pyta każdorazowo, tylko trzeba samemu o tym pamiętać ;)

Bo NE - jak wielokrotnie wykazywałem - jest projektowany do wykorzystania w domu, nie w samochodzie.
ALEX

Postprzez algi » środa, 22 maja 2013, 21:43

Ikonka kompasu/kierunku tez jest mi do niczego niepotrzebna i chcialbym ja wylaczyc.

Plus i minus niech zostana - korzystam non stop bo w pinch to zoom to sie mozna za biurkiem bawic a nie na dziurawych polskich drogach.

Ogolnie interface odswiezony, jest ladniej, estetyczniej i nowoczesniej ale zobaczymy jak to w praktyce sie bedzie sprawdzalo.
Po wlaczeniu nawi w trybie nocnym pierwsze wrazenie bylo ze na gorze jest chaos. Chyba przez te przebijajace sie chmurki przez polprzezroczyste tlo pod napisami.

Testowe wyszukanie obiektu po trasie nie zadzialalo. Potestuje dalej.

Zmniejszenie paczki aplikacji na plus choc wazniejsze jest chyba uzycie RAMu i optymalizacja zuzycia procesora/baterii (choc teraz nie jest to akurat dla mnie problem-2GB ram, 4 rdzenie, bateria 3100mAh-spokojnie dziala NE a w tle Yanosik oraz rejestrator Autoguard w HD) ale jako posiaacz lg gt505 w ktorym tylko i jedynie NE przeciekal (rzekome wycieki pamieci) jestem za jak najlepsza i doglebna optymalizacja aplikacji

Predkosc max w kompie pokladowym 111km/h czyli ten sam blad co wczesniej.

W sumie dluga przerwa miedzy wersjami a zmian jakos tak malo.
Czekam na OpenGL i porownywanie tras, w tym graficzne.

W piatek caly dzien bede sie szwedal po Warszawie i okolicach to potestuje mocniej...

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez lchmiel » środa, 22 maja 2013, 23:47

Moje uwagi
  • Interfejs lepszy, mniej zbędnych szczegółów (ramki), czystsza grafika. Ale styl zachowany - to dobrze, ciągłość jest znakiem dojrzałości.
  • Jedni będą żałować tego guzika, inni innego; jedni za zbędny będą uważać taki element, inni inny. Ja potrzebuję strzałki do celu, algi nie. Qbek nie chce prędkościomierza, a ja chcę, bo samochodowy zawyża prawie o 10%. Ja pilnie potrzebuję na stałe przestawić się na tryb nocny, a tu od lat nic z tego. A są ważniejsze rzeczy, jak np. sposoby wyboru tras. Bez licznych opcji zaawansowanych się nie obejdzie.
  • Zarówno tryb poziomy, jak i pionowy powinny być dopracowane. Dla mnie naturalny jest widok taki, jak kartka papieru. Podobnie złożyłbym mapę, gdybym miał papierową. Wolę widzieć drogę daleko, a nie okolice wszerz. Inni wolą widzieć tak, jak się patrzy na krajobraz: 90 stopni od nosa w lewo i 90 w prawo. A wolne miejsca z boku można wtedy wykorzystać na guziki. Też dobry pomysł, ale pod warunkiem, że się ma na prawdę duży ekran.
  • Co się stało z możliwością wyświetlania od zera do czterech informacji komputera pokładowego? Teraz wygląda, jakby było na sztywno: odległość do celu, prędkość i czas dojazdu. Niemniej, teraz widać lepiej: prędkość na środku jest niedaleko od znaku ograniczenia prędkości, to ułatwia.
  • Podoba mi się pytanie o zamknięcie programu po dojechaniu do celu. To jest dobra reakcja na czyjąś prośbę.
  • Bardzo podoba mi się przeorganizowanie menu na dole ekranu startowego. Jazda do "ulubionego" przy włączonym programie jest teraz dostępna w dwóch kliknięciach. OK! To też jest dobra reakcja na czyjąś prośbę (moją).
  • Ujednolicenia w działaniu menu są zawsze na plus.
  • Mamy osobną nocą paletę barw trafiku. Ciemne, stonowane barwy. Dyskretna elegancja. Dobrze.
  • Weźcie kiedyś na warsztat katalogi ulubionych. Ulubionych przybywa. Nie sposób wszystkiego zawsze od nowa wyszukiwać. Mapy się poprawiają, OK, ale są liczne miejsca, których trzeba z trudem szukać studiując mapy.
  • Prawie cała góra ekranu jest przysłonięta granatowymi polami informacyjnymi. Może więc czas na rezygnację z chmurek? Dla mnie to infantylne. Może komuś się spodobać, ale po pierwszym miesiącu przejdzie każdemu (chyba, że umożliwicie robienie skórek na NE :D). Zresztą, widać tylko cienki pasek czystego nieba, więc nie wiadomo dokładnie, co na nim widać.
  • Ikony punktów mapy się zmieniły. Na lepsze.
  • Nadal niektóre komunikaty głosowe są urwane niewiele przed końcem.

To jest wersja Release Candidate. Zatem, pewnie będzie RC2, RC3 i wersja produkcyjna. To może być za szybko.

I jeszcze jeden błąd interfejsu. Klikam na górne przezroczyste pole adresu na niebie. Dostaję w oknie informację o klikniętym punkcie na mapie. Gaszę to pojawiwsze się okno klawiszem systemowym "Wróć" i znika okno razem z napisami na nim, tzn. znika nazwa ulicy i miasta.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert