Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NE 8.3 - poprawki

Re: NE 8.3 - poprawki

Postprzez kemotik » wtorek, 9 lip 2013, 19:59

Zgadzam się z Tobą! Mam dokładnie ten sam problem, dodatkowo mam wykupione polskie głosy, z których w tej chwili nie mogę korzystać...

JHartman napisał(a):Już o tym pisałem, ale porzucenie manualneog wyboru języka aplikacji i uzależnienie od języka systemowego to rozwiązanie najgorsze z możliwych. Nie wiem dlaczego spośród setek bardziej potrzebnych zmian wybrano akurat tą.

Z pewnych względów muszę mieć język telefonu ustawiony na angielski i NE 8.3 uruchamia mi się z angielskim GUI (co nie jest najgorsze) ale też komunikaty głosowe próbuje wymawiać po angielsku.

Jak dla mnie to dyskwalifikuje tą apkę całkowicie i na razie zostaje mi downgrade do 8.2 i jeśli to nie będzie poprawione w następnych wersjach - zmian ja jakąś inną aplikację.

Pozdrawiam
kemotik
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: GT-I9100

Postprzez kemotik » wtorek, 9 lip 2013, 20:06

Proponuję dodać możliwość zmiany kierunku, w którym rozpoczyna się nawigacja z miejsca postoju.
Ostatnio kilka razy zdarzyło mi się, że mam możliwość ruszyć z zatoczki parkingowej jedynie na północ, za 30m jest skrzyżowanie, gdzie w prawo/lewo są drogi jednokierunkowe. Jak na złość aplikacja założyła, że pojadę na południe...
kemotik

Telefon: GT-I9100

Postprzez mentos11 » wtorek, 9 lip 2013, 20:11

Widzę że powtarza się historia z odległościami do manewru, ale rzeczywiście jak ktoś ma wykupiony jakiś głos a teraz nie może go zmienić bez zmiany języka w andku to trochę słabo.
Zdecydowanie do poprawki.
To jeszcze można dodać okno potwierdzania włączenia nowego abonamentu.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez stacho » środa, 10 lip 2013, 08:37

Też repostuję aby wybór języka aplikacji pozostał po stronie tejże! Każdy sobie zmieni wg preferencji. Zmuszacie teraz mnie do przełączenia języka systemowego z EN na PL, a to jest dla mnie bardzo niewygodne z wielu różnych względów.

Wystarczyło zrobić ankietę z propozycjami implementacji danej opcji, zapewne nie byłoby teraz tej dyskusji.

kemotik napisał(a):Zgadzam się z Tobą! Mam dokładnie ten sam problem, dodatkowo mam wykupione polskie głosy, z których w tej chwili nie mogę korzystać...

JHartman napisał(a):Już o tym pisałem, ale porzucenie manualneog wyboru języka aplikacji i uzależnienie od języka systemowego to rozwiązanie najgorsze z możliwych. Nie wiem dlaczego spośród setek bardziej potrzebnych zmian wybrano akurat tą.

Z pewnych względów muszę mieć język telefonu ustawiony na angielski i NE 8.3 uruchamia mi się z angielskim GUI (co nie jest najgorsze) ale też komunikaty głosowe próbuje wymawiać po angielsku.

Jak dla mnie to dyskwalifikuje tą apkę całkowicie i na razie zostaje mi downgrade do 8.2 i jeśli to nie będzie poprawione w następnych wersjach - zmian ja jakąś inną aplikację.

Pozdrawiam
stacho

Telefon: Samsung Galaxy Note

Postprzez mciesi » środa, 10 lip 2013, 09:52

Wczoraj wyznaczyłem sobie dwie trasy (eco i najszybszą) między tymi samymi punktami. Okazuje się, że trasa eco może być szybsza od najszybszej ;)
Wyznaczałem je jedna po drugiej (widać to na zegarze), także warunki ruchu nie mogły się zmienić. Poza tym, zrzuty (poniżej) zrobiłem za drugim razem a później jeszcze raz powtórzyłem wyznaczanie tych tras i wyniki za każdym razem były dokładnie takie same. Podejrzewam, że jest to problem z ETA. W praktyce trasa wyliczona jako najszybsza jest rzeczywiście najszybsza i jedzie się nią krócej (czasowo) niż podał NE. Z kolei trasa eco jest krótsza, ale z mniejszymi dopuszczalnymi prędkościami i jedzie się nią dłużej (czasowo) niż podał NE. Pytanie czy algorytm trasy najszybszej korzysta z innego ETA niż później jest prezentowane? A może brane są pod uwagę jeszcze inne kryteria niż min ETA? W każdym razie, nie wygląda to dobrze, a wręcz podejrzanie... :(
Obrazek
Obrazek
mciesi

Telefon: Samsung S7 7.0

Postprzez ALEX » środa, 10 lip 2013, 17:19

Dojechałem dzisiaj do celu i nie wyłączyłem programu. W zamian, co minutę słyszałem podziękowania za wspólną podróż...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez algi » środa, 10 lip 2013, 17:55

No widzisz NE też wychowuje. Czeka na Twoje "ja również dziękuje" ;-)

A na serio to jeden komunikat zdecydowanie wystarczy.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez algi » środa, 10 lip 2013, 18:12

Taka mała uwaga co do czytelności traffiku czy kolejności rysowania traffiku.

Może to wynika z tego ze najpierw ściągana jest trasa a potem reszta.

Na drogach często traffik z przeciwka zakrywa traffik dotyczący naszego kierunku. A który nas bardziej interesuje? Ten który mamy na naszej trasie czy ten który obok miniemy?
W przykładzie interesuje mnie traffik niebieski a w mniejszym powiększeniu zielony go przykrywa.

Wypadało by przerysować nasz traffic albo podnieść jego "warstwę" wyżej aby był widoczny.
Załączniki
Screenshot_2013-07-10-18-58-18.png
Traffik zielony
Screenshot_2013-07-10-18-58-18.png (286.48 KiB) Przeglądane 725 razy
Screenshot_2013-07-10-18-58-24.png
Traffik niebieski
Screenshot_2013-07-10-18-58-24.png (209 KiB) Przeglądane 725 razy

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez bczyzowski » czwartek, 11 lip 2013, 08:28

Witam, natrafiłem na problem w aplikacji.
Otóż, planujemy trasę z Warszawy do Łączan (pow. Wadowicki), zaznaczamy omijanie odcinków płatnych i wyznaczamy trasę. Pojawiają się 2 trasy rekomendowana i główna. Wybieramy trasę główną i...
trasa nie ulega zmianie nadal aplikacja przeładowuje trasę rekomendowaną.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
bczyzowski

Telefon: Samsung Galaxy Note 2

Postprzez mentos11 » czwartek, 11 lip 2013, 12:51

Rzeczywiście wybranie nie trasy nic nie daje, u mnie jeszcze dopóki nie złapał fix gps to nawet okna wyboru trasy nie pokazywał tylko od razu trasę i informacje o niej.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert