Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android - wersja 8.3.1

Re: Android - wersja 8.3.1

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 22 lip 2013, 21:12

Raczej zmieniło się to że wersja brandowana jest tylko dla danej sieci, może po prostu naprawili buga a może ma jakieś inne funkcje, tak jak wersja dla orange i dlatego musieli ją zablokować?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez ko777 » wtorek, 23 lip 2013, 07:41

Telefony mam i zawsze miałem w T-mobile, wersja niebieska NE była w nich fabrycznie zainstalowana. Dotąd nie miałem problemu z używaniem rocznych abonamentów kupionych w NE.
Nie wiem o co teraz chodzi-czy do wersji operatorskiej można kupować teraz tylko jakieś inne abonamenty u operatora?
Ktoś mógłby to wyjaśnić, bo mam wrażenie, że robi się bałagan z różnymi abonamentami dostępnymi z różnych źródeł.
ko777
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sony Xperia M2

Postprzez KasiaD » wtorek, 23 lip 2013, 09:08

ko777, odpowiedzi na większość swoich pytań, znajdziesz tutaj http://www.naviexpert.pl/t-mobile/pomoc

Postaram się to krótko wyjaśnić, choć masz rację, że jest to dość skomplikowane.

Od wersji 8.2.1 w aplikacji NaviExpert T-Mobile, został na prośbę operatora T-Mobie wprowadzony nowy rodzaj autoryzacji użytkownika. Obecnie identyfikacja użytkownika odbywa się całkowicie po karcie SIM, nie ma już ID i hasło, nie są one potrzebne. Usługi przenoszą się razem z kartą SIM. Co za tym idzie, zgodnie z decyzją operatora T-Mobile, w aplikacji dostępne są obecnie wyłącznie usługi T-Mobile, czyli subskrypcja miesięczna. Taki właśnie model jest dostępny we wszystkich pozostałych brandach operatorskich, Play, Plus i w Nawigacji Orange.

Jeżeli korzystałeś i nadal korzystasz lub chcesz skorzystać z usług dostępnych do kupienia na stronie NaviExpert, czyli np. rocznego lub dwuletniego abonamentu wystarczy, że zainstalujesz ogólną wersję aplikacji, pobraną z getne.pl i wpiszesz do niej dotychczasowe ID i hasło.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Re: Andorid - wersja 8.3.1

Postprzez KasiaD » wtorek, 23 lip 2013, 09:33

mciesi napisał(a):Po zaplanowaniu trasy w korkosferze klikam "Wyślij plan trasy". W formularzu wpisuję ID, odblokowuję i klikam wyślij. Zamiast komunikatu o wysłaniu trasy otrzymuję komunikat o treści: "Wystąpił błąd poczas przesyłania trasy. Spróbuj ponownie za chwilę, zwróć uwagę czy podany przez Ciebie identyfikator lub adres email są poprawne." Oczywiście numer podaję prawidłowy (jest zapamiętany w formularzu i podczas bety przesyłanie działało). Numer wysłałem na PW.
Przy okazji ponawiam pytanie: czy to, że nie widzę w opcjach NE zgody na pobieranie tras, jest prawidłowe?

Bug znaleziony, był związany z operatorem TMobile, poprawka jest w trakcie wdrażania, niedługo wszystko powinno być ok.

@domel, podejrzewam, że również korzystasz z operatora TMobile, pojawiający się u Ciebie błąd to wówczas dokładnie to samo, co się dzieje u mciesi.

pawel.mu napisał(a):[...] Mój telefon to Samsung Galaxy S Plus z Androidem 4.2.2. [...]

Jaki modyfikowany rom posiadasz? Z tego co się orientuję nie ma oficjalnego softu 4.2.2 na Galaxy S Plus.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez ko777 » wtorek, 23 lip 2013, 11:19

KasiaD napisał(a):ko777, odpowiedzi na większość swoich pytań, znajdziesz tutaj http://www.naviexpert.pl/t-mobile/pomoc

Postaram się to krótko wyjaśnić, choć masz rację, że jest to dość skomplikowane.

Od wersji 8.2.1 w aplikacji NaviExpert T-Mobile, został na prośbę operatora T-Mobie wprowadzony nowy rodzaj autoryzacji użytkownika. Obecnie identyfikacja użytkownika odbywa się całkowicie po karcie SIM, nie ma już ID i hasło, nie są one potrzebne. Usługi przenoszą się razem z kartą SIM. Co za tym idzie, zgodnie z decyzją operatora T-Mobile, w aplikacji dostępne są obecnie wyłącznie usługi T-Mobile, czyli subskrypcja miesięczna. Taki właśnie model jest dostępny we wszystkich pozostałych brandach operatorskich, Play, Plus i w Nawigacji Orange.

Jeżeli korzystałeś i nadal korzystasz lub chcesz skorzystać z usług dostępnych do kupienia na stronie NaviExpert, czyli np. rocznego lub dwuletniego abonamentu wystarczy, że zainstalujesz ogólną wersję aplikacji, pobraną z getne.pl i wpiszesz do niej dotychczasowe ID i hasło.

Dziękuję Kasiu za wyjaśnienie. Zrobiłem tak jak radzisz-zatem pora rozstać się z biało-niebieskimi kolorkami.
ko777

Telefon: Sony Xperia M2

Re: Andorid - wersja 8.3.1

Postprzez mciesi » wtorek, 23 lip 2013, 13:24

KasiaD napisał(a):Bug znaleziony, był związany z operatorem TMobile, poprawka jest w trakcie wdrażania, niedługo wszystko powinno być ok.

Tylko, że ja korzystam z wersji niebrandowanej pobieranej z getne.pl a operatorem jest plus...
Co prawda ostatnio zmieniałem soft telefonu na JB z Plusa, ale od razu plusową wersję NE wywaliłem.
mciesi

Telefon: Samsung S7 7.0

Postprzez lchmiel » wtorek, 23 lip 2013, 21:18

Nawiguję pod jakiś adres, a chwilę potem w "Inteligentnych podpowiedziach" pojawia mi się inny adres, który odwiedziłem miesiące temu, lub "ulubiony", w którym byłem tylko jeden jedyny raz i to dawno.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez ALEX » środa, 24 lip 2013, 07:29

Już kilkukrotnie zdarzyła mi się sytuacja, że po wciśnięciu zakończ program (po dojechaniu do celu) i zablokowaniu ekranu NE pozostał w pamięci.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Marian » środa, 24 lip 2013, 13:11

lchmiel napisał(a):Nawiguję pod jakiś adres, a chwilę potem w "Inteligentnych podpowiedziach" pojawia mi się inny adres, który odwiedziłem miesiące temu, lub "ulubiony", w którym byłem tylko jeden jedyny raz i to dawno.
Sądzę, że pomocna byłaby możliwość świadomego ręcznego usuwania adresów z "inteligentnych" list. I to bez względu na stopień jej "inteligencji". Często wiadomo bowiem, że niektóre adresy mają charakter jednorazowy i jako taki zaburzają jedynie listę, która z definicji ma zawierać adresy często używane.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez lchmiel » środa, 24 lip 2013, 13:21

Usunąć można, ale - jednorazowo. Nie ma gwarancji, że dany adres nie pojawi się znowu.

EDIT:
Adres ostatnio użyty powinien być na liście, na jej początku, niezależnie od tego, czy był często używany, czy tylko raz. Taką funkcje lista miała. Sądzę, że teraz, wskutek błędu w programie, zamiast adresu ostatnio użytego wchodzi jakiś inny.
Ostatnio edytowano środa, 24 lip 2013, 13:26 przez lchmiel, łącznie edytowano 2 razy
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert