Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 2.1 iOS

Re: NaviExpert 2.1 iOS

Postprzez yazz007 » wtorek, 3 wrz 2013, 13:35

Przejechałem już z nowym 2.0/2.1 NaviExpertem już trochę ponad 1000 km i muszę przyznać, że jeździ się przyjemnie.
Ani razu nie wysypał się, dość stabilnie dogrywa mapę, nie męczy komunikatem o braku połączenia z serwerem.
Podoba mi się również obrys dróg, jest czytelniej i jakoś tak bardziej ostro. Fajnie, że widać traffic w trakcie nawigacji.

Zaskoczyło mnie działanie w tle, chyba nie było to zakomunikowane :)

Lukasz2891 napisał(a): A kursor dalej jest przeogromny :(

Na iPhonie 4S kursor jest normalny.
yazz007
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: iPhone 4S

Postprzez Lukasz2891 » wtorek, 3 wrz 2013, 15:36

U mnie na 5 jest zdecydowanie za duży.

Poza tym zawsze aplikacja wita mnie komunikatem o braku łączności z serwerem (tyle, że z dłuższym opisem niż wersji beta).
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Postprzez yazz007 » wtorek, 24 wrz 2013, 09:47

W trybie "open-drive" (bez navi) dość niepewnie pokazuje radary i inne zgłoszenia. Miałem kilka sytuacji, w której pojawiała się ikonka POI widmo a radaru tuż obok nie. Wiem, że aplikacja posiada info o radarach bo jeździłem kilka razy tą trasą.

W związku z tym trochę trudno zaufać w nieznanej trasie, pozostaje tylko opcja z nawigacją.

Może radary i inne zgłoszenia CT powinny być wypychane w pierwszej kolejności, nawet przed kafelkami mapy.
yazz007

Postprzez Prosek » czwartek, 26 wrz 2013, 11:19

Po aktualizacji systemu do IOS7 po wybraniu polecenia "NAWIGUJ"-"DO"-"Z OSTATNICH" po wybraniu polecenia "Z OSTATNICH" Naviexpert się wysypuje i zamyka. Potwierdzcie czy i u was występje ten problem.
Prosek

Telefon: iphone

Postprzez Lukasz2891 » środa, 16 paź 2013, 13:58

Mnie niesamowicie irytuje to, że praktycznie ZAWSZE nawigacja się nie kończy poprawnie.
Już o tym pisałem: jak dojadę do celu i nie zdążę kliknąć [Tak], zanim zacznie przeliczać ponownie,
to potem słyszę z kieszeni "Jedziesz w złym kierunku" - mimo, że na ekranie jest lista wyboru miejsc.
Jeśli wtedy przeliczy nową trasę i nie zakończymy nawigacji, tylko np. kontynuujemy trasę,
to potem już nigdy nie pokaże się opcja zakończenia [Tak]/[Nie].

Przyciski zmiany widoku (plus/minus) oraz zgłaszania miejsc są ciągle za małe
(też o tym pisałem: mogą być małe, ale obszar tapalny powinien być większy).
Kursor jest ciągle za duży w trybie 3d.

No i ZAWSZE pierwsze tapnięcie w miejsce docelowe kończy się brakiem połączenia z serwerem, ZAWSZE.
Lukasz2891

Postprzez yazz007 » wtorek, 22 paź 2013, 13:00

Prosek napisał(a):Po aktualizacji systemu do IOS7 po wybraniu polecenia "NAWIGUJ"-"DO"-"Z OSTATNICH" po wybraniu polecenia "Z OSTATNICH" Naviexpert się wysypuje i zamyka. Potwierdzcie czy i u was występje ten problem.

Potwierdzam. Jest parę rzeczy do poprawienia na iOS7, np. wyszukiwarka adresów, nierówne teksty, itp. Na szczęście działa, bo developerzy nie kwapią się z szybkimi aktualizacjami...

Ostatnio irytuje mnie sytuacja w której nawigacja nagle zmienia kierunek o 180 stopni przy zatrzymaniu się. Nie bardzo pamiętam czy tak często było w iOS6 ale teraz to dramat. Za każdym razem na skrzyżowaniu strzałka się przekręca ... Byłoby mi miło gdyby aplikacja przewidywała np. w sytuacji utraty sygnału GPS, w którą stronę jedziemy i po jakiej jezdni, bo również przeskakiwanie na przeciwną stronę zdarza się co jakiś czas.

Kolejna rzecz to instrukcje głosowe przy zjazdach z autostrad, ekspresówek. Nie podoba mi się, że zjazd komunikowany jest 'TRZYMAJ SIĘ PRAWEJ STRONY' i to wszystko. Niby jest to logiczne ale brakuje mi czegoś. Po angielsku jest 'TAKE EXIT', co jest bardziej dobitne i jasne. Nie pamiętam jak jest w Automapie ale chyba lepiej.
yazz007

Postprzez Lukasz2891 » piątek, 25 paź 2013, 22:07

Prosek napisał(a):Po aktualizacji systemu do IOS7 po wybraniu polecenia "NAWIGUJ"-"DO"-"Z OSTATNICH" po wybraniu polecenia "Z OSTATNICH" Naviexpert się wysypuje i zamyka. Potwierdzcie czy i u was występje ten problem.

U mnie jest to samo.
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » piątek, 25 paź 2013, 22:10

yazz007 napisał(a):Kolejna rzecz to instrukcje głosowe przy zjazdach z autostrad, ekspresówek. Nie podoba mi się, że zjazd komunikowany jest 'TRZYMAJ SIĘ PRAWEJ STRONY' i to wszystko. Niby jest to logiczne ale brakuje mi czegoś. Po angielsku jest 'TAKE EXIT', co jest bardziej dobitne i jasne. Nie pamiętam jak jest w Automapie ale chyba lepiej.

Ja już się przyzwyczaiłem, ale ZDECYDOWANIE liczba komunikatów głosowych jest za duża i mocno IRYTUJĄCA dla współpasażerów.
Przy okazji taki drobiazg: komunikat "zwolnij" praktycznie zawsze pojawia się PRZED zmianą prędkości w kółku (znaku ograniczenia).

Generalnie też tekstowy opis trasy (moje komentarze do wersji beta) nie został właściwie poprawiony.
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » wtorek, 5 lis 2013, 22:02

Komunikaty głosowe "a następnie za 50/100/150 metrów w prawo" są zaokrąglane w górę, tj. jak jest 5 metrów, to mówi 50, jak jest 60 - to mówi 100 metrów.
Bardzo ważna rzecz: można dostać szału z liczbą tych komunikatów. A jak są dwa w tym samym miejscu - to jeden się, oczywiście gubi:
komunikat "za 2 kilometry skręć w prawo" jest ważniejszy od "kontrola drogowa [w tym miejscu]".
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » wtorek, 19 lis 2013, 22:12

Przypadek pierwszy: podczas wybierania miejsca zadzwonił telefon. Po powrocie do aplikacji (automatyczny "zwrot" przez system po zakończeniu rozmowy) tapnięcie w element listy spowodowało wywalenie się aplikacji.

Drugi przypadek: znowu przekroczyłem miejsce docelowe. Trasa zaczęła się przeliczać, ale nie skończyła. Wybrałem 'zakończ nawigację' z menu (już nie dało się tapnąć [Tak]/[Nie], bo przejechałem 10 metrów za daleko), aplikacja przeszła do listy miejsc. Po przywróceniu aplikacji i wybraniu miejsca docelowego powitała mnie komunikatem: "Czy chcesz zakończyć trasę [Tak]/[Nie]".
Lukasz2891

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert