Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa kategoria POI - ograniczenie prędkości

Nowa kategoria POI - ograniczenie prędkości

Postprzez skibbbi » wtorek, 1 paź 2013, 06:26

Witam,

Od kilku lat (z przerwami jestem użytkownikiem NE). Cieszę się, że produkt się rozwija i firma dba o kontakt ze swoimi klientami. Do rzeczy :)

Brakuje mi kategorii POI dotyczącej ograniczeń prędkości na drodze. Staram się jeździć bezpiecznie i o zmianie ograniczenia dowiaduję się dopiero gdy zobaczę znak na drodze lub NE zmieni wyświetlanie. Przecież dane do tego POI są w systemie (ograniczenia wyświetlają się u góry ekranu). Taką kategorię POI ma też Automapa i Sygic. To bardzo ułatwia bezpieczną (bez mandatów) jazdę, ponieważ NE długo wcześniej pokazywałby ograniczenie, niż byłoby to widoczne na drodze. Poza tym ograniczenia prędkości są często w NE niezgodne ze stanem faktycznym. Poi o wiele łatwiej umożliwiałoby zgłaszanie poprawek ograniczeń prędkości.

Pozdrawiam,
skibbbi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S4

Re: Nowa kategoria POI - ograniczenie prędkości

Postprzez mentos11 » wtorek, 1 paź 2013, 12:16

Wyświetlanie ograniczeń prędkości powinno być zmodyfikowane przy kolejnej wersji NE ale jak będzie to wyglądać to nie wiem.
Błędy można zgłaszać przez korkosfere, tylko sam wiem że ciężko się zgłasza błędy w ograniczeniach prędkości.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez skibbbi » wtorek, 1 paź 2013, 21:40

mentos11 napisał(a):Błędy można zgłaszać przez korkosfere, tylko sam wiem że ciężko się zgłasza błędy w ograniczeniach prędkości.

Nic dodać nic ująć, oby ktoś to uwzględnił w następnej wersji. Sygic ma to pięknie rozwiązane.
skibbbi

Postprzez Laputa » środa, 2 paź 2013, 10:21

Ograniczenia prędkości nie są wyświetlane jako kategoria POI, ponieważ są innym rodzajem danych mapowych. Żeby się tak wyświetlały konieczne byłoby przeformatowanie danych. Ale pomysł jest ciekawy i zastanowimy się nad nim przy kolejnych wersjach.
Laputa

Postprzez skibbbi » środa, 2 paź 2013, 13:14

Przecież nie chodzi o to by POI o ograniczeniach prędkości zastąpiło dotychczasową informację na górze ekranu tylko by było dodatkowo. Więc dwa systemy pokazywania o ograniczeń prędkości działały by jednocześnie. Ten górny informuje o prędkości obowiązującej, POI natomiast informuje o tym co za chwilę się zmieni. Więc dane należałoby raczej skopiować i pewnie jednym skryptem przerzucić na POI. Potem parę ładnych ikonek i mamy nowe POI.

Jakie to proste :twisted:

Pozdrawiam,
skibbbi

Postprzez buzuma » środa, 2 paź 2013, 16:21

skibbbi napisał(a):o zmianie ograniczenia dowiaduję się dopiero gdy zobaczę znak na drodze <......> NE długo wcześniej pokazywałby ograniczenie, niż byłoby to widoczne na drodze

Hej, come on. Przecież nie chodzi o to, żeby nawigacja była autopilotem :!: Kierowca ma obowiązek przede wszystkich patrzeć na znaki. Znaki muszą być ustawiane w sposób bezpieczny i umożliwiający dostosowanie się do znaków bez narażania na niebezpieczeństwo siebie i innych.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez skibbbi » środa, 2 paź 2013, 16:29

Mi nie chodzi o to by nawigacja zastąpiła znaki drogowe. Wyjaśniam więc. Najczęściej jeżdżę w skali 2000m. No nie wiem kto na drodze zobaczy znak z takiej odległości ;) A POI z ograniczeniem już się wyświetla. Rzut oka na NE i widać, że za jakiś czas prawdopodobne jest, że będzie organicznie prędkości. Tak przynajmniej ja bym używał tych POI (używałem na Sygic w wersji testowej i bardzo dobrze się sprawdzało).

Pozdrawiam,
skibbbi

Postprzez domel » środa, 2 paź 2013, 18:24

skibbbi napisał(a):
mentos11 napisał(a):Błędy można zgłaszać przez korkosfere, tylko sam wiem że ciężko się zgłasza błędy w ograniczeniach prędkości.

Sygic ma to pięknie rozwiązane.
Sygic ma w ogóle fajnie rozwiązany program(np. też wybór alternatywnych tras itp), a co do POI ograniczeń prędkości- fajne rozwiązane choć jakość beznadziejna(choć to pewnie problem map).
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez skibbbi » czwartek, 3 paź 2013, 07:01

Jakość danych o ograniczeniach prędkości jest rzeczywiście marna ale z NE ma bardzo fajnie rozwiązane zgłaszanie poprawek. Tak, że dość szybko dane poprawiłyby jakość. A tak na marginesie ten system zgłaszania poprawek z przychodzącym mailem jest naprawdę genialny.
skibbbi

Powrót do Ogólne