Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Przypomnienie o przekroczeniu prędkości 5 i 15

Przypomnienie o przekroczeniu prędkości 5 i 15

Postprzez skibbbi » środa, 2 paź 2013, 13:05

Witam,

Staram się jeździć bezpiecznie i brakuje mi przypomnienia o przekroczeniu prędkości 5 i 15. Pierwsze ustawienie czyli 10 to w wielu przypadkach za dużo, szczególnie w mieście gdzie jest ograniczenie do 50. Dodatkowo ewidentnie przynajmniej w moim samochodzie widać, że licznik pokazuje mniej niż GPS. I w przypadku ostrzeżenia o przekroczeniu 10km przy ograniczeniu do 50km na liczniku mam ok. 67km. Czyli więcej o ok. 7km na godzinę niż pokazuje GPS.

Ale sprawdzałem to i GPS pokazuje prędkość właściwie, więc nie przejmuję się licznikiem. Ponoć to nagminne, że prędkość na liczniku samochodowym je zawyżana. Ja sprawdzałem wskazania GPS w Norwegi, gdzie bardzo przestrzegają ograniczeń prędkości i jest wiele precyzyjnych tablic, które wyświetlają mierzoną prędkość (w Norwegii po przekroczeniu 25km/h od dozwolonej prędkości bezdyskusyjnie zabierają prawo jazdy na 3 miesiące, nie licząc gigantycznego mandatu). Rozbieżność między tablicami pomiarowymi a GPS wyła rzędu 1-2km przy równej jeździe.

Tak więc podsumowując postuluję o dodanie wartości 5km i 15km do komunikatu o przekroczeniu prędkości. Powyżej nie ma co się rozdrabniać ;)

Pozdrawiam,
skibbbi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S4

Re: Przypomnienie o przekroczeniu prędkości 5 i 15

Postprzez odyn » czwartek, 12 gru 2013, 17:36

U nas dopuszczają tolerancję 10 km/godz. , podczas pomiaru prędkości mierzonej fotoradarem ale to nie upoważnia do tego aby nie przestrzegać przepisów i jeździć przede wszystkim bezpiecznie :|
odyn

Telefon: samsung

Re: Przypomnienie o przekroczeniu prędkości 5 i 15

Postprzez Michal1983 » sobota, 21 gru 2013, 05:42

Mi też brakuje tego ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o 5 km/h. Kiedy mam ustawione 0 co chwila słyszę zwolnij, zwolnij. Jak ustawię 10 to albo nic nie slyszę, albo z nienacka zwolnij.
Jeżdże głównie takim samochodm, w którym prędkościomierz pokrywa się z pomiarami prędkości podawanej przez GPS do 50 km/h wyżej prędkość jest zawyżona. Wcześniej jexździłem Citroenem C5 to w nim prędkość była zaniżona. Jeszcze nie miałem 50 na liczniku a już szłyszałem komunikat przy ustawieniu na 0.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Powrót do Ogólne