Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Symbian, Bada i Java bez dalszych aktualizacji NaviExpert

Symbian, Bada i Java bez dalszych aktualizacji NaviExpert

Postprzez Lukasz NE » środa, 9 paź 2013, 13:39

Informujemy, że wersja NaviExpert 8.2 jest ostatnią aktualizacją, która pojawiła się na wybranych telefonach wykorzystujących system operacyjny Symbian, Bada lub Java. Od tej pory kolejne aktualizacje aplikacji NaviExpert nie będą obejmowały tych trzech systemów.

Są dwa powody, dla których podjęliśmy tę decyzję: systemy te nie są już rozwijane przez ich twórców i instalowane w nowych telefonach, a co za tym idzie ich udział w rynku jest coraz mniejszy. Wierzymy, że ta decyzja pozwoli nam poświęcić całą energię na rozwój aplikacji na pozostałe systemy operacyjne z korzyścią dla użytkowników.

Zaprzestanie wydawania aktualizacji NaviExpert dla systemów Symbian, Bada i Java nie jest równoznaczne z wyłączeniem usługi. Dotychczasowe wersje nadal będą działać i wciąż znajdują się do pobrania na stronie getne.pl. Zmianom nie ulegnie również częstotliwość aktualizacji map aplikacji.

Wszystkim dotychczasowym aktywnym użytkownikom aplikacji NaviExpert dla systemów Symbian, Bada lub Java oferujemy darmową 3-miesięczną licencję nawigacyjną na Polskę na systemy Android (wersja pobrana z getne.pl) i Windows Phone. By otrzymać licencję na dany system wystarczy wysłać wiadomość na adres: pomoc@naviexpert.pl, w treści podając dwa numery ID, zarówno dotychczasowej, jak i nowej aplikacji oraz wskazać wybrany system. Jeżeli do nowej aplikacji przeniesione zostało dotychczasowe konto, wystarczy podanie jednego numeru ID.

Warunkiem otrzymania 3-miesięcznej licencji na nawigację jest posiadanie na koncie ważnego (czyli aktywnego lub oczekującego na aktywację) rocznego lub dwuletniego abonamentu NaviExpert zakupionego za pośrednictwem serwisu Przelewy 24 przed dniem 9.10.2013. Dodatkowy abonament 3 miesięczny zostanie uruchomiony automatycznie po zakończeniu abonamentu na podstawie, którego został przydzielony. Do odbioru dodatkowych 3-miesięcznych abonamentów upoważnione są te osoby, które zmieniły telefon w systemie NaviExpert po 9.10.2013.

Dziękujemy za zrozumienie.

Zespół NaviExpert
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: Symbian, Bada i Java bez dalszych aktualizacji NaviExper

Postprzez emerce » środa, 9 paź 2013, 15:15

Prędzej czy później musiało się to tak zakończyć.
Uważam, że to dobra decyzja.
Obrazek
emerce
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galxy S4 ; NOKIA C5

Postprzez Edek » środa, 9 paź 2013, 18:48

Niech tylko Michał zajrzy na forum to Wam da koniec aktualizacji... ;)
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Michal1983 » czwartek, 10 paź 2013, 05:08

Inaczej nie da się tego opisać. :shock: :? :cry: :evil:
Kiedy NE wprowadzi obniżkę abonamentu dla osób korzystających z nie rozwijanych wersji? Dlaczego mam płacić jak wszyscy jak nie mogę korzystać z niektórych funkcji?
Smutny jest brak szacunku dla pionierów tego programu nawigacyjnego. Gdyby nie wsparcie tych użytkowników NE w ogóle by się nie rozwinął do tego czym jest teraz.
Najgorsze, że to wszystko dzieje się w połowie rocznego abonamentu.
Gdyby zdobycie telefonu o zadwalających parametrach za rozsądną cenę było takie proste to nie męczylbym tej starej nokii. Bardziej niż 3 miesięczne bezpłatne abonamenty przydałyby się telefony obsługujące nowe wersje aplikacji.
Użytkownicy NE na iOS i Blackberry też stanowią marginalną grupę wszystkich użytkowników, a mimo to NE nie zaprzestaje ich wspierać.
Moim zdanie na nierozwijanym i co za tym idzie stabilnym systemie pracuje się lepiej niż na takim, który się ciągle zmienia i czymś zaskakuje.
Gdy już kupi się wymarzony telefon np. z Androidem 2.3 NE ogłosi, że nie wspiera już wersji na ten system, przesiadka na 4 wersję i znów to samo. Trochę jest to głupiego robota.
Oferty na kartę nie są abonamentami, które to są drogimi kredytami, które pozwalają mieć najnowsze telefony.
To twórcy programu powinno zależeć na użytkownikach a nie użytkownikom na programie.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 10 paź 2013, 08:20

Jeszcze w temacie, polecam lekturę http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... i-symbiana
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez xux84 » czwartek, 10 paź 2013, 12:27

Michał,

Na Allegro nowe Galaxy S kosztują 459 zl. To jest telefon z 0.5GB ram 1GHz prockiem i wystarczającą spokojnie do NE rozdzielczością. To nie jest rozsądna cena?
xux84

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez Michal1983 » piątek, 11 paź 2013, 04:51

Lukasz NE to że Nokia nie będzie dalej rozwijać swoich produktów z tymi systemami nie oznacza, że NE też musi się odwrócić od użytkowników tych telefonów. Już sporo czasu i wersji NE minęło od ostatniej aktualizacji systemu dla Nokii 5230 a prpgram ciągle na niej działał. Może i jest jakaś grupa użytkowników, która kiedy słyszy, że ich system nie będzie aktualizowany i wspierany ładuje telefon do kosza i biegnie po nowy. Są jednak i tacy, którzy korzystają z telefonu aż ten sam nie przestanie działać lub nie będzie można do niego dokupić nowego akumulatora. Smutna jest taka postawa kiedy coś można zrobić a tego nie się chce. Można byłoby poprawić te parę błedów. Trzeba oddzielić czystą kalkulację zysków od uczciwego podejścia do użytkowników, którzy nie złomnie przez wiele lat wśród znajomych promowali tę markę aby stała się tym czym jest teraz.
xux84 napisał(a):Michał,

Na Allegro nowe Galaxy S kosztują 459 zl. To jest telefon z 0.5GB ram 1GHz prockiem i wystarczającą spokojnie do NE rozdzielczością. To nie jest rozsądna cena?

Tylko dlaczego to ja mam dokładać pieniądze do fanaberii producenta? To prodcentowi powinno zależeć na klience a nie mi na producencie.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez emerce » piątek, 11 paź 2013, 08:51

Ja rozumiem, że ktoś przyzwyczaił się do swojego telefonu, lecz świat elektroniki jest nieubłagany.
Z telefonami jest jak z komputerami szybko się starzeją a jeżeli sam producent telefonu firma Nokia wycofuje się ze wsparcia dla platformy Symbian ( wg. mnie tragiczny system ) to trudno oczekiwać od producentów aplikacji aby szli na przeciw fali niż razem z nią. Posiadałem swego czasu nokie 5800 z symbianem i strasznie się zraziłem do tego systemu.

Do dziś mam służbową nokie C5, którą bym chętnie wyrzucił przez okno :lol:

Nie ma się co smucić aplikacja dalej będzie dostępna na symbiana, lecz nie będzie rozwijana. Prędzej czy później i tak wymienisz telefon, przecież nie będziesz go użytkował do końca życia.
Obrazek
emerce

Telefon: Galxy S4 ; NOKIA C5

Postprzez Lukasz NE » piątek, 11 paź 2013, 09:52

Michal1983 napisał(a):Lukasz NE to że Nokia nie będzie dalej rozwijać swoich produktów z tymi systemami nie oznacza, że NE też musi się odwrócić od użytkowników tych telefonów. Już sporo czasu i wersji NE minęło od ostatniej aktualizacji systemu dla Nokii 5230 a prpgram ciągle na niej działał. Może i jest jakaś grupa użytkowników, która kiedy słyszy, że ich system nie będzie aktualizowany i wspierany ładuje telefon do kosza i biegnie po nowy. Są jednak i tacy, którzy korzystają z telefonu aż ten sam nie przestanie działać lub nie będzie można do niego dokupić nowego akumulatora. Smutna jest taka postawa kiedy coś można zrobić a tego nie się chce. Można byłoby poprawić te parę błedów. Trzeba oddzielić czystą kalkulację zysków od uczciwego podejścia do użytkowników, którzy nie złomnie przez wiele lat wśród znajomych promowali tę markę aby stała się tym czym jest teraz.

Michal, rozwój aplikacji na martwe systemy operacyjne to krok w tył. A my chcemy iść ciągle do przodu. Nie zapominamy jednak o użytkownikach, którzy w dalszym ciągu korzystają z wersji na Symbiana, Badę czy Javę, dlatego postanowiliśmy, że usługa będzie cały czas działać na tych systemach (a utrzymanie serwerów też kosztuje) i będzie otrzymywać najnowsze aktualizacje map.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez GanjaFighter » piątek, 11 paź 2013, 09:57

Lukasz NE napisał(a):... Nie zapominamy jednak o użytkownikach, którzy w dalszym ciągu korzystają z wersji na Symbiana, Badę czy Javę, dlatego postanowiliśmy, że usługa będzie cały czas działać na tych systemach (a utrzymanie serwerów też kosztuje) i będzie otrzymywać najnowsze aktualizacje map.

Teraz to już się troszkę zagalopowałeś... Brak słów.
Łaskę mi robicie, że będę mógł korzystać z aplikacji mając wykupione abonamenty na ponad 2 lata?
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Następna strona

Powrót do Aktualności