Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android - wersja 8.3.2

Re: Android - wersja 8.3.2

Postprzez mentos11 » czwartek, 17 paź 2013, 21:41

Czasami już myślę że lepiej byłoby dopracować obecne funkcje niż dodawać nowe słabo działające funkcje.
Porównywanie tras od początku było zrobione jako marketingowy gadżet a nie jako użyteczna funkcja, tak samo jest z cenami na stacjach a widget też mało użyteczny skoro nie można nic ustawić.
A segregacja ulubionych też jest nie do wykonania.
No cóż priorytet są jakie są i chyba tego nie zmienimy oprócz małych wyjątków :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez conyo » piątek, 18 paź 2013, 08:19

PiT3R napisał(a):pytanie do przedstawicieli i innych użytkowników-czy ta wersja korzysta z innych danych trafficu niż wcześniejsza?lub algorytm przy wytyczaniu trasy działa inaczej? Pytam serio bo rzadko ostatnio korzystam z NE gdy poruszam się po mieście, a dzis wyłem do nieba widząc co proponował mi NE na rekomendowanej po Poznaniu :shock:

Moim zdaniem nie działa inaczej i jego twórcy też chyba to zauważyli. Z tego pewnie wzięła się promocja "przedłuż sobie" jako sposób na pozyskanie danych statystycznych od "mistrzów kierownicy". Ja się przyłączyłem i innych też namawiam, dajmy im te dane. Mam nadzieję, że nie zostaną one uśrednione przez resztę drogowego planktonu.
conyo
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez PiT3R » piątek, 18 paź 2013, 10:38

conyo napisał(a):Moim zdaniem nie działa inaczej i jego twórcy też chyba to zauważyli. Z tego pewnie wzięła się promocja "przedłuż sobie" jako sposób na pozyskanie danych statystycznych od "mistrzów kierownicy". Ja się przyłączyłem i innych też namawiam, dajmy im te dane. Mam nadzieję, że nie zostaną one uśrednione przez resztę drogowego planktonu.

Bardzo dobrze, że starają się zachęcić użytkowników do jazdy nawet na krótkich odcinkach, z resztą taki pomysł nagradzania narodził się na forum.
Wydaje mi się, że we wcześniejszych wersjach takiej skali problemu nie było (omijania nieistniejących korków i proponowanie jazdy bezsensownymi "objazdami") dlatego pytałem.
PiT3R
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G3S

Postprzez Edek » piątek, 18 paź 2013, 12:50

Może to właśnie efekt konkursu - wirtualne korki, bo ktoś zatrzymał się na chwilę (na stacji, pod sklepem, pod blokiem itp.) i przypadkiem lub specjalnie (żeby godzinki się naliczały) nie wyłączył nawigacji. Takie rzeczy zdarzają się bardzo często i będą się zdarzać, nawet po konkursie, dopóki NE nie wprowadzi "pauzy" (chwilowego wstrzymania) nawigacji, o którą to prosimy już od dawna. My prosimy, przekonujemy o słuszności i potrzebie tego rozwiązania, ale NE przecież wie lepiej. Wszak za biurkiem taka opcja jest zupełnie niepotrzebna. ;)
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez PiT3R » piątek, 18 paź 2013, 15:41

Edek napisał(a):Może to właśnie efekt konkursu - wirtualne korki, bo ktoś zatrzymał się na chwilę (na stacji, pod sklepem, pod blokiem itp.) i przypadkiem lub specjalnie (żeby godzinki się naliczały) nie wyłączył nawigacji. Takie rzeczy zdarzają się bardzo często i będą się zdarzać, nawet po konkursie, dopóki NE nie wprowadzi "pauzy" (chwilowego wstrzymania) nawigacji, o którą to prosimy już od dawna. My prosimy, przekonujemy o słuszności i potrzebie tego rozwiązania, ale NE przecież wie lepiej. Wszak za biurkiem taka opcja jest zupełnie niepotrzebna. ;)

Masz rację zapomniałem o konkursie :roll: choć to nie jest raczej główna przyczyna bo problemem jest też bliżej nieokreślony dobór trasy-dlaczego "lepiej" prowadzić trasą gdzie jest kilka krzyżówek ze światłami zamiast jechać spokojnie bez zbędnych manewrów i potencjalnego stania na światłach?
btw. może następnym razem powinien być przyznany bonus za przejechane kilometry?
Rzadko się udzielam, ale uwierz mi Edek czytam Wasze postulaty i podziwiam za upór, choć ostatnimi czasy mam chęci wesprzeć Was w tej "walce" ;)
PiT3R

Telefon: LG G3S

Postprzez lchmiel » piątek, 18 paź 2013, 17:38

PiT3R napisał(a):ps-pytanie do przedstawicieli i innych użytkowników-czy ta wersja korzysta z innych danych trafficu niż wcześniejsza?lub algorytm przy wytyczaniu trasy działa inaczej? Pytam serio bo rzadko ostatnio korzystam z NE gdy poruszam się po mieście, a dzis wyłem do nieba widząc co proponował mi NE na rekomendowanej po Poznaniu :shock:

Nie wiem, jak w Poznaniu, ale w Warszawie jest stale mniej więcej dobrze. Również nic złego nie działo się w dniu, o którym pisałeś. Jak wiesz, w różnych rejonach polski NE jest różnie oceniany i byłoby lepiej, gdyby poziom się wyrównywał. W górę.

Edek napisał(a):... wirtualne korki, bo ktoś zatrzymał się na chwilę (na stacji, pod sklepem, pod blokiem itp.) i przypadkiem lub specjalnie (żeby godzinki się naliczały) nie wyłączył nawigacji. Takie rzeczy (...) będą się zdarzać, nawet po konkursie, dopóki NE nie wprowadzi "pauzy" (chwilowego wstrzymania) nawigacji, o którą to prosimy już od dawna. My prosimy, przekonujemy o słuszności i potrzebie tego rozwiązania, ale NE przecież wie lepiej.

Gdzieś na stronie NE kiedyś przeczytałem, że NE wie, czym różni się ruch w korku od innych rodzajów ruchu. Chętnie bym się dowiedział, czy ta wiedza jest obecnie wykorzystywana. Jeśli korek po prostu stoi, to to nie ma żadnych specyficznych cech :) . Jeśli się powoli porusza charakterystycznymi skokami, to gęsto próbkując można by to stwierdzić, ale przy rzadkich próbkach nic z tego: korek i pieszy zachowują się mniej więcej tak samo.

Dlatego bardzo popieram Edka i wszystkich innych, którzy proszą o klawisz "pauza". Popieram pomimo istnienia licznych i dość oczywistych wad takiego klawisza.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mciesi » piątek, 18 paź 2013, 22:35

Po zainstalowaniu tej wersji zmieniło mi się domyślne miejsce startu. Teraz zamiast spod domu "startuję" z pracy. Najciekawsze jest to, że do pracy zazwyczaj jeżdżę komunikacją miejską :D Samochodem byłem tam tylko kilka razy a z NE jeszcze mniej... Można to jakoś zmienić?
mciesi

Telefon: Samsung S7 7.0

Postprzez zakopiec5 » piątek, 25 paź 2013, 16:59

Zastanawiam się czy wogóle jakieś poprawki były bo jakoś ich nie zauważyłem, ale mniejsza o większość bardziej zależało by mi na czarnym tle ekranu nawigacji niż to jasne które razi. Wydaje mi się że starsze wersje były bardziej dopracowane i tło było ciemne. Tak jak w wersji 7.1 cóż może coś się zmieni w wielkim przełomie 9.0 :) czy naviexpert nas zaskoczy czymś bardzo mnie to zastanawia:)
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez ratajeq » wtorek, 29 paź 2013, 18:07

po aktualizacji aplikacji udało się skutecznie 2 razy zwiesić do tego stopnia że wymagany był restart telefonu.
Błąd występował przy przełączeniu z wifi na 3g/2g lub z 3g na 2g
ratajeq

Telefon: SGS2

Postprzez borek » czwartek, 31 paź 2013, 09:25

Zdarzyło mi się już kilka razy, że po wyznaczeniu trasy, podczas jazdy NE w związku ze zmianą sytuacji na drodze zmienia trasę (i do tego momentu jest wszystko OK, czyli tak jak było - wygłasza swoją formułkę o zmianie sytuacji drogowej i zmienia w związku z tym trasę), tylko od pewnego czasu wraz ze zmianą trasy pojawia się czasem okienko do wyboru jaki wariant trasy chcę wybrać.

Efekt jest taki, że jadę drogą ekspresową, obwodnicą Warszawy w godzinach szczytu gdy ruch jest duży, prędkości też nie małe, a na ekranie pojawia się okno, które wszystko mi zasłania.

Wybór trasy powinien występować tylko na początku, podczas ruszania w trasę, a nie w przypadku gdy z uwagi na zmianę sytuacji na drodze NE zmienia trasę. Przecież już wcześniej wybrałem czy chcę aby mnie prowadził trasą rekomendowaną czy głównymi.
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert