Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android - wersja 8.3.2

Android - wersja 8.3.2

Postprzez Lukasz NE » środa, 16 paź 2013, 11:56

Na getne.pl ukazała się dzisiaj aktualizacja do wersji 8.3.2.

Zmiany w tej wersji to:
- możliwość wyboru głosu lektora niezależnie od ustawionego języka w telefonie
- poprawiony wybór i przeliczanie trasy przy opcji tras alternatywnych
- poprawione przeliczanie i zaliczanie punktów pośrednich wyszukiwanych wzdłuż trasy
- ulepszona stabilność aplikacji.

Więcej informacji znajdziecie na naszym blogu http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawig ... a-androida
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: Android - wersja 8.3.2

Postprzez Edek » środa, 16 paź 2013, 15:59

Nie wiem jak długo testowaliście tę wersję przed wypuszczeniem, ale... już przy pierwszym uruchomieniu zauważyłem że gdy mamy ustawioną domyślnie trasę Rekomendowaną, to nie podaje żadnej trasy alternatywnej. Na tym miał polegać ten "poprawiony wybór i przeliczanie trasy przy opcji tras alternatywnych"?

PS. trasy alternatywne nie są sugerowane także przy wybraniu tras:
- Głównymi
- Krótka
- ECO

Poza tym co miało się kryć pod tym ogólnym "poprawiony wybór i przeliczanie trasy przy opcji tras alternatywnych"? Bo poza opisanym wyżej błędem nie widzę żadnych zmian.

PS.2 Okazuje się że opisany wyżej brak trasy alternatywnej nie występuje zawsze. Podczas krótkich testów zauważyłem pewną zbieżność. Jeśli mam domyślnie ustawioną Rekomendowaną i wyznaczona trasa jest identyczna jak Głównymi, to nie jest podawana żadna trasa alternatywna. Spowodowane jest to pewnie tym, że jako trasa alternatywna jest zawsze wybierana (bez sensu zresztą) Głównymi i nie da się tego zmienić.
W przypadku identycznych tras Rekomendowanej i Głównymi, program zamiast zasugerować trasę np. Krótką lub Najszybszą, nie sugeruje nic.
Jeśli na tym polega ta cała poprawka, to raczej nie ma się czym chwalić.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez lchmiel » środa, 16 paź 2013, 19:13

Wpisuję spalanie 7.10 - widzę 7,09. Wpisuję 7.1001 - widzę 7,10. Wpisuję kropkę dziesiętną (przecinków nie przyjmuje), a widzę przecinek.

Może to nie jest najważniejsze, ale po co te łamigłówki?
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez lukaszko » czwartek, 17 paź 2013, 08:44

Edek napisał(a):
PS.2 Okazuje się że opisany wyżej brak trasy alternatywnej nie występuje zawsze. Podczas krótkich testów zauważyłem pewną zbieżność. Jeśli mam domyślnie ustawioną Rekomendowaną i wyznaczona trasa jest identyczna jak Głównymi, to nie jest podawana żadna trasa alternatywna. Spowodowane jest to pewnie tym, że jako trasa alternatywna jest zawsze wybierana (bez sensu zresztą) Głównymi i nie da się tego zmienić.
W przypadku identycznych tras Rekomendowanej i Głównymi, program zamiast zasugerować trasę np. Krótką lub Najszybszą, nie sugeruje nic.
Jeśli na tym polega ta cała poprawka, to raczej nie ma się czym chwalić.

Podpisuję się pod tym co pisze edek. Trasy alternatywne powinny być podawane zawsze i najlepiej min w dwóch wariantach. Np do rekomendowanej, szybka i głównymi. Jeśli któraś nie istnieje to kolejna trasa np krótka. Fajnie jakby można było zdefiniować jakie typy tras pokazują się w alternatywnych.
Zazwyczaj jeżdżę na rekomendowanej trasie ale chciałbym wiedzieć za każdym razem ile mógłbym zyskać czasu na trasie szybkiej albo oszczędzić km na trasie krótkiej.
Przemyślcie to!
lukaszko

Telefon: Sony Xperia SP

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 17 paź 2013, 08:58

Edek napisał(a):Nie wiem jak długo testowaliście tę wersję przed wypuszczeniem, ale... już przy pierwszym uruchomieniu zauważyłem że gdy mamy ustawioną domyślnie trasę Rekomendowaną, to nie podaje żadnej trasy alternatywnej. Na tym miał polegać ten "poprawiony wybór i przeliczanie trasy przy opcji tras alternatywnych"?

PS. trasy alternatywne nie są sugerowane także przy wybraniu tras:
- Głównymi
- Krótka
- ECO

W przypadku, kiedy trasa rekomendowana i trasa głównymi nie różnią się od siebie (bo wyznaczamy ją np. na krótkim odcinku), nie jest podawana alternatywa, bo... trudno podać alternatywę, jeśli jej nie ma :) Trasy alternatywne pojawiają się niezależnie od tego, jaki domyślny typ trasy jest ustawiony. Natomiast wiemy, że obecnie niezależnie od ustawionego typu trasy, jako alternatywa jest podawana trasa prowadząca drogami głównymi. W kolejnej wersji chcemy, by domyślnie (o ile to będzie możliwe dla danej trasy ) jako alternatywy pojawiały się także inne typy tras (np. najszybsza czy krótka), a także trasy uwzględniające lub nie odcinki płatne.

Edek napisał(a):Poza tym co miało się kryć pod tym ogólnym "poprawiony wybór i przeliczanie trasy przy opcji tras alternatywnych"? Bo poza opisanym wyżej błędem nie widzę żadnych zmian.

W tej bugfixowej poprawce naprawiliśmy błąd, przez który nawet po wybraniu trasy alternatywnej, układała się trasa określona jako domyślna w ustawieniach.

Edek napisał(a):W przypadku identycznych tras Rekomendowanej i Głównymi, program zamiast zasugerować trasę np. Krótką lub Najszybszą, nie sugeruje nic.

Tak jak wspomniałem wyżej, będziemy to zmieniać w kolejnej wersji.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 17 paź 2013, 09:09

lchmiel napisał(a):Wpisuję spalanie 7.10 - widzę 7,09. Wpisuję 7.1001 - widzę 7,10. Wpisuję kropkę dziesiętną (przecinków nie przyjmuje), a widzę przecinek.

Może to nie jest najważniejsze, ale po co te łamigłówki?

Faktycznie obniża wartość spalania o jedną dziesiątą... Dzięki za zwrócenie na to uwagi! Postaramy się to możliwie jak najszybciej poprawić.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez conyo » czwartek, 17 paź 2013, 13:23

Witam.
Czy myśleliście o tym, by nakładać na mapę drogową nie tylko dane o średnich prędkościach i różnych utrudnieniach, ale także o pogodzie? W pierwszej kolejności w celu ostrzegania o trudnych warunkach typu mgła, szadź, intensywne opady czegokolwiek od deszczu po meteoryty ;) W następnej zaś po znalezieniu zależności pomiędzy historycznymi danymi pogodowymi a średnimi prędkościami w tym czasie do lepszego przewidywania czasu przejazdu. Szczególnie zimą by się przydało.
Pzdr
conyo
conyo

Postprzez Edek » czwartek, 17 paź 2013, 14:35

Lukasz NE napisał(a):W tej bugfixowej poprawce naprawiliśmy błąd, przez który nawet po wybraniu trasy alternatywnej, układała się trasa określona jako domyślna w ustawieniach.

O i teraz wszystko jasne. :)
Czekamy zatem na możliwość porównywania z innymi trasami. Od razu podpowiem, że warto byłoby nie ograniczać porównania tylko do 1 alternatywy. Przydałaby się pełna konfigurowalność, czyli 2, 3, czy ile tam klient wybierze tych tras alternatywnych. Np. domyślna Rekomendowana + alternatywne Najszybsza i Krótka (+ ewentualnie inne wg widzimisię klienta).
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez PiT3R » czwartek, 17 paź 2013, 16:49

Lepiej jakbyśmy mogli sami wybrać, które trasy mają być ze sobą porównywane. Mnie osobiście interesuje zestawienie najszybszej, rekomendowanej i eko. Po co mi odniesienie do głównymi? Mam się podbudować, że inni jadą dłużej?

ps-pytanie do przedstawicieli i innych użytkowników-czy ta wersja korzysta z innych danych trafficu niż wcześniejsza?lub algorytm przy wytyczaniu trasy działa inaczej? Pytam serio bo rzadko ostatnio korzystam z NE gdy poruszam się po mieście, a dzis wyłem do nieba widząc co proponował mi NE na rekomendowanej po Poznaniu :shock:
PiT3R

Telefon: LG G3S

Postprzez algi » czwartek, 17 paź 2013, 16:56

PiT3R napisał(a):Lepiej jakbyśmy mogli sami wybrać, które trasy mają być ze sobą porównywane. Mnie osobiście interesuje zestawienie najszybszej, rekomendowanej i eko. Po co mi odniesienie do głównymi? Mam się podbudować, że inni jadą dłużej?

Taki sam zestaw mnie interesuje ale jestem za pełna konfiguracją przez użytkownika.
I koniecznie wizualizacja tych tras.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100