Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Mapa drogowa dla mapy drogowej :)

Mapa drogowa dla mapy drogowej :)

Postprzez skibbbi » piątek, 25 paź 2013, 13:38

Biorąc pod uwagę to, że czasami trudno się ogarnąć, zmobilizować i poukładać wszystko w rozsądny sposób to może warto dla NE zrobić "mapę drogową". Chodzi o pomysły i innowacje w NE, które po prostu powinny się znaleźć i nad którymi NE obiecało popracować. Warto też zobaczyć jak długo już prace trwają. Ja ze swej strony dodaję pierwszy temat, który mnie najbardziej interesuje. Proszę dodawać wpisy w poniższym schemacie.

ZAGADNIENIE: opis pomysłu, ulepszenia, które powinno znaleść się w NE
DATA PUBLIKACJI: data pierwszej publikacji zagadnienia
LINK DO WPISU: linki do wpisów na forum dokumentujące poruszenie tematu
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: ile miesięcy minęło do aktualizacji tego artykułu

Będę uaktualniał ranking w pierwszym poście by nie trzeba było przegrzebywać się przez wątek :)

1. Ułatwienie w dodawaniu poprawek w korkosferze

ZAGADNIENIE: chodzi o automatyczne dodawanie ID i email po kliknięciu na link, który przychodzi w mailu po zgłoszeniu poprawki
DATA PUBLIKACJI: 13 wrz 2011
LINK DO WPISU: topic669-40.html#p18494 , topic1037.html
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 25 miesięcy

2. Płynność w odświeżaniu pozycji samochodu

ZAGADNIENIE: jak ekran skacze każdy widzi :(
DATA PUBLIKACJI: 28 paź 2011
LINK DO WPISU: topic732.html?hilit=p%C5%82ynne
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 24 miesiące

3. Nieaktualne ceny paliw

ZAGADNIENIE: brak jakichkolwiek wiarygodnych informacji o cenach tak jakby ceny były przydzielane losowo
DATA PUBLIKACJI: 29 sie 2012
LINK DO WPISU: topic878.html?hilit=ceny%20paliw#p26138 im dalej w wątek tym mniej entuzjastycznie
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 14 miesięcy

4. Segregacja moich ulubionych

ZAGADNIENIE: Przydałyby się katalogi w ulubionych, czyli ulubione hierarchiczne. Lchmiel to poruszył.
DATA PUBLIKACJI: 24 maj 2013 i wcześniej
LINK DO WPISU: post30025.html?hilit=moje%20ulubione#p30025
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 5 miesięcy

5. Możliwość wyboru proponowanej trasy alternatywnej

ZAGADNIENIE: teraz NE proponuje jako alternatywę tylko głównymi
DATA PUBLIKACJI: 17 paź 2013
LINK DO WPISU: topic498-210.html?hilit=por%C3%B3wnanie%20tras%20najszybsza%20rekomendowana#p19543
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 24 miesiące

6. Przycisk pauza lub automatyczne wykrywanie postoju

ZAGADNIENIE: teraz NE nie umie rozróżnić zatrzymania na siku od korka i np. w nocy na mapach widać masę czarnych kresek (korki o 02:00 w nocy?)
DATA PUBLIKACJI: 10 gru 2010
LINK DO WPISU: topic113-270.html#p11556
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 34 miesiące

7. System do zgłaszania poprawek w POI

ZAGADNIENIE: teraz można to tylko zrobić przez zgłaszanie w korkosferze w miejscu zgłaszania poprawek mapy (poi się nie wyświetlają więc robi się to na czuja)
DATA PUBLIKACJI: 23 sty 2013
LINK DO WPISU: topic960.html#p29106
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 9 miesięcy
Oj ale ten punkt należy uznać za Zrobione!
Przez korkosfere można zgłaszać, aby zobaczyć POI trzeba tylko przyciągnąć przycisk prawy myszy i wybrać co jest w okolicy.
mentos11

8. Poprawa algorytmu wyznaczania trasy

ZAGADNIENIE: teraz NE często proponuje dziwne wycieczki po okolicy i przy starcie źle ustawia mapę, cały czas te same schematy błędów
DATA PUBLIKACJI: 11 lut 2011
LINK DO WPISU: topic494.html#p13356 i wmiarę niedawne topic1010.html#p30684
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 33 miesiące

9. Funkcja demonstracji, prezentacji nawigowania daną trasą w NE dla systemów Android, Windows Phone, iOS i Blackberry

ZAGADNIENIE: Funkcja dostępna prawie lub całkiem od początku w wersjach NE dla javy znikła w wersji 8.0 dla Androida i pozostałych systemów. Funkcja była obecna w wersji 7 dla Androida później zapomniano o niej po przepisaniu od nowa całego programu.
DATA PUBLIKACJI: 17 wrz 2012
LINK DO WPISU: http://forum.naviexpert.pl/post26808.html#p26808
ILOŚĆ MIESIĘCY KTÓRE MINĘŁY: 15 miesięcy

Myślę, że taki spis każdemu pomoże :) . Bardzo chciałbym przy jak największej liczbie obecnych i przyszłych problemów zrobić dopisek - ROZWIĄZANE
skibbbi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S4

Re: Mapa drogowa dla mapy drogowej :)

Postprzez mentos11 » piątek, 25 paź 2013, 13:55

Niezła przypominajka dla ekipy NE, jeszcze kilka rzeczy można by dopisać, tylko trzeba poszukać.
Dodałem punkt 4.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez skibbbi » piątek, 25 paź 2013, 16:54

mentos11 jak możesz edytować mój post to dorzuć ten temat, mi zniknął przycisk edytuj :?:

edit algi: dalsze punkty przeniesione do pierwszego postu
Punkt 5. był dawno temu... co najmniej 2 lata temu .... także na spotkaniu z NE było mówione o porównaniu różnych tras, także graficznym aby można było wybrać najlepszą w danej sytuacji.
skibbbi

Postprzez skibbbi » piątek, 25 paź 2013, 17:50

Jeśli jest na to jakiś dowód na forum, to proszę podaj linka i zmień datę. Zakładając ten wątek chciałem udokumentować fakty (to co na "papierze", a nie na gębę). Ewentualnie dopisz w nawiasie, że rozmowy od ... Ten wątek ma żyć i byś sumieniem dla NE. Zegar tyka i mam nadzieję, że moderatorzy pomogą w aktualizacji "liczników zmarnowanego czasu". Czas wrócić z Hawajów i wziąć się do pracy :twisted:
skibbbi

Postprzez mentos11 » piątek, 25 paź 2013, 17:57

Co do punktu 5 to mam wątpliwości czy ma on sens, watpie aby rzeczywiście był wykorzystywany ( nikt nie będzie go używał bo zapomni) , równie dobrze można wyjść z trybu nawigacji.
mentos11

Postprzez skibbbi » piątek, 25 paź 2013, 18:43

mentos11 napisał(a):Co do punktu 5 ...
aby na pewno nie 6 :?:

Tu nie tyle chodzi o to jak to zrobić (przycisk, automat) ale o funkcję. Niech wreszcie NE umie rozróżnić postój celowy od korka na drodze. Moim zdaniem przycisk też nie zda egzaminu. To musi być automatyczny algorytm, który wyeliminuje pokazywanie korków o 02:00. W moim odczuciu algorytm na tę chwilę działa jak cep na zboże. Przy włączonej nawigacji brak ruchu = korek, przy włączonej nawigacji ruch = brak korka. Co w drugim przypadku jest najczęściej prawdą to w pierwszym już tak prosto nie jest. Mając taki cep trzeba teraz dokładać do niego malutkie filterki, które wyeliminują niechciane dane. Ale to chyba każdy wie. Jak NE nie ma pomysłu jak to zrobić, niech stworzy forum dla wtajemniczonych użytkowników, którzy pomogą coś wypracować a i konkurencja się nie dowie.
skibbbi

Postprzez skibbbi » piątek, 25 paź 2013, 19:17

Odnośnie punkutu 7 - mentos11 (lub inny admin) jak możesz to zmień tytuł na zielony i zrób dopisek ZROBIONE. To nie ma być wątek do linczowania tylko do motywacji :) Jak zrobione to się należy "zielone"
skibbbi

Postprzez Edek » piątek, 25 paź 2013, 19:18

mentos11 napisał(a):Co do punktu 5 to mam wątpliwości czy ma on sens, watpie aby rzeczywiście był wykorzystywany ( nikt nie będzie go używał bo zapomni) , równie dobrze można wyjść z trybu nawigacji.

Też myślę że koledze chodziło o p. 6.
Co do wychodzenia z trybu nawigacji - z tego, co mi wiadomo, to już sam uruchomiony NE (bez trybu nawigacji) zbiera i wysyła informacje CT. Zatem przy każdym, najkrótszym nawet postoju trzeba całkowicie wyłączać NE, a potem na nowo układać trasą. Pal licho, gdy jest to trasa do 1 celu - gorzej gdy trzeba na nowo ustawiać przejazd przez kilka punktów pośrednich.

PS. Ja na pewno korzystałbym z niego, gdyby był bezpośrednio na ekranie nawigacji (np. zamiast nikomu chyba niepotrzebnego kierunku).
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mentos11 » sobota, 26 paź 2013, 10:46

Tak chodzi o punkt 6.
Algorytm już ma te funkcję o których piszecie a i tak nie zawsze to działa, wyjście z trybu nawigacji do ekranu głównego powinno przerwać przesyłanie danych trafikowych.
Edek już chcesz przycisk pauza na głównym ekranie, to może dodajmy omin korek, albo dodaj punkt pośredni?
Nie tędy droga NE stara się uprościć i zautomatyzowac aplikacje a nie dodawać tysiące ustawień.
Jak mamy usprawnić i poprawić usability to przypomina mi się jeszcze propozycja ujednolicenia Logowania w całym systemie NE i dodanie swojego loginu tak jak na forum a nie tylko numer z 10 cyframi. Wtedy aplikacja mogłaby nas witac :-)
mentos11

Postprzez lchmiel » sobota, 26 paź 2013, 21:40

Edek napisał(a):(o przycisku "Pauza") Ja na pewno korzystałbym z niego, gdyby był bezpośrednio na ekranie nawigacji (np. zamiast nikomu chyba niepotrzebnego kierunku).

I ja bym korzystał, choć jasne, że to byłaby tylko proteza odpowiedniego automatu. Ale sorry, Edek, właśnie na kierunek bardzo często spoglądam.

PS. To poza tematem, ale czemu kompas/kierunek musi być przyciskiem i tkwić wśród przycisków, a nie być elementem należącym do górnej lub dolnej części ekranu? Zmiana jednego na drugie spokojnie może być w opcjach. Co do mnie, mam nastawione na "Kierunek" i nigdy tego nie zmieniam, a paletę ekranu zmieniam na nocną przy każdym włączeniu NE (to mój ulubiony durny temat, jak wiadomo). Opcje, opcje...
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Następna strona

Powrót do Ogólne