Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jaka prędkość?

Jaka prędkość?

Postprzez mentos11 » czwartek, 21 lis 2013, 10:10

Mam zagwostkę :?
Na ul Pułkowej (7) w Warszawie pomiędzy ul Wóycickiego a Dziwożony z obydwu stron jest ograniczenie do 60km/h, ale wyjeżdżając z Warszawy mamy znak o końcu terenu zabudowanego?
NE pokazuje dozwoloną prędkość 100km/h.
Moje pytanie : jaka jest dopuszczalna prędkość na zaznaczonym odcinku V1i V2, 60km/h czy 100km/h?
Jeżdżę tedy codziennie i ciągle nie wiem kto ma racje?
Załączniki
prędkość pułkowa.jpg
prędkość pułkowa.jpg (170.56 KiB) Przeglądane 7796 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Re: Jaka prędkość?

Postprzez Qbek » czwartek, 21 lis 2013, 12:50

Ograniczenie jest takie, jakie stoją znaki pionowe. W tym przypadku w obie strony na tych odcinkach obowiązuje 60km/h.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek » czwartek, 21 lis 2013, 14:01

Artukuł: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 899066,324

Z tego artykułu wynika, że tablica "Koniec obszaru zabudowanego" odwołuje ustawione wcześniej ograniczenie, więc zgodnie z tym po przekroczeniu tablicy można jechać z prędkością dozwoloną dla tego typu drogi (tu chyba 100km/h).

Tu konkretny zapis z rozporządzenia:
§ 27. 1. Znak B-33 "ograniczenie prędkości" oznacza zakaz przekraczania prędkości określonej na
znaku liczbą kilometrów na godzinę. Dopuszczalna prędkość określona na znaku obowiązuje, z
zastrzeżeniem ust. 4 i § 32, do miejsca:
1) wprowadzenia innej dopuszczalnej prędkości znakiem B-33 lub B-43,
2) umieszczenia znaku D-40 oznaczającego początek strefy zamieszkania,
3) umieszczenia znaków oznaczających odpowiednio początek lub koniec obszaru zabudowanego, o
których mowa w § 58 ust. 3 i w § 114 ust. 1 pkt 1 i 2.

EDIT
Przeglądałem przed chwilą Street View i w drugą stronę (czyli V2) nie znalazłem znaku ograniczenia 60km/h, więc znaczyłoby że do tablicy terenu zabudowanego też można jechać 100. No chyba że zdjęcia na S.V. są nieaktualne i znak już tam stoi i to za skrzyżowaniem z Dziwożony, to wtedy do tablicy ter. zab. obowiązuje 60.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Qbek » czwartek, 21 lis 2013, 20:00

Racja Edek. Przeglądając mapę musiałem przeskoczyć znak końca terenu zabudowanego. Swoją drogą, ten bałagan ze znakami w Polsce jest karygodny...
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » czwartek, 21 lis 2013, 22:12

Znak końca terenu zbudowanego jest, tak samo jak ograniczenie do 60 za Dziwozony, więc wychodzi że z jednej strony powinniśmy jechać 60 a w drugą 100?
Ech kota można dostać a przed fotoradarem 500m wcześniej wszyscy hamują do 40 pomimo ograniczenia do 60.
Wniosek wszyscy jadą jak chcą i nie patrzą na znaki a jak zobaczą radar lub policję to hamują ze strachu do 40 bo nie wiedzą ile można jechać :(
mentos11

Postprzez Edek » czwartek, 21 lis 2013, 22:45

Dzisiaj jak grzebałem w necie szukając odpowiedzi na Twoją zagwostkę znalazłem inną, którą póki co jeszcze nie rozgryzłem (zmęczony już jestem, nie chce mi się mózgownicy nadwyrężać ;) ).
Opiszę ją w sposób hipotetyczny, ale ponoć w praktyce takie rzeczy się zdarzają.

Otóż załóżmy że przy drodze mijamy zieloną tablicę z nazwą miejscowości, a pod nią, na tym samym słupku wisi ograniczenie do 40km/h. O ile takie ograniczenie pod białą tablicą świadczy że obowiązuje ono w całym terenie zabudowanym, do którego wjeżdżamy, o tyle pod zieloną...? Obowiązuje na całym terenie danej miejscowości (czyli do minięcia przekreślonej zielonej tablicy)? Jest jakiś przepis jasno to określający? Ja nie mogłem namierzyć.*
Druga sprawa - po chwili mijamy białą tablicę oznaczającą teren zabudowany. I teraz - jeśli rzeczywiście ograniczenie do 40 miało obowiązywać na terenie całej miejscowości, to zgodnie z zacytowanym przeze mnie w poprzednim poście paragrafem biała tablica znosi takie ograniczenie i możemy jechać 50/h, (w nocy 60) a po minięciu terenu zabudowanego standardowe 90km/h? Czyli wyszłoby na to, że 40 nie obowiązuje na terenie całej miejscowości, a jedynie do białej tablicy?

Sądziłem wcześniej że jest to sytuacja czysto hipotetyczna i nie ma co sobie nią głowy zaprzątać, ale ponoć nad morzem często można to spotkać.

EDIT
* - znalazłem:
"Znak zakazu umieszczony pod znakiem E-17a (zielona tablica miejscowości) oznacza, że zakaz obowiązuje na obszarze całej miejscowości, z wyjątkiem odcinka drogi, na którym został on zmieniony lub odwołany innym znakiem."
No więc co wtedy po minięciu białej tablicy? Odwołuje go na całym obszarze zabudowanym i np. w nocy możemy jechać 60, a po wyjechaniu z ter. zab. zamiast 90 musimy zwolnić do 40, bo ograniczenie znowu (nadal) obowiązuje aż do minięcia zielonej przekreślonej? Jeśli tak, to wyjazdy z takich miejscowości są idealnym miejscem na podreperowanie gminnego budżetu :)
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 25 lis 2013, 06:14

Ciekawostkę widziałem jadąc Al. Armii Krajowej w Warszawie. Po minięciu chyba ulicy Władysława Broniewskiego przy wlocie bocznej drogi prowadzącej z Broniewskiego na Trasę AK stał znak ograniczenia prędkości owinięty pomarańczową taśmą zupełnie jakby by a nie obowiązywał. Problem w tym, że skoro nie obowiązuje 60 a nie ma innego znaku jako że jest się w terenie zabudowanym należałoby zwolnić do 50 km/h. Trudno zrozumieć dlaczego po prostu nie podmieniono tego znaku tylko jeszcze bardziej zmniejszono tam prędkość. Nic tylko postawić fotoradar czy patrol kontrolujący prędkość i wypisywać mandaty.
Dla mnie też nieporuzmieniem są strefy 50 lub ograniczenia prędkości do 50 km/h w obszarze zabudowanym. Skoro tu obowiązuje 50 to ile można było jechać wcześniej?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 25 lis 2013, 14:40

Czyli jednak ograniczenie do 60km/h obowiązuje na tym odcinku w obydwie strony, tablica końca strefy zabudowanej nie kasuje tego ograniczenia bo przy wjeździe do warszawy ni było ograniczenia przy tablicy miejscowości?!
To chyba muszę zgłosić przez korkosferę dopuszczalną prędkość na tym odcinku.
mentos11

Postprzez ALEX » poniedziałek, 25 lis 2013, 18:26

Michal1983 napisał(a):Skoro tu obowiązuje 50 to ile można było jechać wcześniej?

Odpowiedź jest w Kodeksie Drogowym. Widzę, że nie wiesz tego podobnie jak pracownicy NE.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez lps » poniedziałek, 25 lis 2013, 19:39

Oj tam, powołujesz się na jakieś szerzej nie znane źródła :shock: :mrgreen:
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Następna strona

Powrót do Wolna strefa