Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 2.0 WP8

Re: NaviExpert 2.0 WP8 - stabilność

Postprzez vtec_z » czwartek, 27 mar 2014, 00:07

vtec_z napisał(a):Na szczęście zostawiona sama sobie (np. w trakcie nawigowania podczas jazdy) jest stabilna.

I stało się. Dziś NE zamknął mi się podczas jazdy - tryb nawigowania, żadnych dodatkowych czynności z mojej strony (za bardzo byłem zajęty prowadzeniem samochodu).
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Re: NaviExpert 2.0 WP8

Postprzez lps » czwartek, 27 mar 2014, 13:33

Na atrapie telefonu - L520 - NE potrafi w ciągu godziny zamknąć się trzykrotnie.
lps
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez MariuszHD » czwartek, 27 mar 2014, 13:45

Też mam 520 i jeszcze NE nie zamknął mi się ani razu ;)

Za, to wkurza mnie ta kamera która czesto kreci się bez celu na boki :evil:
MariuszHD

Telefon: Microsoft Lumia 550

Postprzez awol » środa, 9 kwi 2014, 17:32

U mnie na Lumii 925 wersja NE2.0 zamyka się sama dosyć często natomiast wersja wcześniejsza tzw. "Nawigacja PLAY" działa poprawnie. Inna przypadłość dwójki to szybkie rozładowanie baterii. Ładowarka bezprzewodowa Nokii nie nadąża z ładowaniem co w konsekwencji powoduje częste uruchamianie doładowania .Telefon za każdym razem oznajmia to głośnym sygnałem dźwiękowym nawet co kilka minut.
awol
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 925

Postprzez vtec_z » czwartek, 17 kwi 2014, 12:28

awol napisał(a):Inna przypadłość dwójki to szybkie rozładowanie baterii. Ładowarka bezprzewodowa Nokii nie nadąża z ładowaniem co w konsekwencji powoduje częste uruchamianie doładowania .Telefon za każdym razem oznajmia to głośnym sygnałem dźwiękowym nawet co kilka minut.

To raczej przypadłość smartfona, który żre prąd niesamowicie, gdy jest utrzymywany stale z podświetlonym ekranem. W moim przypadku do ładowania akumulatora przy czynnym NE nie wystarcza nawet ciągłe zasilanie ze standardowej ładowarki samochodowej (1A) i musiałem postarać się o ładowarkę tabletową (2,1A).
W wersji symbianowej NE była możliwość ustawienia inteligentnego podświetlenia tzn. NE podświetlał ekran tylko wtedy, gdy NE miał coś do powiedzenia albo po dotknięciu ekranu. Czy w WP można zrealizować taką funkcje?
Ostatnio edytowano czwartek, 17 kwi 2014, 12:54 przez vtec_z, łącznie edytowano 1 raz
vtec_z

Moje miejsca vs. ulubione

Postprzez vtec_z » czwartek, 17 kwi 2014, 12:48

W NE dla WP dostaliśmy zakładkę moje miejsca, gdzie wyświetlane są: a) ostatnio używane punkty b) ostatnio układane trasy. Całkiem przydatne, jeżeli NE jest używane sporadycznie i ilość miejsc nie jest duża a na dokładkę miejsca używane są dość często. Jeżeli jednak miejsc docelowych tworzymy sporo to lista wydłuża się niemiłosiernie i znalezienie stałych "moich miejsc" zaczyna być kłopotliwe. Ulubione znane mi z wersji symbianowej były pod tym względem o niebo lepsze, bo to użytkownik a nie program, decydował co będzie na liście. Można sobie z tym poradzić przypinając najważniejsze miejsca do pulpitu głównego, ale w ten sposób przepełnia się ekran i tak zawalony różnymi kaflami.

Kolejna sprawa to przydatność kafelków dla miejsc wprowadzanych z mapy i opisanych tylko współrzędnymi. Ostatnie miejsce tak wprowadzane jest pamiętane przez użytkownika, ale jeżeli takich miejsc jest kilka i do tego zgromadzonych przez dłuższy czas to konia z rzędem temu, kto będzie pamiętał jakiemu miejscu odpowiada kafel? Pozostaje sukcesywne czyszczenie listy. Czy zatem sensowne jest umieszczanie takich miejsc na liście "moich miejsc"?

Następny kłopot to kafelki tras planowanych. Jeżeli zaplanuję trasę z aktualnej lokalizacji do punktu wprowadzonego z mapy (także miejsca wprowadzonego z mapy i ze zmienioną nazwą) to na kafelku dostaję opis za pomocą współrzędnych. Czytelność takiego opisu trasy jest praktycznie żadna. I znowu pytanie o sens lokalizowania takiego kafelka w "moich miejscach".

Reasumując - czy można stworzyć listę "moich miejsc" działającą tak jak w symbianie "ulubione" tzn. tworzoną tylko za wiedzą i zgodą użytkownika?
vtec_z

Postprzez vtec_z » czwartek, 17 kwi 2014, 12:52

vtec_z napisał(a):
vtec_z napisał(a):Na szczęście zostawiona sama sobie (np. w trakcie nawigowania podczas jazdy) jest stabilna.

I stało się. Dziś NE zamknął mi się podczas jazdy - tryb nawigowania, żadnych dodatkowych czynności z mojej strony (za bardzo byłem zajęty prowadzeniem samochodu).

Nowa przypadłość - zdarza się, że podczas wytyczania trasy dostaję komunikat o braku aktywnych usług (okienko) mimo, że jest to nieprawda. Jednak w tle trasa jest wyznaczana a dotknięcie ekranu wygasza komunikat i pozwala przejśc do trybu nawigacji.
vtec_z

Postprzez MariuszHD » niedziela, 20 kwi 2014, 00:11

vtec_z napisał(a):
vtec_z napisał(a):

Nowa przypadłość - zdarza się, że podczas wytyczania trasy dostaję komunikat o braku aktywnych usług (okienko) mimo, że jest to nieprawda. Jednak w tle trasa jest wyznaczana a dotknięcie ekranu wygasza komunikat i pozwala przejśc do trybu nawigacji.

Też mi się, to zdarzyło parę razy ;)
MariuszHD

Postprzez MariuszHD » środa, 23 kwi 2014, 08:21

Niestety muszę potwierdzić, to co pisali koledzy wyżej. Aplikacja często wyłącza się bez żadnej przyczyny ;)
MariuszHD

Gdzie się podziały tory kolejowe?

Postprzez vtec_z » sobota, 10 maja 2014, 18:33

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że z map NE w moim telefonie zginęły linie kolejowe. Dziwnie to wygląda, gdy widzę ikony przejazdów kolejowych lub ikony przystanków i stacji a torów nie ma. Teraz przyszedł czas na dokumentację zdjęciową:
Załączniki
wp_ss_20140510_0001.jpg
Dworzec Warszawa Zachodnia i perony są ale tory NE zdemontował
wp_ss_20140510_0001.jpg (157.81 KiB) Przeglądane 820 razy
vtec_z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert