Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 8.5 BETA

Re: [Android] NaviExpert 8.5 BETA

Postprzez jotde » poniedziałek, 17 mar 2014, 09:38

Ciągle jest jeszcze błąd z zapamiętywaniem powiększenia użytkownika. Udało mi się w końcu rozgryźć schemat według, którego to się dzieje.

1. Aktywna nawigacja
2. Powiększenie na "3 km" (użytkownika)
3. Zbliża się manewr - powiększenie zmienia się na "(A) 2000 m"
4. Przełączam się na inną aplikację albo wychodzę na domyślny ekran (czyli środkowy przycisk krótko, lub długo)
Tutaj ważne jest to, że nie wyłączam NE - jest ciągle aktywny w tle
5. Po chwili wracam do NE
6. Powiększenie jest już "2000 m" czyli niby użytkownika

Czyli aplikacja podczas przejścia "w tło" zapamiętuje automatyczne powiększenie jako użytkownika -
dzieje się tak dla każdego powiększenia automatycznego (500 m, 1000 m, 2000 m).
Tymczasem aplikacja powinna jak pijany latarni trzymać się ostatniej wartości ręcznie zmienionej
przez użytkownika, a nie pamiętać automatycznych.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 17 mar 2014, 11:03

mentos11 napisał(a):Dalej jest problem z trybem automatycznym dzień noc. otworzyłem przed chwilą aplikacje i jest w trybie noc, godzina 13?
Mam ustawione automatyczne przełączanie więc o co chodzi?

Mentos, czy tryb nocny o godzinie 13:00 utrzymuje się przez cały czas, czy po chwili przełącza się na dzienny?
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 17 mar 2014, 11:08

Gacolot napisał(a):zauważyłem wczoraj, że bardzo często nawigacja prowadzi mnie po chodnikach, tzn. w trakcie jazdy strzałka skacze co jakiś czas z chodnika, który jest obok ulicy na ulicę i odwrotnie. Widać to szczególnie mocno przy dużych powiększeniach.

Gacalot, wina może leżeć po stronie modułu GPS w telefonie. Z jakiego urządzenia korzystasz?
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 17 mar 2014, 11:20

lchmiel napisał(a):Co jakiś czas, jedno kliknięcie w systemowy klawisz "Powrót" w widoku mapy, tak podczas nawigacji jak i podczas przeglądania mapy, wyłącza aplikację. Nie wiem, w jakich przypadkach.

Lchmiel, czy dzieje się tak podczas uruchamiania nawigacji ze skrótu, czy po zwykłym uruchomieniu aplikacji?
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez mciesi » poniedziałek, 17 mar 2014, 12:36

U mnie w rc4 jest problem "znikającej mapy". Co pewien losowy czas mapa znika, zostaje szare tło i granatowe linie wyznaczonej trasy. Po chwili mapa się odrysowuje. Problem jest na tyle losowy i krótkotrwały, że nie udało mi się zrobić screena. Przykładowa testowa trasa: wczoraj, Warszawa (Tarchomin) - Marki (przez S8) i z powrotem.
mciesi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung S7 7.0

Postprzez jotde » poniedziałek, 17 mar 2014, 13:03

Znikanie mapy na sekundę u mnie też się pojawia. Zawsze raz (chyba, że częściej jak nie patrzę) na początku, mniej więcej po 2-3 minutach od rozpoczęcia nawigacji.
jotde

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 17 mar 2014, 13:29

Lukasz NE napisał(a):
lchmiel napisał(a):Co jakiś czas, jedno kliknięcie w systemowy klawisz "Powrót" w widoku mapy, tak podczas nawigacji jak i podczas przeglądania mapy, wyłącza aplikację. Nie wiem, w jakich przypadkach.

Lchmiel, czy dzieje się tak podczas uruchamiania nawigacji ze skrótu, czy po zwykłym uruchomieniu aplikacji?

Ja też tak miałem, tylko u mnie to nastąpiło po uruchomieniu ze skrótu, chciałem cofnąć aby wybrać inny punkt a aplikacja się wyłączył a powinna cofnąć się do menu głównego.
Kolejny problem to ucinanie czasu dojazdu, mam inną czcionkę niż standardową i jest chyba grubsza i w widoku pionowym ucina minuty a miejsce jest tylko trzeba przesunąć w lewo, załączam zrzut ekranu.
Załączniki
Screenshot_2014-03-17-08-43-56.png
Screenshot_2014-03-17-08-43-56.png (135.05 KiB) Przeglądane 604 razy
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 17 mar 2014, 14:55

mciesi napisał(a):U mnie w rc4 jest problem "znikającej mapy". Co pewien losowy czas mapa znika, zostaje szare tło i granatowe linie wyznaczonej trasy. Po chwili mapa się odrysowuje. Problem jest na tyle losowy i krótkotrwały, że nie udało mi się zrobić screena. Przykładowa testowa trasa: wczoraj, Warszawa (Tarchomin) - Marki (przez S8) i z powrotem.

Mapa musi się po prostu "doładować" po przybliżeniu czy przy przeliczeniu trasy, nie jest to żaden błąd :) Trwa to chwilę, w tej wersji udało nam się jeszcze skrócić czas załadowania się mapy.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 17 mar 2014, 14:56

Lukasz NE napisał(a):

Prawie zawsze jeżdżę ze skrótów więc przyjmijmy, że ze skrótu. Będę dalej obserwował.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez algi » poniedziałek, 17 mar 2014, 16:23

Lukasz NE napisał(a):
Mapa musi się po prostu "doładować" po przybliżeniu czy przy przeliczeniu trasy, nie jest to żaden błąd :) Trwa to chwilę, w tej wersji udało nam się jeszcze skrócić czas załadowania się mapy.

Ale to w stosunku do poprzednich RC wersji 8.5 czy 8.3.x?

Bo w 8.3.x nie występowało to mruganie mapy.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Poprzednia stronaNastępna strona