Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 8.5 BETA

Re: [Android] NaviExpert 8.5 BETA

Postprzez bodogo2 » poniedziałek, 17 mar 2014, 17:18

[RC4] Dziś zauważyłem w dwóch miejscach, że gdy dwa manewry występują po sobie, to nie ma informacji głosowej o drugim manewrze. Wizualnie jest wszystko w porządku - strzałki wyświetlane są prawidłowo.
bodogo2
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung i9001

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 17 mar 2014, 19:28

Lukasz NE napisał(a):
lchmiel napisał(a):Co jakiś czas, jedno kliknięcie w systemowy klawisz "Powrót" w widoku mapy, tak podczas nawigacji jak i podczas przeglądania mapy, wyłącza aplikację. Nie wiem, w jakich przypadkach.

Lchmiel, czy dzieje się tak podczas uruchamiania nawigacji ze skrótu, czy po zwykłym uruchomieniu aplikacji?

Potwierdzam. Zawsze że skrótu i tylko ze skrótu.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Gacolot » poniedziałek, 17 mar 2014, 20:05

Gacalot, wina może leżeć po stronie modułu GPS w telefonie. Z jakiego urządzenia korzystasz?

Naviexpert u mnie działa na Xperia Z1.
Gacolot

Telefon: Z1

Postprzez djkrzych » poniedziałek, 17 mar 2014, 21:49

Lukasz NE napisał(a):
mciesi napisał(a):U mnie w rc4 jest problem "znikającej mapy". Co pewien losowy czas mapa znika, zostaje szare tło i granatowe linie wyznaczonej trasy. Po chwili mapa się odrysowuje. Problem jest na tyle losowy i krótkotrwały, że nie udało mi się zrobić screena. Przykładowa testowa trasa: wczoraj, Warszawa (Tarchomin) - Marki (przez S8) i z powrotem.

Mapa musi się po prostu "doładować" po przybliżeniu czy przy przeliczeniu trasy, nie jest to żaden błąd :) Trwa to chwilę, w tej wersji udało nam się jeszcze skrócić czas załadowania się mapy.

Czy aby na pewno chodzi o "doładowanie mapy"? Sytuacja z dzisiaj - jadąc z Raszyna do Warszawy z odpalonym NE rozmawiałem przez telefon. Oczywiście uspokoję wszystkich - używam słuchawki bluetooth, więc jeżdżę bezpiecznie;) Po paru minutach rozmowy z powodu słabego zasięgu telefon wyłączył komórkowy transfer danych. Oczywiście cała trasa się załadowała i jadąc widziałem i trasę, i mapę okolicy, jednak podczas zakrętów bywały przypadki gdy mapa znikała na około sekundę, może dwie i powracała, pomimo tego, że nie zmieniałem powiększenia oraz fragment mapy, którego brakowało był bardzo podobny do mapy z przed i po "zdarzeniu" (z wyjątkiem kąta jazdy).
Wątpię, żeby mapa sama się powiększyła podczas wykonywania manewru, szczególnie że wymiary linii trasy się nie zmieniały. Może to też być ta próba ładowania mapy, jednak jeśli to nie to, to staram się sprecyzować swoje spostrzeżenia:)
djkrzych

Telefon: SE C702

Postprzez Qbek » poniedziałek, 17 mar 2014, 22:39

Też to zauważyłem i sądzę, że jest to pochodną jakiejś optymalizacji pobierania danych. Bardzo rzadko to się wcześniej zdarzało i prawie niezauważalnie, teraz nagminnie, ale na szczęście nie przeszkadza.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez intimo » poniedziałek, 17 mar 2014, 22:50

RC4
Łukasz nie wiem czy wiesz jak wygląda to zniknięcie mapy na te 1-2 sekundy. To nie jest ładowanie mapy, bo ładowanie odbywa się takimi kwadratowymi obszarami a tu znika całość. Może nie widziałeś, a jak ktoś pisał nie da rady zrobić screena bo to trwa bardzo krótko. Wyobraź sobie mapę z wytyczoną niebieską trasą w widokiem traffica, czyli domyślny standard. Teraz usuń całą mapę pozostawiając tylko trasę (niebieską krechę) i komputer pokładowy z niebem i popielatym podkładem pod mapą. To tak jak są pokazane same rzeki na mapie w czasie lekcji geografii, masz samo niebieskie na białym i nic więcej. Namalowałem w paincie przykład.

SC20140217-094252.png
SC20140217-094252.png (180.31 KiB) Przeglądane 3272 razy

Inne błędy.
- zafixowane powiększenie po dojechaniu do celu na 500m to co ktoś opisywał,
- gdy startuje ze skrótu i chcę skończyć nawigowanie i zamknąć całą apkę przed dojechaniem do celu (przed komunikatem z propozycją końca lub kontynuacji) czasem i dość często NE otwiera się (ale bez splash’a) i próbuje nawigować do tego wybranego poprzednio ze skrótu punktu. Gdy wybieram punkt z ulubionych i zamykam, nie ma problemu, gdy uruchamiam ze skrótu i zamykam komunikatem, też ok.
- strzałka wariuje przy niskich prędkościach
- zbędne dane gps przy ulubionych, (mogą być poniżej te dziesiętne) i to z mniejszą czcionką ale niepotrzebne te stopniowe i znaki <>. Teraz ulubione są nieczytelne.
- dnia 17 około godziny 18:53 wysłałem kilka około 7 raportów po nieprawidłowym zamknięciu programu. Jak to było. Włączony NE bez nawigowania. Dojechałem do celu schowałem telefon do etui nie wyłączając NE tylko blokując ekran. Po około 10 minutach błędy.

Pytanie:
Jak będzie działało cache’owanie map, możesz coś zdradzić? Jeśli tajemnica to spoko. Mapa zapisze się po przejechaniu danej trasy? Czy zapisywana jest mapa przeglądana (przeglądam mapę w domu wzdłuż trasy by potem mniej danych pobierać, przydatne by było za granice)
Sprawdziłem takie coś. Dziś przejechałem trasę Kraków – Balice – Rzeszów – Kraków. Teraz pisząc posta sprawdzając mapę wyłączyłem Wi-Fi i dane pakietowe. Powiem że jest bardzo szeroki pas zapamiętanej mapy, całe miasta do powiększenia 100m widać. Nie jechałem w ogóle z betą przez Bochnię czy Brzesko a widzę wszystko. Teraz pytanie ile czasu to co się ściągnęło będzie aktualne, domyślam się że do nowej modyfikacji danego terenu. Do powiększenia 200km widać co się zapisało, ale tak poglądowo, dopiero od powiększenia 50km widać to co będzie dostępne do 100m. Widzę że przeglądając mapę online ona zapisuje się. Przetestowałem to na Koszalinie, nie maiłem go w pamięci podręcznej. Pojeździłem palcem po centrum miasta i zapisało się. Pamięć cache wzrosła z 23,20 na 25,90MB. Częściowo sam sobie odpowiedziałem na pytanie, wiecie jak to jest, pisze się i coś się wymyśla a to co się napisało zostaje :)
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez buzuma » wtorek, 18 mar 2014, 08:52

jotde napisał(a):Ciągle jest jeszcze błąd z zapamiętywaniem powiększenia użytkownika. Udało mi się w końcu rozgryźć schemat według, którego to się dzieje.
......
Czyli aplikacja podczas przejścia "w tło" zapamiętuje automatyczne powiększenie jako użytkownika -
dzieje się tak dla każdego powiększenia automatycznego (500 m, 1000 m, 2000 m).
Tymczasem aplikacja powinna jak pijany latarni trzymać się ostatniej wartości ręcznie zmienionej
przez użytkownika, a nie pamiętać automatycznych.

Potwierdzam obserwacje jotde, nad autopowiększaniem trudno zapanować. Co więcej, dziś wyjeżdżając miałem powiększenie ustawione na 2km i po kilkunastu kilometrach stwierdziłem, że jest 1000m (nie przełączałem się w międzyczasie na inne aplikacje, nie wysyłałem NE w tło, nie potrafię powiedzieć, kiedy się to stało). A tak przy okazji, czy przy powiększaniu strzałka pozycji nie mogłaby pozostawać bez powiększania? Przy autopowiększeniu na 500m zasłania sporą część ekranu. Wiem, że nie ma to związku z 8.5 i tak było wcześniej, ale może można to zmienić :?:
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 18 mar 2014, 15:23

intimo napisał(a):RC4
Łukasz nie wiem czy wiesz jak wygląda to zniknięcie mapy na te 1-2 sekundy. To nie jest ładowanie mapy, bo ładowanie odbywa się takimi kwadratowymi obszarami a tu znika całość.

Ta sytuacja to też ładowanie mapy :) Trwa to jak sami napisaliście tyle, że nie udaje się złapać screena. Póki co w tej wersji zostawiamy tę kwestię.

intimo napisał(a):Inne błędy.
- zafixowane powiększenie po dojechaniu do celu na 500m to co ktoś opisywał,
- gdy startuje ze skrótu i chcę skończyć nawigowanie i zamknąć całą apkę przed dojechaniem do celu (przed komunikatem z propozycją końca lub kontynuacji) czasem i dość często NE otwiera się (ale bez splash’a) i próbuje nawigować do tego wybranego poprzednio ze skrótu punktu. Gdy wybieram punkt z ulubionych i zamykam, nie ma problemu, gdy uruchamiam ze skrótu i zamykam komunikatem, też ok.
- strzałka wariuje przy niskich prędkościach
- zbędne dane gps przy ulubionych, (mogą być poniżej te dziesiętne) i to z mniejszą czcionką ale niepotrzebne te stopniowe i znaki <>. Teraz ulubione są nieczytelne.
- dnia 17 około godziny 18:53 wysłałem kilka około 7 raportów po nieprawidłowym zamknięciu programu. Jak to było. Włączony NE bez nawigowania. Dojechałem do celu schowałem telefon do etui nie wyłączając NE tylko blokując ekran. Po około 10 minutach błędy.

Dzięki za zgłoszenie, będziemy im się przyglądać w najbliższym czasie.

intimo napisał(a):Pytanie:
Jak będzie działało cache’owanie map, możesz coś zdradzić? Jeśli tajemnica to spoko. Mapa zapisze się po przejechaniu danej trasy? Czy zapisywana jest mapa przeglądana (przeglądam mapę w domu wzdłuż trasy by potem mniej danych pobierać, przydatne by było za granice)
Sprawdziłem takie coś. Dziś przejechałem trasę Kraków – Balice – Rzeszów – Kraków. Teraz pisząc posta sprawdzając mapę wyłączyłem Wi-Fi i dane pakietowe. Powiem że jest bardzo szeroki pas zapamiętanej mapy, całe miasta do powiększenia 100m widać. Nie jechałem w ogóle z betą przez Bochnię czy Brzesko a widzę wszystko. Teraz pytanie ile czasu to co się ściągnęło będzie aktualne, domyślam się że do nowej modyfikacji danego terenu. Do powiększenia 200km widać co się zapisało, ale tak poglądowo, dopiero od powiększenia 50km widać to co będzie dostępne do 100m. Widzę że przeglądając mapę online ona zapisuje się. Przetestowałem to na Koszalinie, nie maiłem go w pamięci podręcznej. Pojeździłem palcem po centrum miasta i zapisało się. Pamięć cache wzrosła z 23,20 na 25,90MB. Częściowo sam sobie odpowiedziałem na pytanie, wiecie jak to jest, pisze się i coś się wymyśla a to co się napisało zostaje :)

Hehe, faktycznie po części sobie sam odpowiedziałeś na postawione pytanie :) Na razie jednak nie chcę wchodzić w szczegóły, więcej informacji o cache'owaniu będziemy zdradzać bliżej premiery 9.0.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » środa, 19 mar 2014, 13:50

Dziś wydaliśmy wersję open 8.5 na getne.pl. Ogromne dzięki wszystkim z Was, którzy brali udział w beta testach i zapewnili nam dobry feedback. Wiemy, że jeszcze zostało parę zgłaszanych przez Was bugów, analizujemy je i postaramy się je naprawić w najbliższej wersji bugfixowej. Proszę Was także, byście na temat wydanej dziś wersji 8.5 pisali w tym wątku topic1083.html Dzięki.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert