Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 8.5 BETA

Re: [Android] NaviExpert 8.5 BETA

Postprzez Michal1983 » piątek, 7 mar 2014, 05:19

mentos11 napisał(a):Jeszcze coś zauważyłem, brak cen paliw, czyżby zrezygnowano z dostawcy tank24, jeśli tak to bardzo dobrze :)

Albo ceny paliw wróciły, albo na danej stacji nie było danych, ale na pewno są. Także radość przedwczesna. Trzeba wziąć się do sumiennego kontrolowania cen paliw i aktualizowania ich przy każdym tankowaniu wtedy dane jak i serwis będą wiarygodne.
Grubość linii oznaczającej trasę w podglądzie trasy jest normalnej grubości dopiero przy skali 9m. Powyżej jest dwa razy za gruba.
Potwierdzam też, że umieszczenie punktu końcowego po za drogą np. na budynku przy drodze powoduje przesunięcie punktu końcowego na tę drogę.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez intimo » piątek, 7 mar 2014, 10:22

Po przejechaniu wczoraj wieczorem 380 km Kraków, Częstochowa, Warszawa pojawiły się nowe spostrzeżenia.
- raz był przypadek kiedy to w mieście mając zasięg 3G+ NE jakoś zepsuł połączenie z internetem dla całego telefonu. W czasie gdy migała ikonka o braku połączenia z serwerem (to w NE jakby ktoś nie wiedział że takie coś dodali) sprawdziłem w poczcie i przeglądarce nic nie działało. Zamknąłem NE internet powrócił, nic nie robiłem typu samolotowy czy wyłączanie i włączanie pakietowej transmisji. Może to przypadek, nie wiem ale pierwszy raz takie coś wyskoczyło,
- trasa nie jest przeliczana szybciej po jej opuszczeniu, nawet mając pełen zasięg 3G+. Czasem przelicza się sama, czasem trzeba ręcznie przeliczyć. (raz na tej trasie przeliczyła się sama ze względu na ruch, inne przeliczenia to zjechanie z niej),
- kilka razy znikł mi podkład mapy było szare tło ze ścieżką trasy, ten przebłysk trwał jakieś 1-3 sekund, potem samo powracało do nawigacji, czyli stanu z przed zniknięcia mapy
- rzeczywiście strzałka przy małej prędkości wariuje,
- przy widoku panoramicznym strzałka jest troszkę przykryta przez asystenta pasa, nieładnie to wygląda,
- przyciski potwierdzania i odwoływania zdarzeń na plus ale tło mogło by być bardziej przezroczyste, gdy nie chcę nic klikać nawet zamknij w sytuacji kiedy muszę spojrzeć na ekran, przyciski przysłaniają to co tam jest. Przycisk zamknij jest za wąski, chyba że wtedy aktywne pole pod przyciskiem jest do samego dołu ekranu, tam nie klikałem. Tryb panorama.

Teraz pozytywy,
- mapa lepiej wygląda chyba są cieńsze obrysy ulic i strzałki pokazujące kierunkowość drogi,
- jest ikonka o zerwaniu połączenia z serwerem i działa jak to opisałem wyżej,
- nie było problemu z brakiem mapy choć jechałem w terenie gdzie kiedyś były problemy.

Nie wiem ale nie widziałem okna z zakończeniem programu po dojechaniu do celu, może już zmęczony byłem, ale wydaje mi się że klikałem kilka razy wstecz, żeby zamknąć NE. Jeśli ktoś miał ten ekran to przepraszam za zamieszanie.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez rgr » piątek, 7 mar 2014, 11:04

Nie testowałem bety (na razie po postach testerów nie zamierzam), ale wygląd trasy na zrzucie jest koszmarny.
Proponuję przywrócić stary wygląd albo dodać nowy jako opcjonalny.
rgr

Telefon: ZTE Blade

Postprzez mentos11 » piątek, 7 mar 2014, 12:15

Ceny paliw rzeczywiście są ale wczoraj na tych samych stacjach nie było, dziwne.
Ja też miałem problem z połączeniem internetowym po uruchomieniu NE pojawiła się ikoną komunikacji z serwerem (jakaś nowa), sprawdziłem jeszcze czy w przeglądarce strony się wyświetlają ale nie, więc zresetowalem połączenie z siecią komórkową przelaczajac przycisk z belki i pomoglo.
Czasami są problemy z połączeniem z netem ale skoro nie tylko mi się to przytrafiło to może to nie wina telefonu tylko apki?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Lukasz NE » piątek, 7 mar 2014, 14:07

Witam ponownie :)

Dzięki za wszystkie uwagi dotyczące bety. Pod linkiem beta.getne.pl/rc możecie znaleźć najnowszą wersję bety. Co zostało poprawione?

- Segregacja alfabetyczna ulubionych,
- Usunięto zdublowane ulubione,
- Zmieniony sposób rysowania trasy przy wyłączonym trafficu (wróciła pojedyncza linia dla tej opcji),
- Zapamiętywanie Własnych ustawień komunikatów głosowych,
- Zapamiętywanie wybranych kategorii POI,
- W widoku 3D nie ma możliwości wybrania punktu na niebie.

Zachęcam do pobrania zaktualizowanej bety i dalszych testów :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez borek » piątek, 7 mar 2014, 14:27

Przy okazji kilka punktów z listy ulubionych mi zniknęło ;-(
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez mentos11 » piątek, 7 mar 2014, 14:40

Mi nawet kilkanaście ulubionych wcięło, w tym dom i praca, zostałem bezdomny :(
mentos11

Postprzez intimo » piątek, 7 mar 2014, 14:40

Mnie zniknęło nie kilka a kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Zniknął mi dom jak mam wrócić do domu.
Jak jest możliwość przywrócić, zróbcie to.
Teraz widać że brakuje exportu punktów na kartę SD.
Brakuje mi kilka bardzo ważnych lokalizacji.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez zakopiec5 » piątek, 7 mar 2014, 16:07

wszystko pięknie ładnie gratuluje żołnierze naviexpert :) a powiedzcie mi gdzie jest ustawienie wybór koloru mapy tak jak bylo wcześniej pastelowe i kontrastowe.nie ma tego gdzie to jest???
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez mentos11 » piątek, 7 mar 2014, 17:04

Widać że uproszczenie apki poszło za daleko, akurat lubiłem jeździć z mapami kontrastowymi :(
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert