Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 8.5 BETA

[Android] NaviExpert 8.5 BETA

Postprzez Lukasz NE » środa, 5 mar 2014, 14:12

Cześć!

Przychodzę dziś do Was z dobrą wiadomością :) Właśnie na nasz serwer wrzuciliśmy najnowszą betę NaviExpert 8.5 dla Androida, którą możecie pobrać wpisując w mobilnej przeglądarce adres beta.getne.pl/rc

Przypominam, że beta zastępuje obecnie zainstalowaną wersję NaviExpert, a do jej działania wymagany jest wykupiony dowolny abonament. Jeżeli aktualnie go nie posiadacie, dajcie znać, przydzielimy coś na czas testów ;)

Co nowego w tej wersji? Na pierwszy rzut oka może nie widać licznych zmian – na nie przyjdzie pora w wersji 9.0. W wersji 8.5 podłubaliśmy dość głęboko w kodzie tak, by jeszcze lepiej zoptymalizować i usprawnić działanie aplikacji. Dzięki temu udało nam się przygotować znacznie bardziej ergonomiczną i stabilną wersję. Wśród zmian w 8.5 pojawiło się m.in.:

- wprowadzenie pamięci podręcznej mapy, minimalizującej ryzyko braku map otoczenia podczas nawigacji w kraju i za granicą oraz zmniejszającej znacznie koszty w roamingu (tak, to jest pierwszy etap cache’owania mapek),
- szybsze przeliczanie trasy,
- optymalizacja transferu danych za granicą,
- lepsze wykorzystanie baterii,
- poprawa stabilności działania,
- poprawa ergonomii ekranów aplikacji,
- ulepszenie działania skrótów (dotyczy nowych),
- poprawa współpracy z zestawami głośnomówiącymi.

Jak to zazwyczaj przy betach bywa, mogą jednak wystąpić pewne problemy z działaniem aplikacji. Dlatego też prosimy Was, abyście zgłaszali właśnie błędy, jakie znajdziecie w tej wersji, opisali na forum w tym wątku. Będziemy niezmiernie wdzięczni, za każdy feedback z Waszej strony związany z działaniem wydanej przez nas bety NaviExpert 8.5.

Nie przedłużając, instalujemy betę i ruszamy w trasę :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: [Android] NaviExpert 8.5 BETA

Postprzez mentos11 » środa, 5 mar 2014, 14:31

Nareszcie :D
Ściągam i testuje tą ulepszoną wersję NE ;)
Już zauważyłem zmiany w wyglądzie menu.
Załączniki
Screenshot_2014-03-05-14-37-55.png
Screenshot_2014-03-05-14-37-55.png (77.19 KiB) Przeglądane 2660 razy
Screenshot_2014-03-05-14-34-35.png
Screenshot_2014-03-05-14-34-35.png (65.34 KiB) Przeglądane 2660 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez spinnek » środa, 5 mar 2014, 16:35

Z tego, co widzę, nareszcie działa zapamiętywanie decyzji o tym, że nie chce się widzieć wizualizacji traffic'u. Po tym, jak ją wyłączałem chyba z tysiąc razy przez ostatni rok, to sama tylko ta zmiana to dla mnie super zaleta nowej bety :))))
spinnek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez Michal1983 » środa, 5 mar 2014, 16:40

Prędkościomierz powędrował na środek paska. Nadal nie ma demonstracji nawigacji :? . Powtórzone współrzędne w nazwie i opisie poniżej. Niepotrzebnie, w pozycji pionowej wydłuża to tylko listę. Wystarczy duża nazwa a poniżej współrzędne.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » środa, 5 mar 2014, 18:00

Predkosciomierz był już na środku, za to widzę że zgłoszenia CB już nie są zasłanianie przez POI czyn numer drogi.
Ograniczenie prędkości chyba powiększyli.
Aplikacja teraz błyskawicznie się zamyka, i skróty musiałem od nowa zrobić.
A te współrzędne w opisie ulubionych trochę za duże, nie mogą być mniejsze?
Załączniki
Screenshot_2014-03-05-17-48-18.png
Screenshot_2014-03-05-17-48-18.png (213.72 KiB) Przeglądane 2587 razy
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Edek » środa, 5 mar 2014, 21:38

A myślałem że to coś u mnie, że coś przez przypadek kliknąłem i zniknęły mi niektóre ulubione.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez lchmiel » środa, 5 mar 2014, 22:06

Minusy:
1. "Ulubione" nie są posortowane. Dla mnie to wyklucza jeżdżenie z tą wersją. Mam dziesiątki ulubionych, nic nie mogę znaleźć.
2. Po co w "Ulubionych" są znaki <> wokół nazw? To można by załatwić zmianą czcionki, z oszczędnością miejsca.
3. Też uważam, że współrzędne są pisane za dużą czcionką.

Plusy:
Czyżby aplikacja zapamiętywała, że lubię kolory nocne? To by było zbyt piękne...
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez borek » środa, 5 mar 2014, 22:14

Jak na razie to nie moglem się znaleźć w ulubionych. Po co te współrzędne i to podwójne?
Skoro nazywam sobie mój ulubiony punk jako "x" to na prawde współrzędne nie są mi do niczego potrzebne. Szczególnie te dużą czcionką.
Błąd jest też przy zmianie nazwy ulubionego punktu. Zamiast zmienić nazwę wybranego punktu aplikacja dodaje zmienioną nazwę jako kolejną (ta z której zmienialem nadal pozostaje na liście).
Punkty nie układają się też po kolei. Na początku nazwy wpisywalem sobie kolejne liczby. Niestety w nowej wersji nie powoduje to ukladania ulubionych punktów wg właściwej kolejności.
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez intimo » środa, 5 mar 2014, 22:31

Ulubione do poprawy i to już na teraz, nie później jak w piątek o godzinie 12:00 ma być RC1 z posortowanymi ulubionymi alfabetycznie i niekoniecznie z małymi współżędnymi, choć to że jest drugi format zapisu jest na plus.

+ za możliwość nawigowania do dziesiętnych :)

W zaplanuj trasę wklepuje z palca w pole startu dom i co mi się pojawia, hotel sarmata (byłem tam około roku temu), na drugiej pozycji stomatolog (byłem wczoraj), no i jest na trzeciej pozycji dom, czyli to co wpisałem.

inny przypadek, szukam bronowice. wpisuje po jednej literce a obok co się wyświetla jedno pod drugim.
b lidl, piekary, sosnowiec,
br sosnowiec, zabrze, bronowice
bro bronowice

zaplanowałem trasę. oglądam, ok. krótka bo w mieście. szukam wzdłuż trasy. wybieram to co wiem że jest, McDonald's. Zaznaczam na niego. kręci się kółko ładowania i wyświetla się błąd i że aplikacja odzyskała sprawność po błędzie. Błędy wysłałem. Zobaczcie błędy ode mnie około godziny 22:17 do 22:20. Wybranie jakiegokolwiek innego POI kończy się tym samym.

Nie wiem jak ma działać cache’owanie skoro jak przesuwam ekran to że tak powiem klatkuje, bardziej niż w poprzedniej wersji, a telefon niczego sobie :) domyślam się że OpenGL to rozwiąże. cashowanie sprawdzę jutro na trasie, gdzie wiem że są zaniki świata, to znaczy internetu ;)

Podczas pierwszego uruchomienia wtedy gdy mi się apka zawiesiła straciła ustawienia które dokonałem w systemie. Tak nie powinno być. Każda zmiana powinna być zafixowana od razu po jej ustawieniu a nie że mi się aplikacja w danej sesji wysypie i wszystkie ustawienia (w tej danej sesji programu) na marne.

Kolejna edycja posta.
nie zapamiętują się ustawienia POI w ogóle nawet po wejściu i wyjściu z aplikacji nawet tylko po to by POI-e zapamiętać.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Qbek » środa, 5 mar 2014, 23:00

Mnie kierowcy, na ch... taki podgląd trasy? Co on mi mówi lub daje? Macie jakiegoś kierowcę w biurze, może komuś pomoże?

ObrazekObrazek

Strzałka poniżej prędkości 20km/h lekko obraca się.
ObrazekObrazek

Po 10 minutach stania w korku, CT tego nie odnotował...

Obrazek

Nie zauważyłem poprawy prędkości ściągania danych, a powinienem, gdyż korzystam tylko z 2G.
Na trasie ponad 300 km wystąpiła jedna zwiecha i co ciekawe, appka wysłała raport :)
Reszta później.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert