Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Strzałka wskazująca kierunek

Tak
5
33%
Nie
9
60%
Trudno powiedzieć
1
7%

Liczba głosów : 15

Postprzez MariuszHD » wtorek, 8 kwi 2014, 20:24

Proszę bardzo @Ips :)

Czy uważasz, że dla zwiększenia czytelności ostrzeżeń w NE powinna zostać dodana strzałka wskazująca kierunek wraz z odległością do najbliższego zgłoszenia CB/fotoradaru ?
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Microsoft Lumia 550

Re: Strzałka wskazująca kierunek

Postprzez Qbek » wtorek, 8 kwi 2014, 21:03

Po ch... ta strzałka, skoro CB powiadamia TYLKO I WYŁĄCZNIE o zdarzeniach przed nami :?: :lol:
Ludzie! Myślicie logicznie :?: :idea: Po co postulować bzdury i uruchamiać bezsensowną ankietę?

Temat do zamknięcia.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lps » wtorek, 8 kwi 2014, 22:15

Jeśli nasz zacny Kolega powtarza swój najmocniejszy argument: "bzdura" również ja pozwolę sobie powtórzyć to co napisałem w innym temacie.

Oczywiście, że strzałka znana z Y czy AR jest konieczna w NE. Świeżutki przykład sprzed godziny. Jechałem w kierunku Pragi ul. Słonimskiego, droga czysta, nie licząc stałego fotoradaru na wjeździe na Gdański. Ale zjechałem sobie z trasy w Międzyparkową i ... jeb wybuchło jak granat ostrzeżenie głosowe i ekranowe, że za 100 m Kontrola ! Było akurat fałszywe ale dziękuje za takie niespodzianki Gdyby była strzałka wiedziałbym o tym parę km wcześniej i albo bym tak nie pojechał albo byłbym przygotowany.
Więc skoro system CB jest tak nieużyteczny to trudno się dziwić, że niewielu chce tylko na nim polegać i jeździ albo równocześnie z Y albo tylko z tym ostatnim.

To, że teraz CB ostrzega o tym co na trasie, czy przed nami, to dokładnie żaden argument.
Dokładnie to należy zmienić i wzorować się na niekwestionowanym liderze rynku o wysokiej skuteczności, nawet z lekką redundancją ;)
Yanosik pokazuje i ostrzega wokół, z opcją ograniczenia tylko do trasy dla chętnych.

Od wprowadzenia CB wkrótce minie 2 lata, yanosik od pojawienia się na androidzie potrzebował
mniej więcej tyle (raczej mniej) by osiągnąć zadawalającą skuteczność. Przecież z historii Y wiemy, że wystarczy 25-30 k online a chyba tylu NE po latach ma bez problemu ?
A jednak z CB w NE jest coś "nie halo".
Sami biadolicie, że jest tragicznie ze skutecznością.
Więc jeśli jest tak źle z obecnym systemem to może go poprawić bo nie wypalił.
Byłoby sens go bronić gdyby się sprawdził. A tak wygląda to na sabotaż :lol:

Dzięki Mariusz za pomoc
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez Michal1983 » środa, 9 kwi 2014, 04:46

Temat jest tak sformułowany, że nie wiadomo o co naprawdę chodzi.
Najwyraźniej ludzie nie są w stanie odróżnić przypadkowego zatrzymania pojazdu przez policję od stałej kontroli. Nic dziwnego przejeżdżając obok trudno to ocenić. Każdy woli zgłosić kontrolę niż nic nie zgłaszać.
To dzięki tym użytkownikom, którzy posługują się dwoma progaramami na raz zgłoszeń jest tyle ile jest. Nie od dziś wiadomo jak to jest gdy służy się dwóm panom.
Po za tym telefon przyczepia się do szyby w zasięgu wzroku a niekoniecznie ręki. Dlatego też trudno zgłaszać jest cokolwiek podczas jazdy.
Można byłoby zamiast jednego przycisku CB dodać do ekranu przycisk dla każdej kategorii zgłoszenia, ale odbiłoby się na czytelności.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Powrót do Wolna strefa