Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rysiek 1.0 Android

Re: Rysiek 1.0 Android

Postprzez olowpb » piątek, 9 maja 2014, 06:44

mysza199 napisał(a):- Rejestracja tylko na maila zaaplikowanego w telefonie

No właśnie.
Jest szansa na zmianę tego maila?
W Ryśku mam gmaila a wolałbym maila którego mam do NE i poprawek.
Czy można to jakoś zmienić? W aplikacji po kliknięciu w ustawieniach na adres e-mail nie ma możliwości jego zmiany.
olowpb
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG A5

Postprzez KasiaD » piątek, 9 maja 2014, 11:16

Pracujemy nad tym tematem. W pierwsza aktualizacja to wersja typowo bugfixowa. Druga aktualizacja (w niedługim czasie) to już nowe rzeczy, czyli widok poziomy i możliwość wpisania innego maila.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez lekkir » piątek, 9 maja 2014, 12:34

A wg mnie ikonki zgłoszeń są mało wyraźne i każda z innej parafii i mimo dość dużego wyświetlacza mojego telefonu muszę chwilę szukać właściwej co z kolei przekłada się na moje bezpieczeństwo! Może lepiej zaadaptować te z NE? lub też na głównym ekranie zostawić jeden przycisk który wywołuje na cały ekran - jak w NE wszystkie możliwe kategorie...?

No i czemu Rysiu nie wspiera starszych androidów? mam w samochodzie telefon przeznaczony tylko do nawigacji a z racji wersji 2.3.6 nie mogę używać na nim Rychosława :(
lekkir

Telefon: SGS III

Postprzez Michal1983 » sobota, 10 maja 2014, 04:35

Na Samsungu Galaxy mini 2 z Androidem 2.3.6 na jądrze 2.6.38.6 daje się pobrać ze sklepu i normalnie się uruchamia.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez emerce » sobota, 10 maja 2014, 13:11

Nie wiem czy dobrze rozumiem idee Rycha.
Jeżeli korzystam z NE nie muszę uruchamiać Ryśka bo system jest jeden i na obu apkach są identyczne powiadomienia, tak?
Widziałem komentarz na GP w którym użytkownik pisał o tym jak uruchomił Rycha + NE i miał problem z połączeniem się do systemów, nie chodzi mi o jego problem z połączeniem tylko o to, że pod jego opinią była odpowiedź kogoś z NE z informacją o sprawdzeniu tego błędu. Czemu go nie poinformowano, że obie aplikacje działają tak samo i mija się z celem używanie ich obu?
Trochę to niejasne.
No i oczywiście przydało by się jedno konto do obu aplikacji ;)

Przydał by się jeszcze naniesiony Traffic, jak wyglada okolica.
Obrazek
emerce

Telefon: Galxy S4 ; NOKIA C5

Postprzez olowpb » sobota, 10 maja 2014, 17:03

Takie mam zapytanie odnośnie zgłoszeń i przesyłanych przez Ryśka maili z odnośnikiem do konkretnego zgłoszenia remontu.
Jak klikam w odnośnik to przenosi mnie na korkosferę.
Na korkosferze pojawiam się w zakładce Trasa a sam fakt zgłoszenia / miejsca zgłoszenia pokazany jest jako pewny odcinek. Notabene niezależny od tego jak pokonywałem trasę.
I teraz sedno sprawy: żeby zgłosić muszę przejść do zakładki Zgłoś poprawkę i tam pouzupełniać co trzeba.
Mam zatem rozumieć, że jak wyślę tak zgłoszenie to ono jest zaliczane do punktów w Ryśku?

A czy również punkty w Ryśku są dodawane za informacje przekazywane wprost z korkosfery - z pominięciem Ryśka?

ps. KasiaD. powiadomienia już przychodzą na właściwego maila, ale w Ryśku dalej jest gmail.
olowpb

Telefon: SG A5

Postprzez Michal1983 » niedziela, 11 maja 2014, 17:02

Choć nie sprawdzałem tego to pewnie Rysiek jest za młody i nie potrafi będąc w tle podobnie jak Y! pokazywać ostrzeżenia.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 12 maja 2014, 12:32

emerce napisał(a):Nie wiem czy dobrze rozumiem idee Rycha.
Jeżeli korzystam z NE nie muszę uruchamiać Ryśka bo system jest jeden i na obu apkach są identyczne powiadomienia, tak?

Dokładnie tak. Mamy teraz jedną technologię Community CB, dzięki której zgłoszenia z Ryśka pojawiają się także w NE i na odwrót - zgłoszenia z NE trafiają także do Ryśka :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 12 maja 2014, 12:36

olowpb napisał(a):Takie mam zapytanie odnośnie zgłoszeń i przesyłanych przez Ryśka maili z odnośnikiem do konkretnego zgłoszenia remontu.
Jak klikam w odnośnik to przenosi mnie na korkosferę.
Na korkosferze pojawiam się w zakładce Trasa a sam fakt zgłoszenia / miejsca zgłoszenia pokazany jest jako pewny odcinek. Notabene niezależny od tego jak pokonywałem trasę.
I teraz sedno sprawy: żeby zgłosić muszę przejść do zakładki Zgłoś poprawkę i tam pouzupełniać co trzeba.
Mam zatem rozumieć, że jak wyślę tak zgłoszenie to ono jest zaliczane do punktów w Ryśku?

Dokładnie tak :)

olowpb napisał(a):A czy również punkty w Ryśku są dodawane za informacje przekazywane wprost z korkosfery - z pominięciem Ryśka?

Nie, aby punkty za zgłoszenie remontu dodały się do Ryśka najpierw musisz wysłać zgłoszenie z Ryśka, a następnie w odpowiedzi na e-mail uzupełnić szczegóły zgłoszenia na korkosferze.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez buzuma » poniedziałek, 12 maja 2014, 13:45

Lukasz NE napisał(a):
emerce napisał(a):Nie wiem czy dobrze rozumiem idee Rycha.

Dokładnie tak. Mamy teraz jedną technologię Community CB, dzięki której zgłoszenia z Ryśka pojawiają się także w NE i na odwrót - zgłoszenia z NE trafiają także do Ryśka :)

Szkoda tylko, że jeżdżąc z NE i dając społeczności te same dane co przez Ryśka nie bierze się również w konkursie. Czyli albo jedziesz z NE i Ryśkiem i uczestniczysz w konkursie albo dajesz sobie spokój z konkursem. W tej edycji to już za późno, ale w ewentualnych przyszłych (jeśli będą) weźcie to pod uwagę.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rysiek Android