Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rysiek 1.0 Android

Re: Rysiek 1.0 Android

Postprzez MariuszHD » poniedziałek, 12 maja 2014, 15:01

Niestety NaviExpert ciągle uczy się na błędach. Chyba jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby wszyscy byli zadowoleni ;)
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Microsoft Lumia 550

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 12 maja 2014, 15:19

Jak spojrzycie w informacje o aplikacji to znajdziecie tam ID czyli to samo co w NE
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez MariuszHD » poniedziałek, 12 maja 2014, 15:26

Nie wszyscy znajdą :D
MariuszHD

Telefon: Microsoft Lumia 550

Postprzez Borg » wtorek, 13 maja 2014, 16:18

Ciekawostka
Myślałem że mapy w Ryśku to uproszczone mapy z NE ale chyba jednak nie bardzo poniżej to samo skrzyżowanie - NE pokazuje czytelnie nazwę poprzecznej czyli "Sobieskiego" - Rysiek chyba się opił czegoś i nie chce współpracować pokazując cały czas "Wyszyńskiego" :lol: .
Następną ulicę pokazuje już prawidłowo "Rybickiego" , sytuacja pojawia się w obu kierunkach - miejscowość Skierniewice.

Generalnie trochę słabe jest rozplanowanie ekranu - nawet na 5 calach mieści się mało informacji potrzebnych dla kierowcy w danej chwili - z całym szacunkiem ale co mnie obchodzi ile osób jest online pisane taką wielką czcionką czy pozostałe ikony - czy mam gps czy nie pokazuje mi telefon - jak dla mnie ten pasek jest przekombinowany w porównaniu do NE.

Na koniec wielka prośba - coraz częściej smartphone mają na ekranie systemowe przyciski nawigacyjne - jeżeli ktoś ma roota to może ja ukryć ale podejrzewam że większość ludzi nawet nie wie co to root. Niektórzy autorzy aplikacji wprowadzają ukrywanie przycisków w momencie uruchomienia programu, czy w przypadku Ryśka i NE nie można by wprowadzić takiego mechanizmu. Ostatni zrzut jest zrobiony programem który tych przycisków nie widzi - nie lepiej to wygląda ?
ObrazekObrazekObrazek
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: S7

Postprzez mentos11 » wtorek, 13 maja 2014, 21:14

Pokazuje dobrze tylko brakuje wskaźnika o która ulice chodzi a chodzi p ta która będziesz a nie poprzeczna.
mentos11

Postprzez Borg » środa, 14 maja 2014, 00:21

mentos11 napisał(a):Pokazuje dobrze tylko brakuje wskaźnika o która ulice chodzi a chodzi p ta która będziesz a nie poprzeczna.

Wg. mnie nie jest dobrze - bo po co mi na napie nazwa ulicy po jakiej jadę jak pokazuje to pasek powyżej mapy, tutaj pominął ulicę "Sobieskiego" następna ulica już jest pokazuje prawidłowo co może wprowadzać w błąd.
Powinno być albo po prawej albo po lewej żeby utrzymać czytelność skrzyżowania, poza tym jak pisałem wcześniej to jakaś porażka z prezentacją danych. Jeden z większych wyświetlaczy do dyspozycji a i tak wszystko naćkane i mało czytelne w ruchu :( .
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez DantE » środa, 14 maja 2014, 16:25

W okienku umożliwiającym wycofanie zgłoszenia powinna być informacja o rodzaju zgłaszanego zdarzenia, inaczej dopiero na mapie w NE można zobaczyć, że się pomyliłem i zamiast miśków kliknął mi się fotoradar.
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez domel » wtorek, 20 maja 2014, 18:26

W Ryśku pojawił się problem z oznaczaniem przenośnych fotoradarów jak w Yanosiku. Obecnie w Poznaniu na ul. Hetmańskiej i Zamenhofa ostrzega(albo ostrzegał) o fotoradarze którego tam nie ma, zgłoszenia są nawet sprzed kilku dni w miejscach częstych miejsc kontroli przenośnym fotoradarem. Z założenia oznaczenie Fotoradar powinno być dla stacjonarnych a kontrola dla przenośnych?
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez Edek » sobota, 24 maja 2014, 19:46

Co oznacza komunikat: "Nie tędy droga. I to dosłownie... "? Dalej nie zdążyłem doczytać, bo komunikat miał kilka linijek, a wyświetlił się na ok. 1 sekundę i to podczas jazdy (po zgłoszeniu patrolu). Dodam, że moje zgłoszenie nie pojawiło się na mapie NE.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mentos11 » czwartek, 29 maja 2014, 20:04

Zauwazylem że Rysik czasami się zwiększa na 5s, raz mi się zwiesił przed zgłoszeniem i bryndza nie zgłosiłem :(
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rysiek Android