Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zmiana trendu rynku nawigacji.

Zmiana trendu rynku nawigacji.

Postprzez Qbek » sobota, 17 maja 2014, 23:42

To będzie koniec nawigacji GPS

Sprzedaż urządzeń pomagających w podróży gwałtownie spada. W samochodach wolimy używać komórki - donosi "Rzeczpospolita".

Nawigacje samochodowe to kolejny segment rynku po komputerach PC, aparatach fotograficznych i kamerach, który przegrał rywalizację ze smartfonami. Część analityków uważa, że za parę lat urządzenia, które zastąpiły papierowe mapy, teraz same zostaną zdetronizowane. Kierowcy coraz częściej do nawigacji wykorzystują bowiem telefony z modułem GPS. 

- Smartfony, jako urządzenia multifunkcyjne, zastępują coraz więcej sprzętów. Dzięki specjalnym aplikacjom czy oprogramowaniu w

ułamku sekundy telefon może stać się konsolą do gier, przenośnym komputerem lub nawigacją samochodową. Nic dziwnego, że - jak wynika z naszych obserwacji - zainteresowanie smartfonami wzrasta kosztem innych urządzeń - mówi Joanna Bilińska, dyrektor w portalu Ceneo.pl. 

Z danych Ceneo przygotowanych dla "Rzeczpospolitej" wynika, że zainteresowanie nawigacjami samochodowymi wśród Polaków spadło w I kwartale 2014 r. o 9 proc. - Jeszcze większą dynamikę spadku obserwujemy w ostatnich tygodniach. Sięga ona 13 proc. - dodaje Bilińska.

Źródło

W sumie to nie ma się co dziwić. W dobie danych online, urządzenia offline są w niszowej części rynku.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Re: Zmiana trendu rynku nawigacji.

Postprzez Michal1983 » niedziela, 18 maja 2014, 04:42

Bo najgorszy jest ten proces aktualizacji map. Trzeba czekać kilka miesięcy aż pojawi sie droga na mapie. Nie ma bierzącej informacji o remontach i zamkniętych ulicach. Nawet różnego rodzaju ostrzeżenia tracą ważność albo pojawia się potrzeba dodania nowych. Dodatkowo każda aktualizacja kosztuje a nie które nie wiele wnoszą. Znajomy uznał, że wystarczy mu mapa z czasów euro 2012 i nie widzi potrzeby jej aktualizacji.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez januszszczepanski » poniedziałek, 14 lip 2014, 11:59

W szczególności chodzi o wygodę. Po co mam zabierać 3 urządzenia jak mam jedno które jest podobnie wydajne? Drugą rzeczą są aktualizacje map powinno być to bardziej na zasadzie społeczności która sama mowi gdzie sa zmiany i jeśli iluś tam użytkowników tez tak stwierdzi to zmiana gotowa.
januszszczepanski

Telefon: LG L9 II

Postprzez Piotr Torun » środa, 23 lip 2014, 18:51

Ja zamieniłem tradycyjną nawigację na smartfon z dwóch powodów:
1. brak modułu GSM w tradycyjnej nawigacji.
2. ekran tradycyjnej nawigacji był kiepskiej jakości w porównaniu do ekranu z byle jakiego smartfona.
No i sprawa dla wszystkich oczywista - Android nie stawia takiego oporu jak na przykład Windows CE zainstalowany w pamięci flash.
Do nawigacji mam "dedykowanego" smartfona.
Piotr
Piotr Torun

Telefon: Galaxy S2 (tylko jako navi)

Postprzez lps » środa, 23 lip 2014, 21:34

Nie wiem czy to powód do dumy czy wstydu ale nigdy nie miałem PNA, jakoś tak podskórnie czułem, że noszenie ze sobą komisu RTV nie ma sensu.
Od zawsze, jeszcze na symbianie, używałem nawigacji na smartphone. Czy to Garmin, TT, Sygic czy ... prehistoryczne wersje NE.
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez Piotr Torun » czwartek, 24 lip 2014, 16:35

lps napisał(a):Nie wiem czy to powód do dumy czy wstydu ale nigdy nie miałem PNA, jakoś tak podskórnie czułem, że noszenie ze sobą komisu RTV nie ma sensu.
Od zawsze, jeszcze na symbianie, używałem nawigacji na smartphone. Czy to Garmin, TT, Sygic czy ... prehistoryczne wersje NE.

Tak, tylko jak zacząłem używać nawigacji GPS to smartfonów i symbiana jeszcze na świecie nie było, a niektórzy obecni użytkownicy NE na mapę mówili papa. ;)
Pozdrawiam
Piotr
Piotr Torun

Postprzez hardtmuth » piątek, 25 lip 2014, 05:51

Ciekaw jestem kiedy to było. Jak jeszcze 14-15 lat temu GPS był bezużyteczny, a już wtedy były telefony z GPS, np. w 2003 wypuszczony A920 Motorola z GPS i Symbianem. Nie mów, że jeździłeś na GPS o obniżonej dokładności ;)
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez Piotr Torun » piątek, 25 lip 2014, 23:22

hardtmuth napisał(a):Ciekaw jestem kiedy to było. Jak jeszcze 14-15 lat temu GPS był bezużyteczny, a już wtedy były telefony z GPS, np. w 2003 wypuszczony A920 Motorola z GPS i Symbianem. Nie mów, że jeździłeś na GPS o obniżonej dokładności ;)

Coś koło 1998-2001 była dostępna mapa AutoRoute Express - Instalowało się to na PC (notebooku) i podłączało do portu COM odbiornik GPS. W Niemczech działało super. Przedni fotel pasażera zajmował "laptop". Nawet Niemcy wywalali gały :shock:
Pozdrawiam
Piotr Torun

Postprzez hardtmuth » poniedziałek, 28 lip 2014, 07:06

W 2000 r. wyłączono zakłócanie, to współczuję jazdy przed 2000 rokiem, na dokładności 100 m i gorzej :).
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez Gargas » czwartek, 17 wrz 2015, 09:47

Przykro to pisać, ale producenci sami zachęcają do piractwa. 200 zł za aktualizację to stanowczo za dużo.
Gargas

Następna strona

Powrót do Wolna strefa