Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.6

Re: NaviExpert 8.6

Postprzez pwlsrs » środa, 27 sie 2014, 10:07

Wersji dedykowanej dla G2 sprawdzając ostatnio nie widziałem, więc pobrałem tą, którą domyślnie zaproponował czyli chyba dla Nexus 5. Pobiorę inną i zobaczę jak będzie.

Sprawdziłem jeszcze wersje dla Nexus 5 i S4 i dalej to samo.
Szkoda, bo w końcu G2 jest na rynku chyba od roku.
pwlsrs
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G2

Postprzez zakopiec5 » środa, 27 sie 2014, 20:52

A ja się zastanawiam czemu np głos lektora mówi za 500m bardzo złe warunki pogodowe. Przecież jak są złe warunki pogodowe to są wszędzie a nie tylko do 500m :lol: wystarczyło by np samo bardzo złe warunki pogodowe lub UWAGA BARDZO ZŁE WARUNKI POGODOWE. Czy nie byłoby o wiele lepiej?
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez Qbek » środa, 27 sie 2014, 21:04

Podobna uwaga powinna dotyczyć "lotnej kontroli"...
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez zakopiec5 » środa, 27 sie 2014, 21:52

No właśnie a wogole co lub kto to jest Lotna kontrola? Z powietrza nas kontrolują na drodze? :D trochę jest to dla mnie dziwaczne. Mam nadzieje że wersja 9.0 która ma być przełomową wersją to mam nadzieje że wszystko będzie dopracowane i bez wymyślanek :) cóż mysimy czekać czym nas zaskoczy naviexpert
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez mentos11 » środa, 27 sie 2014, 22:04

Pewnie zobaczymy na mapie trójwymiarowy radiowoz a z głośników usłyszymy dźwięk stereo z efektem 3D "Uwaga lotna kontrola!" :lol:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez sorier » czwartek, 28 sie 2014, 06:19

Było w 8.5, jest w 8.6, będzie pewnie w 9.0 bo tak to chyba sobie ktoś wymyślił:
Podawanie komunikatów "skręć w prawo/lewo" i "trzymaj sie lewej strony", gdy nawet odrobina logiki nakazuje taki właśnie kierunek jazdy.
Wybiórcze działanie asystenta pasa, czasem jest czasem go nie ma. To samo z ikoną "omijania wysepki".
Częsty brak strzałek kierunku w asystencie pasa.
Zbyt późne komunikaty o zagrożeniach/kontrolach i brak informacji o odległości - prędzej mnie ustrzelą z lasera niż usłyszę komunikat.
Zbyt ciche komunikaty, co w połączeniu z bakiem możliwości regulacji głośności dla każdej aplikacji z osobna w androidzie, powoduje zagłuszanie komunikatów przez włączone radio online lub odtwarzacz mp3.
Domyślne nazywanie ostatnio/najczęściej wyszukiwanych celów z mapy współrzędnymi geograficznymi.

I coś co ewidentnie zostało zepsute w 8.6. Wyjście z trybu nawigowania (przyciskiem cofnij telefonu) i wejście w edytowanie trasy (gdy np chce zmienić tryb trasy lub dodać punkt pośredni) powoduje usunięcie celu i konieczność jego ponownego wyszukania. Jaki to ma sens?
sorier

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 28 sie 2014, 11:12

zakopiec5 napisał(a):A ja się zastanawiam czemu np głos lektora mówi za 500m bardzo złe warunki pogodowe. Przecież jak są złe warunki pogodowe to są wszędzie a nie tylko do 500m :lol: wystarczyło by np samo bardzo złe warunki pogodowe lub UWAGA BARDZO ZŁE WARUNKI POGODOWE. Czy nie byłoby o wiele lepiej?

Będziemy się zajmować tym tematem, zarówno dla warunków pogodowych, jak i lotnej kontroli.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 28 sie 2014, 11:37

sorier napisał(a):Było w 8.5, jest w 8.6, będzie pewnie w 9.0 bo tak to chyba sobie ktoś wymyślił:
Podawanie komunikatów "skręć w prawo/lewo" i "trzymaj sie lewej strony", gdy nawet odrobina logiki nakazuje taki właśnie kierunek jazdy.
Wybiórcze działanie asystenta pasa, czasem jest czasem go nie ma. To samo z ikoną "omijania wysepki".

sorier, proszę o doprecyzowanie. Chodzi o to, że ten sam asystent, w tym samym miejscu raz jest, raz go nie ma?

sorier napisał(a):Częsty brak strzałek kierunku w asystencie pasa.

Strzałek nie ma na asystencie, jeżeli nie ma znaków poziomych na drodze. Jeżeli jest jakieś miejsce, gdzie znaki są, a na asystencie ich nie ma, daj znać.

sorier napisał(a):Zbyt późne komunikaty o zagrożeniach/kontrolach i brak informacji o odległości - prędzej mnie ustrzelą z lasera niż usłyszę komunikat.
Zbyt ciche komunikaty, co w połączeniu z bakiem możliwości regulacji głośności dla każdej aplikacji z osobna w androidzie, powoduje zagłuszanie komunikatów przez włączone radio online lub odtwarzacz mp3.

Powyższymi dwoma będziemy się zajmować.

sorier napisał(a):Domyślne nazywanie ostatnio/najczęściej wyszukiwanych celów z mapy współrzędnymi geograficznymi.

Jak Twoim zdaniem powinny być nazwane?

sorier napisał(a):I coś co ewidentnie zostało zepsute w 8.6. Wyjście z trybu nawigowania (przyciskiem cofnij telefonu) i wejście w edytowanie trasy (gdy np chce zmienić tryb trasy lub dodać punkt pośredni) powoduje usunięcie celu i konieczność jego ponownego wyszukania. Jaki to ma sens?

By edytować trasę wchodzimy w zakładkę Trasy na głównym ekranie i wybieramy edytuj na konkretnej trasie. Czy u Ciebie nie działa ta opcja?
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez pwlsrs » czwartek, 28 sie 2014, 16:10

Łukaszu czy możesz coś powiedzieć odnośnie mojej uwagi dotyczącej rozdzielczości wyświetlanych znaków?
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Lukasz NE » piątek, 29 sie 2014, 13:38

pwlsrs napisał(a):Łukaszu czy możesz coś powiedzieć odnośnie mojej uwagi dotyczącej rozdzielczości wyświetlanych znaków?

Sprawdzamy. Dam znać jak czegoś się dowiem.
Lukasz NE
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert