Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.6

NaviExpert 8.6

Postprzez KasiaD » czwartek, 24 lip 2014, 11:28

Cześć!

Dziś wydaliśmy nową wersję NaviExpert 8.6 na Androida, którą możecie pobrać z getne.pl. W niedługim czasie pojawi się również na Google Play

Najważniejsze zmiany:
- długo wyczekiwana możliwość zapisywania planów tras
- zakładka Trasy dostępna na głównym ekranie
- funkcja optymalizacji trasy wielopunktowej dynamicznym algorytmem Komiwojażera (bierze pod uwagę nie tylko odległość między punktami, ale także traffic, czyli czasy przejazdów)
- obliczanie czasu i długości trasy na ekranie planera
- dynamiczna wyszukiwarka punktów na ekranie planera - zmniejszenie ilości kroków do uruchomienia nawigacji
- poprawki stabilności aplikacji

Dla każdego użytkownika, który zainstaluje wersję 8.6 mamy w prezencie abonament na funkcję Komiwojażera ważny do 01.09.2014. Funkcja Komiwojażera jest jeszcze w fazie beta, dlatego m.in udostępniamy ją Wam za free :). Wersja 8.6 jest pierwszą odsłoną Komiwojażera i nasze prace nad nim nie ustają. Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych wrażeń związanych z ta funkcją, a przede wszystkim potrzeb. Zwłaszcza tych osób, które takiego rozwiązania potrzebują na co dzień.

Aby móc korzystać z funkcji Komiwojażera konieczne jest posiadanie aktywnego abonamentu nawigacyjnego.

Aktualizacja zastąpi obecnie zainstalowaną wersję NaviExperta. Jak zawsze czekamy na Wasze wrażenia z jazdy z nową wersją, zgłoszenia błędów oraz sugestie.
Zwyczajowo automatyczna aktualizacja zostanie włączona w ciągu tygodnia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim beta testerom. Dobra robota!

Jak zwykle wracamy do roboty, bo 9.0 tuż za rogiem się kryje.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Re: NaviExpert 8.6

Postprzez Michal1983 » czwartek, 24 lip 2014, 12:20

Szybko. Żadnej z wersji RC nie udało mi się przetestować na drodze. What a sophisticated language Dynamiczny search. Problem w tym, że póki co w wakacje nie ma takich skomplikowanych tras aby testować funkcję Komiwojażera.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » czwartek, 24 lip 2014, 14:16

Nareszcie udało się wydać ta wersję, nie ukrywam ze testowaliśmy ja juz od czerwca ale udało się zakończyć testy i mamy nową funkcję, tez wszyscy kurierzy powinni się przerzucić na NE, a my mamy w końcu zapisywanie tras.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez lps » czwartek, 24 lip 2014, 14:23

mentos11 napisał(a):Nareszcie udało się wydać ta wersję, nie ukrywam ze testowaliśmy ja juz od czerwca (...)

Właśnie, od której wersji betatesty stały się sekciarskie dla loży wybranych ? :shock: :mrgreen:

O ile pamiętam, to drzewiej były ogólnodostępne.
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez KasiaD » czwartek, 24 lip 2014, 14:30

Sprawdzamy, które rozwiązania są efektywniejsze. W zależności od tego czego dotyczy wersja, czasami korzystamy z zamkniętych testów.
W przypadku wersji 8.6, w której podstawową zmianą jest Komiwojażer zależało nam na tych użytkownikach, którzy z takiej funkcji będą korzystać na co dzień.
Jest to bądź co bądź specyficzna usługa, dotycząca wyłącznie wielopunktowych tras, powyżej 4 punktów.

Nie martwcie się, wersja beta 9.0 zostanie udostępniona publicznie :D
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez borek » czwartek, 24 lip 2014, 16:24

No i mamy kolejną wersję z gadżetami bez naprawy podstawowych funkcji ;-(

Czekałem na tę kolejna wersję z nadzieją, że może teraz ... już na pewno to naprawią, ale gdzie tam.
Lepiej dodawać kolejne ....., będzie się miało co sypać za chwilę.

Już chyba kilka razy zgłaszałem, że po rozmowie telefonicznej NE nie wraca na ekran (np. tu topic1083-70.html#p33808 oczywiście zgłaszałem też wcześniej ale nie chce mi się szukać).
O ile dobrze pamiętam było już nawet zapewnienie, że teraz już to naprawimy i nic.

Kolejna sprawa. Dojeżdżam dziś do punktu przeznaczenia, NE dziękuję za wspólną mękę ponownego uruchamiania nawigacji po każdej rozmowie telefonicznej, wybieram zakończ, a NE nic. Jakby się uparł. Wcześniej po wybraniu zakończ aplikacja się wyłączała, teraz wraca do głównego menu.

Ja Was bardzo proszę, nie twórzcie wersji 9, ani żadnej innej, bo ja już się boję co w niej zostanie zepsute kosztem funkcji, z których będzie korzystało 5% użytkowników.

PS: Znalazłem potwierdzenie, że problem zostanie naprawiony w wersji 8.5. Mamy 8.6, a problem jak był, tak jest.
topic1040-110.html#p33081
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez pwlsrs » czwartek, 24 lip 2014, 16:37

mentos11 napisał(a):Nareszcie udało się wydać ta wersję, nie ukrywam ze testowaliśmy ja juz od czerwca ale udało się zakończyć testy i mamy nową funkcję, tez wszyscy kurierzy powinni się przerzucić na NE, a my mamy w końcu zapisywanie tras.

Kurierzy się przerzucą a my dostaniemy niezliczoną ilość wirtualnych korków w miejscach gdzie dostarczają przesyłki :-/
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez mentos11 » czwartek, 24 lip 2014, 17:18

Z takimi postojami algorytm sobie radzi, przecież już z NE jeżdżą taksówkarze i tragedii nie ma.
mentos11

Postprzez prezesBB » czwartek, 24 lip 2014, 20:27

mentos11 napisał(a):Z takimi postojami algorytm sobie radzi, przecież już z NE jeżdżą taksówkarze i tragedii nie ma.

mentos - co do tego to mam pewne wątpliwości... będąc na urlopie, zjechałem z trasy i na poboczu wyszukiwałem różne trasy w NE. gdy ruszałem dalej, odcinek na którym stałem zrobił się czarny - nikt w tym czasie mnie nie mijał...
prezesBB

Telefon: HTC ONE M9

Postprzez mentos11 » czwartek, 24 lip 2014, 21:09

No cóż algorytm powinien sobie radzić, takie przypadki dobrze jest udokumentować zarzutem ekranu i wysłać do obsługi NE.
mentos11

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert