Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 9.0 BETA

Re: [Android] NaviExpert 9.0 BETA

Postprzez bodogo2 » piątek, 31 paź 2014, 22:01

RC4
1. Menu trasa. Gdy mam wprowadzone kilka punktów pośrednich i próbuję przewijać listę z tymi punktami wyskakuje mi klawiatura ekranowa. Uważam, że klawiatura powinna pojawiać się w momencie gdy klikniemy 'Dodaj przez' lub gdy klikniemy w pole tekstowe punktu pośredniego.
2. Menu trasa. Mam wprowadzone kilka punktów pośrednich. Wybieram opcje dla punktu poprzez naciśnięcie '>'. Następnie wybieram np. 'Przesuń wyżej' / 'Przesuń niżej' / 'Czas obsługi i okno czasowe'. Po zatwierdzeniu danego wyboru lista z punktami przewija się na początek. Moim zdaniem powinna pozostać w tym samym miejscu. Spróbujcie przy 16 punktach pośrednich przenieść ('Przesuń wyżej') punkt z ostatniej pozycji na początek listy. Android wersja 2.3.6
3. Zdarzyło mi się (chyba 2 razy), że podczas nawigowania program samoczynnie powrócił do menu Trasy. W tle był Y i TuneIn Radio.
4. Potwierdzam błędne działanie autozoomu. Program nie zapamiętuje mojego wyboru.
5. Trasa z punktami pośrednimi. Po zjechaniu z trasy pojawia się okienko z wyborem dwóch punktów pośrednich. Po kliknięciu w jeden z nich często jest ponownie komunikat 'Zjechałeś z trasy' i znów pojawia się okienko z wyborem punktów pośrednich. Komunikat pojawia się kilkukrotnie. Uważam, że po wyborze punktu powinien być jakiś dłuższy odstęp do pojawienia się ponownego komunikatu.
bodogo2
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung i9001

Postprzez Tygrys55 » sobota, 1 lis 2014, 01:50

A co z komowojadzerem? Jest nieaktywny. Wyskakuje komunikat by z niego korzystac nalezy posiadac aktywny amonament. Ale nie ma go gdzie kupic.
SAMSUNG GALAXY A5
NAVIEXPERT
10.2.70;9.3.36;9.1(141218)9.1(141218);9.0(141118);8.6(140724);8.5(140319);8.3(130709);8.2(130211);8.2(121204);8.0;7.2.1(120428);6.2.1(110723);6.0(100909);5.2.1(100825)
Tygrys55
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SAMSUNG GALAXY ACE

Postprzez intimo » sobota, 1 lis 2014, 02:39

bodogo2 napisał(a):RC4
Spróbujcie przy 16 punktach pośrednich przenieść ('Przesuń wyżej') punkt z ostatniej pozycji na początek listy. Android wersja 2.3.6

nie wiem jak w Twoim androidzie ale u mnie (4.4) mogę "złapać" za punkt i go przenieść. Łapiesz za ten tekst to pole z punktem czy to pośrednim czy końcowym i go przesuwasz góra, dół. Wtedy inne punkty jakby przeskakują i robią miejsce dla tego który trzymasz. Takie drag and drop. Przez przypadek na to wpadłem.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Michal1983 » sobota, 1 lis 2014, 05:42

Swoją drogą zastanawiam się jak długo jeszcze ta usługa Komiwojażer będzie tak przesuwana. Nie można jakoś uregulować tej sprawy? Rozumiem, że cały zespół jest zajęty rozwijaniem programu i naprawą błędów, ale mówiło się, że sprawa wyjaśni się pod koniec sierpnia. Mamy już listopad i dalej nic w temacie tej usługi nie wiadomo, a wystarczyłaby jedna "męska decyzja". :?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez bodogo2 » sobota, 1 lis 2014, 08:07

intimo napisał(a):
Spróbujcie przy 16 punktach pośrednich przenieść ('Przesuń wyżej') punkt z ostatniej pozycji na początek listy. Android wersja 2.3.6

nie wiem jak w Twoim androidzie ale u mnie (4.4) mogę "złapać" za punkt i go przenieść. Łapiesz za ten tekst to pole z punktem czy to pośrednim czy końcowym i go przesuwasz góra, dół. Wtedy inne punkty jakby przeskakują i robią miejsce dla tego który trzymasz. Takie drag and drop. Przez przypadek na to wpadłem.

Niestety, aby skorzystać z drag and drop trzeba mieć Androida przynajmniej 3.0.
bodogo2

Postprzez algi » sobota, 1 lis 2014, 13:16

mciesi napisał(a):
algi napisał(a): Dzisiaj ktoś do mnie zadzwonił i po zakończeniu rozmowy czarny ekran. NE nie wrócił. Klikam i musze od nowa wklepać PIN do telefonu i..... czarny ekran ale widzę belkę i ikonke NE. Słyszę komunikat wiec NE w tle żyje. Dopiero klik i powrot na pulpit i ponowny klik na ikonkę NE przywróciło mapę.

U mnie jest podobnie. Może to kwestia Samsungów?
Mam dość proste obejście. Zaraz po odebraniu rozmowy przełączam się z powrotem na NE poprzez skrót w pasku powiadomień. Ma to tę zaletę, że podczas rozmowy widzę cały czas mapę a po jej zakończeniu (przez zestaw słuchawkowy) nie ma problemu z powrotem do NE (bo już jest).

To jest oczywiste ale wcześniej nie było z tym problemu. Wielokrotnie odbieralem rozmowy i po zakończeniu rozmowy nawigowalem dalej.

W nieznanym terenie też się przełączam na NE ale jak jadę np. długo obwodnicą i wiem że rozmowę skończę szybko to lepiej w telefonie nie gmerać. A teraz jak NE zmusza jeszcze do wklepywania PINu to bezpieczne to to nie jest. ..

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez bodogo2 » sobota, 1 lis 2014, 13:20

3. Zdarzyło mi się (chyba 2 razy), że podczas nawigowania program samoczynnie powrócił do menu Trasy. W tle był Y i TuneIn Radio.

Dziś po restarcie telefonu (brak uruchomionych programów w tle) wyznaczyłem trasę ok 200 km. Przeszedłem do podglądu trasy (skala 10 km) i przesuwałem mapę wzdłuż trasy. Po przejrzeniu ok 3/4 trasy program się zawiesił, nie reagował na przesunięcie palcem, mapa się 'zamroziła'. Po około 20 sekundach program wyszedł do menu głównego NE.
bodogo2

Postprzez wKar » sobota, 1 lis 2014, 22:15

Przejechałem kilkaset kilometrów. Rozmowy w tle rzeczywiście wkurzają, bo za każdym razem trzeba wracać do NE kilkoma kliknięciami. Nie zawiesiła się za to ani razu, nie musiałem walczyć z niczym poza zoomem, ale jedna rzecz jest wkurzająca... Komunikaty o 50 do 100 metrów za szybkie...
wKar

Telefon: Xperia Z

Postprzez Edek » sobota, 1 lis 2014, 23:32

Oooo, czyżby zmiana wersji wywołała u innych to co u mnie było widoczne już we wcześniejszych wersjach? Te zbyt wyprzedzone komunikaty są u mnie przynajmniej od wersji 8.0 (a może i wcześniej - nie pamiętam). Można byłoby powiedzieć, że na szczęście problem pojawił się i u innych, bo przynajmniej jest szansa że NE coś z tym wreszcie zrobi.

Ode mnie jeszcze uwaga dotycząca wyświetlania nazw ulic i numerów dróg. Dzisiaj zauważyłem, że nazwa i numer były "przypięte" do drogi w tym samym punkcie, co powodowało, że tylko 1 z tych informacji była widoczna, zasłaniając drugą (a konkretnie nazwa zasłaniała numer).
Czy dałoby się to tak zrobić, aby obie informacje były obok siebie, dzięki czemu nic nie będzie zasłaniane?
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez wKar » niedziela, 2 lis 2014, 00:15

Szczyt czytelności... Załączam screeny.
Używanie tek samej wielkości czcionek oraz koloru dla komputera pokładowego i dla mapy powoduje, ze ekran staje się czasem zupełnie nieczytelny. Nocą, w samochodzie, zmęczony nie jestem w stanie rozróżnić co jest czym w tym bałaganie... No może trochę przesadzam.... Ale na pewno muszę niepotrzebnie poświęcić ten ułamek sekundy więcej na odczyt informacji z nawigacji niż to potrzebne. Te ułamki sekund robią różnice między dobrą nawigacją, a wybitną...

Inna sprawa to numer drogi, po której się poruszamy.
Powiedzcie czy tak to na być, że numer drogi pojawia się na wysokości szczytu strzałki pozycji, przechodzi płynnie przez nią wraz z przesuwanie się mapy, znika pod strzałką pozycji,po czym pojawia się znowu tuż nad nią, lub na niej by ponownie przesunąć się po niej, zniknąć, pojawić się nad nią, przesunąć po niej, zniknąć, pojawić na niej, zniknąć, pojawić na niej, przesunąć, zniknąć, pojawić, przesunąć, zniknąć....
Rozumiem, gdyby pojawiała się na górze ekranu, ale ona czasem była tuż nad strzałką, czasem pojawiała się nawet na niej, czasem w jej środku. To chyba jakiś bug...
Dla porządku: Xperia Z, stock 4.4.2, skala 2000 lub 1000 m
Załączniki
rps20141102_000518.jpg
rps20141102_000518.jpg (70.27 KiB) Przeglądane 695 razy
rps20141102_000259.jpg
rps20141102_000259.jpg (72.86 KiB) Przeglądane 695 razy
wKar

Telefon: Xperia Z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert