Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 9.0 BETA

Re: [Android] NaviExpert 9.0 BETA

Postprzez Edek » środa, 15 paź 2014, 22:18

Amoledy mają ponoć (nie miałem nigdy Amoleda dłużej niż kilka minut) problemy z szarościami, przez co biała droga na jasno-szarym tle może u Ciebie wyglądać gorzej niż na np. IPS.
Ostatnio edytowano środa, 15 paź 2014, 22:22 przez Edek, łącznie edytowano 1 raz
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez zakopiec5 » środa, 15 paź 2014, 22:21

mentos chyba znalazłem rozwiązanie z ikonami poi i mapą. tam gdzie masz w ustawieniach wygląd mapy masz tam poniżej Alternatywny sposób rysowania mapy. zaznacz to i zrestartuj naviexpert czyli wyjdź i ponownie włącz nawigację. z tym że wtedy zaś Open GL nie chce działać a reszta wraca do normy. spruboj może akurat na twoim tel będzie ok wszystko bo na moim nołcie 2 działa ok wszystko
zakopiec5
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez Qbek » środa, 15 paź 2014, 22:44

Podczas postoju po zakończonym podglądzie okolicy. uzyskałem poniższy powrót do trybu śledzenia

Obrazek

W zakładce trasy, ostatnia jest mniejszą czcionką.
Obrazek
Obrazek

Na krótszej trasie już się pokazały ważniejsze miejscowości. Na dłuższych też powinny.
Obrazek
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » czwartek, 16 paź 2014, 05:14

KasiaD napisał(a):- demo nawigacji - już wielokrotnie pisaliśmy, że nie będziemy przywracać tej funkcji

Ja za to wielokrotnie pisałem, że ta funkcja jest niezbędna. Przez jej brak bez przerwy muszę wracać do starszych wersji lub do konkurencyjnych programów gdzie nikt nie zastanawia się nad zapotrzebowaniem na tą funkcję. Trudno jest czasem opisać słownie jakiś błąd. Dużo łatwiej pokazać na obrazku. Funkcja działa w poprzednich wersjach i wystarczyło ją po prostu przenieść. Ile razy jeszcze to trzeba powtórzyć?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez borek » czwartek, 16 paź 2014, 08:04

Qbek napisał(a):
borek napisał(a):Szczerze pisząc to nie zauważyłem aby efekt żabki zniknął. Porownalem nawet do innej nawigacji i tam to rzeczywiscie strzałka przesuwa się płynnie, u Was ciągle strzałka skacze.
Poza tym na koniec trasy po podziekowaniu i wybraniu zamknij aplikacja nie zamknęła się.

Odznacz w opcjach, jeśli dobrze pamiętam "wolne rysowanie" i zrestartu appke. To rozwiązanie dla urządzeń, które mogą nie pociągnąć płynnego rysowania.

Miałem włączoną opcję "Alternatywny sposób rysowania mapy", a jak widać przy tej opcji żabka pozostała.
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez adamus » czwartek, 16 paź 2014, 08:41

ja nic nie ruszalem na domyslnych ustawieniach i mam plynnie - android 4.1
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus

Telefon: Note 3

Postprzez mciesi » czwartek, 16 paź 2014, 08:42

Michal1983 napisał(a):Ile razy jeszcze to trzeba powtórzyć?

A ile razy trzeba powtórzyć, że dema nawigacji w najbliższej przyszłości nie będzie? Większości nie jest potrzebna, więc lepiej żeby ekipa NE skupiła się na tym, czego większość chce np. graficzne porównanie tras.
Z drugiej strony należy zrozumieć, że w aplikacji było dużo zmian i nie da się tej funkcji przywrócić metodą kopiuj-wklej. Jakby to było takie proste, to pewnie dla świętego spokoju by przywrócili, prawda? ;)
mciesi

Telefon: Samsung S7 7.0

Postprzez Qbek » czwartek, 16 paź 2014, 09:26

borek napisał(a):
Qbek napisał(a):
borek napisał(a):Szczerze pisząc to nie zauważyłem aby efekt żabki zniknął. Porownalem nawet do innej nawigacji i tam to rzeczywiscie strzałka przesuwa się płynnie, u Was ciągle strzałka skacze.
Poza tym na koniec trasy po podziekowaniu i wybraniu zamknij aplikacja nie zamknęła się.

Odznacz w opcjach, jeśli dobrze pamiętam "wolne rysowanie" i zrestartu appke. To rozwiązanie dla urządzeń, które mogą nie pociągnąć płynnego rysowania.

Miałem włączoną opcję "Alternatywny sposób rysowania mapy", a jak widać przy tej opcji żabka pozostała.

To wyłącz tę opcję i zresetuj appkę. Wtedy tez nie można zmienić kontrastu.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lps » czwartek, 16 paź 2014, 09:41

KasiaD napisał(a):Na wstępie, bardzo się cieszę, że podoba Wam się interfejs, to moje osobiste oczko w głowie :D

Co do uwag:
- trasy alternatywne - niestety, jeszcze chwilę będziecie musieli poczekać, zwyczajne ograniczenia czasowe nas dopadły... dla nas również jest to ważny temat i nie odpuścimy (...)

Czyli, że będzie jeszcze w tym miesiącu, roku czy później ?

KasiaD napisał(a):(...)

- @lps, może coś dokładniejszego napisać a propo "nie działa wyślij czas dojazdu" - kliknięci na opcję nic nie wywołuje? nie przechodzi do ekranu wiadomości SMS? jakiego masz tam androida?

Tąpnięcie tegoż przycisku powoduje błyskawiczny powrót do mapy i nic więcej.

Android 4.4.4
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez mehau » czwartek, 16 paź 2014, 15:05

GPS czasami zrywa mi połączenie na moment :(
Sunday Driver
mehau