Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Migracja kont z getne.pl do Google Play

Re: Migracja kont z getne.pl do Google Play

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 23 mar 2015, 14:23

Chciałem dodać kod uzyskany z shell clubsmart do konta google play i uzyskałem odpowiedź odmowną, bo te kody są tylko dla aplikacji pobranych z getne.pl. Także mimo szczerych chęci nie widzę w tej całej przeprowadzce przyszłości. Trzeba byłoby korzystać raz z aplikacji z getne a raz z gp. Trochę to uciążliwe.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Edek » poniedziałek, 23 mar 2015, 14:42

Michał, wystarczy że znajdziesz inną stację z paliwem o 2 grosze* tańszym, a już przestanie Ci się opłacać zbieranie punktów ClubSmart na NE.

* 2 grosze * 300 litrów (potrzebne do zdobycia 1 miesiąca NE) = 6 zł.
6 zł * 12 miesięcy = 72zł.
W tej chwili NE na rok kosztuje 69 zł, więc tankując o 2 grosze taniej, będziesz jeszcze o dodatkowe 2 tygodnie NE do przodu
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 23 mar 2015, 19:24

Akurat w mojej okolicy shell ma najniższą cenę paliwa. Dzięki okresowym akcją promocyjnym można tankując 75 litrów, a nie 300 zdobyć 1 miesiąc. Paliwo i tak jest niezbędne, żeby jeździć, więc nic nie robię pod przymusem ani presją.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez fobo » czwartek, 26 mar 2015, 07:15

Tankując na Shell w niedzielę paliwo z serii v-power punkty są liczone x4 za litr
fobo

Telefon: Samsung A3 (SM-A320FL)

Postprzez Edek » czwartek, 26 mar 2015, 08:11

Czyli żeby zebrać 300 punktów warte 6 zł (wyliczenie 3 posty wyżej) trzeba zatankować 75 litrów.
Więc już przy cenie o 9 groszy wyższej za to paliwo, przestaje się ono opłacać. Lepiej wyjdzie się na tym tankując tańsze paliwo bez lojalnościówki, a różnicę w cenie odkładać na NE.

Ogólnie nie rozumiem przywiązania ludzi do programów lojalnościowych stacji benzynowych. Trzeba zatankować od cho...(...roby) paliwa, pilnować promocji żeby pamiętać kiedy się opłaca, jechać często specjalnie przez pół miasta (zużywając paliwo), po to żeby często zapłacić za to paliwo drożej niż na innych stacjach, dostając przy okazji punkty o znikomej wartości. Taniej i bez zbędnego kombinowania wyjdzie po prostu tankować na jakichkolwiek stacjach po drodze, omijając jedynie te najdroższe.

(Pomijam wyjątkowe sytuacje, m.in. taką, jaką opisał Michał, że Shell jest u niego najtańszy, choć znając Shella, jestem przekonany że znalazłyby się tańsze od niego)
Ostatnio edytowano czwartek, 26 mar 2015, 08:15 przez Edek, łącznie edytowano 1 raz
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Qbek » czwartek, 26 mar 2015, 08:15

Kiedyś robiłem wyliczenie jaka jest rynkowa wartość 1 pkt na BP. Wyszło ok 3 gr. Bez komentarza ;-)

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez hardtmuth » piątek, 27 mar 2015, 07:55

Też kiedyś tankowałem na Shellu, lecz jak sobie poczytałem i zobaczyłem zimowy test paliw. Wyszło, że paliwo Shell i Shell premium jakościowo wypada jak hipermarketowe stacje (czyt. przy -10÷-20 stopni jest galaretka lub przynajmniej częściowo wytrącona parafina - diesel oczywiście). Zacząłem tankować na Lotosie (Dynamica, bo tylko premium leje) i skusiłem się na założenie karty, okazało się, że NE jest tam rok. Zatankowałem 1 raz do pełna i dostałem za to 2 lata NE, bo za 50 pkt Lotos był rok NE (poprawcie mnie jeśli się mylę), a premium jest punktowane 2xliczba litrów paliwa. Ogólnie pkt BP i Shella są g.warte. Kiedyś było ile trzeba wydać na paliwo, żeby durny czajnik za 50-100 zł dostać, wyszło, że większość stacji wymaga zrobienia zakupów paliwa za ponad 15-20 tys. zł. Przecież to jest jakaś paranoja. Na Lotosie zatankuję za parę tysięcy zł i mogę odebrać prezent za 50-100 zł. To mi się podoba :). A już kończąc tę reklamę Lotosa - ich paliwo w teście wyszło, że się nie zmieniło w galaretkę. To mnie przekonało.
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez Crazy2006 » piątek, 27 mar 2015, 11:54

Myślę że nie ma co uogolniac. Payback z BP ma jedną zaletę. To nie tylko stacje, ale też sklepy internetowe i stacjonarne. Aktywnie korzystając z kuponów można szybko nazbierac sporo punktów. W mojej okolicy BP ma najtańsze paliwo, ale nie wszystkie sieci stacji są każdemu po drodze - zawsze będzie ktoś kto będzie preferowal jedna sieć. A co do Lotosa to niestety zakończyła się współpraca z NE

Wysłane z mojego Lenovo P770 przy użyciu Tapatalka
Crazy2006

Telefon: Lenovo P770

Postprzez hardtmuth » piątek, 27 mar 2015, 14:26

Jak PB wszedł na nasz rynek zrobiłem analizę i stwierdziłem, że nie warte to jest zachodu. Ta myśl, że zbierasz jakieś punkty i po wielu miesiącach pokazywania kolejnej karty lojalnościowej dostanę jakąś tanią pierdółkę - dziękuję.
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez Klusek » piątek, 27 mar 2015, 15:26

Akurat w przypadku PB punkty możesz zbierać w wielu miejscach, w internecie a nawet płacąc rachunki. Nie wymaga to nawet zbyt wiele zachodu, bo numer PB może być przypisany do karty kredytowej a wtedy za każdym razem kiedy będziesz nią płacił u partnerów programu będziesz zbierał punkty.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności