Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 9.0

[Android] NaviExpert 9.0

Postprzez KasiaD » wtorek, 4 lis 2014, 19:15

Drodzy Forumowicze!

18 listopada 2005 roku na łamach naszych stron została udostępniona wersja 1.0 aplikacji NaviExpert. Niektórzy z Was mieli tą przyjemność korzystać z aplikacji przedstawionej poniżej.

NE_1.0.gif.gif
NE_1.0.gif.gif (121.31 KiB) Przeglądane 2604 razy

Jest listopad 2014 roku i od wydania wersji 1.0 mija dokładnie 9 lat. W ciągu tego czasu możliwości telefonów komórkowych diametralnie się zmieniły, zmienił się rynek, zmieniły się wymagania użytkowników, możliwości bibliotek dla aplikacji mobilnych oraz trendy graficzne. Zmienili się ludzie.

Po 9 latach udostępniamy Wam wersję 9.0 naszej aplikacji, z różnych względów dla nas przełomową, odcinającą historię.

Pozbyliśmy się skaczącej żabki, wprowadzając OpenGL... tak.... wiem... w końcu, równie mocno jak Wy na to czekaliśmy :). To całkiem nowa mapa, której szlifowanie cały czas trwa. Ponadto otwiera nam to nowe możliwości, których nie zawahamy się wykorzystać :D. Interfejs użytkownika zerwał z 20 wiekiem i podążając za trendami graficznymi spłaszczył się, stał się również bardziej ascetyczny i czysty. Ale to tylko wierzchnia warstwa. Pod spodem jest całkiem nowy kod korzystający z możliwości androidów serii 4.x. Wykorzystujemy HOLO, troszkę dostosowany kolorystycznie do naszych potrzeb, a aktywności aplikacji są obsługiwane przez androidowe mechanizmy. Poprawiliśmy przejścia pomiędzy niektórymi ekranami, zmieniliśmy wygląd ustawień, grzebaliśmy w obsłudze GPS i wielu innych elementach. Dzięki uprzejmości SkyCash możemy również prezentować dane o płatnych strefach parkowania i szybko uruchamiać płatności za strefy. Kto raz skorzysta z takiej formy płatności, doskonale zrozumie ich wygodę :)

Wersja 9.0 otwiera nam drogę do częstszych aktualizacji (nie jak dotychczas raz na pół roku), z których pierwsza leży na stole operacyjnym i ma już założone pierwsze szwy :P. Pracujemy nad 9.1, która przede wszystkim zawiera poprawki zgłaszanych przez Was bugów:
- okazjonalnego ubijania aplikacji w tle
- przyspieszenia przerysowywania mapy przy obrocie ekranu lub powrocie z tła
- dociągania mapy przy jeździe z wyższą prędkością (swoją drogą jest to bardzo ciekawy problem, jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę opisać go troszkę szerzej)
- chwilowego odzoomowywania mapy między manewrami i kilka innych

Bardzo dziękujemy za Wasze zgłoszenia do bety, wszystkie są cały czas szczegółowo analizowane. Niestety aplikację całkowicie pozbawioną bugów stworzyć jest bardzo trudno (o ile to w ogóle możliwe), a wydać ją w końcu trzeba. Poprawki są w drodze.

Na pierwszy ogień idzie Google Play. Dlaczego? Jak już pisaliśmy w związku z migracją, jest to dla nas bardzo ważny kanał, chociażby z uwagi na coraz większe utrudnienia związane z instalacją aplikacji spoza marketu. Wydanie wersji w Google Play jest również szybsze. Obecnie aktualizacja dostępna jest dla 10% użytkowników. Stopień jest codziennie zwiększany celowo, abyśmy mogli szybko zareagować na ewentualne błędy. Do końca tygodnia aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Niedługo wydamy również wersję na getne.

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli wersji 9.0 poniżej kilka screenów.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

1.png
1.png (92.76 KiB) Przeglądane 2604 razy
2.png
2.png (92.27 KiB) Przeglądane 2604 razy

3.png
3.png (81.92 KiB) Przeglądane 2604 razy
5.png
5.png (98.14 KiB) Przeglądane 2604 razy
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Re: [Android] NaviExpert 9.0

Postprzez Michal1983 » wtorek, 4 lis 2014, 19:47

grzebaliśmy - pracowaliśmy nad, zmienaliśmy
Nie było żadnych testów beta. Do testowania została udostępniona wersja kandydująca będąca o stopień wyżej w rozwoju niż beta.
O problemie z migracją pisałem wcześniej -> topic1147-50.html#p36938
Bez rozwiązania tego problemu nic się nie da osiągnąć nawet karząc brakiem aktualizacji.

Nawigacja, i dodawanie do ulubionych bardziej skomplikowane niż dotychczas. Poprzedni sposób obsługi był szybszy i bardziej intuicyjny.
Płynna nawigacja robi różnicę.
Trudno jednak porównywać pierwszą wersję na Javę z trzecią na androida. To dwa różne środowiska. Warto też wspomnąć, że w wersja 8.2 na Javę posiada funkcję demonstracji nawigacji zaś od wersji 8 dla środowiska android ta funkcja nie jest dostępna. To też podkreśla różność i inność wersji na te dwa systemy. Dlatego też wersja 9 nie jest żadną kontynuacją pierwszej wersji NE.
Ostatnio edytowano wtorek, 4 lis 2014, 20:08 przez Michal1983, łącznie edytowano 2 razy
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » wtorek, 4 lis 2014, 20:01

To czekamy na wersję 9 NE.
Ja z chęcią posłucham na temat przerysowania map, trochę liczylem na więcej po tej wersji ale nie od razu Rzym zbudowano, przynajmniej nie ma już skakania. Czekam na kolejne aktualizacje, z poprawą ładowania się map może i z CB też podzialajcie ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez Edek » wtorek, 4 lis 2014, 20:18

KasiaD napisał(a):Interfejs użytkownika zerwał z 20 wiekiem i podążając za trendami graficznymi spłaszczył się, stał się również bardziej ascetyczny i czysty.

Trendy trendami, ale w nocy te jasne tła rzeczywiście rażą. Nie jest to wtedy ani estetyczne, ani tym bardziej bezpieczne. Przemyślcie czy nie warto by było stworzyć osobny, ciemny design na noc.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez KasiaD » wtorek, 4 lis 2014, 21:01

Michał, odpowiedziałam na Twoje pytanie dot. migracji i problemów z kodami w odpowiednim temacie.
Oczywiście, że wersje na Javę i Androida różnią się, tak jak różnią się systemy.
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, pisząc że dodawanie do ulubionych pogorszyło się :/. To jest cały czas ta sama gwiazdka, na tym samym ekranie, kliknięcie na nią powoduje to samo, zmieniła tylko miejsce, z trudno klikalnego prawego rogu, poniżej informacji o adresie.

Edek, zgadzam się z Tobą. Nie udało się jednak zrobić wszystkiego na raz. Forma nowego wyglądy ułatwi nam stworzenie wyglądu nocnego dla całej aplikacji, nie tylko dla mapy. W poprzedniej wersji ikony były pomarańczowe z gradientami i zmiana kolor całej aplikacji wymagałaby ich przerysowania w trakcie, co było dość trudne. W tej chwili grafiki są dużo prostsze, co znacznie uprościło nam zadanie.

Mentosie, bardzo dużo zmian jest pod spodem, zmian których niestety nie możemy Wam pokazać. Teraz będzie łatwiej i szybciej :)
Jeśli chodzi o problem z dorysowywaniem mapy... jest on ciekawy i nie jest spowodowany przez nasz błąd. Żeby było śmieszniej nasila się on gdy jest większa gęstość nadajników BTS i większa prędkość z jaką jedziecie. Przełączenie pomiędzy nadajnikami BTS ma lagi. Telefon potrzebuje chwili, żeby zarejestrować się na nowy BTS. Im jest ich więcej i szybciej jedziecie, tym częściej się one zmieniają. Telefon po prostu nie nadąża, a tym samy nie nadąża internet. Efekt jest taki, że nowa mapa przestaje być pobierana, a na telefonie pojawia się mapa zapasowa, która ma mniejszą dokładność - co widać na screenach wrzuconych przez Qbka, na których trasa rozjeżdża się względem mapy. Mamy już zaimplementowane rozwiązanie tego problemu i tak jak wspominałam, pojawi się ono w wersji bugfixowej.

Problem z dłuższym przerysowywaniem mapy, przy powrocie tła, podkreślam przerysowania nie pobierania, wynika z samej specyfiki OpenGL. W momencie zmiany aktywności, czyli wyjścia z ekranu mapy utomatycznie czyszczone są zasoby graficzne. Tak to po prostu działa w OpenGL. Na to również mamy już rozwiązanie i przyspieszyliśmy przerysowywanie, poprawka wejdzie w najbliższej wersji.

Nad CB cały czas pracujemy po stronie serwera, w aplikacji mobilnej również szykują się zmiany.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez Qbek » wtorek, 4 lis 2014, 21:54

Ja ze swej strony gratuluję 9 dobrych lat, ale przede wszystkim tego, że dzięki dobremu kierunkowi rozwoju zatrzymalisice mnie chyba na zawsze ;)

Czekam na kolejne zmiany i rozwój możliwości większej personalizacji ustawień :)

Jeszcze raz GRATKI!
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez wKar » wtorek, 4 lis 2014, 22:13

Gratulacje :-)
Co prawda ja nie mogę pochwalić się 9-letnią współpraca, ale kilka lat się nazbierało, a w zasadzie z tych 9 niewiele się urwało. Podoba mi się kierunek zmian, trzymam kciuki za postęp głównie w optymalizacji układania tras. Czekam na 9 na getne.pl
wKar

Telefon: Xperia Z

Postprzez algi » wtorek, 4 lis 2014, 22:29

No to gratulacje. 9 lat to kawał czasu....
Nie pamiętam wersji 1.0 ale z Nokią i zewnętrznym modułem GPS jeździłem..... patrząc teraz na 5,5" w Note 2 sam się zastanawiam jak to było możliwe na Nokii 6300 ?!?!? Dzisiaj wydaje mi się to po prostu niemożliwe....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez Borg » wtorek, 4 lis 2014, 23:24

Co do dociągania mapy to zgłaszałem (28 lipca) topic1127-30.html#p35202 minęło 3 miesiące a błąd dalej się pojawia - przypomnę to była wersja 8.6 :) . Rozumiem że Wasi testerzy jeździli po 40 km/h na jakieś wiosce w obrębie jednego BTS a może testy odbyły się w biurze ;) ? Odnośnie kafelkowania to ciekawe jak to nie wyszło na testach :) ?
Co do ubijania w tle to ludzie zgłaszali to już ponad 4 miesiące temu ;) .

ps. Ha ha jak to się komuś stanowisko zmieniło odnośnie sklepu G . Jakiś czas temu tutaj na forum można było wyczytać że lepiej używać getne.pl niż google play, że na Waszej stronie zawsze wcześniej jest udostępniona nowa wersja bo łatwiej przetestować na mniejszej grupie . A teraz -proszę na siłę zaczyna się zmuszać do przejścia do wielkiego "G" bo jak nie to będziecie mieli później udostępnione wersje. Czyżby Google upust dało w opłatach a może za dużo ludzi zaczyna używać kodów za punkty partnerskie ?

Z drugiej strony, jestem z Wami od początku - gratuluję 9 lat na rynku, musieliście sobie wykroić kawałek tortu gdzie wcześniej była tylko konkurencja z AM, oby tak dalej.
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez Qbek » wtorek, 4 lis 2014, 23:26

Co się stało, że w 9.0 nie ma już głosu Dżoany w GP? W wersji z getne jest.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert