Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 9.0.1 Android

Re: NaviExpert 9.0.1 Android

Postprzez mentos11 » środa, 19 lis 2014, 19:44

Skończcie te gatki o olewaniu klienta i pseudo groźby.
Wystarczy poczytać regulamin Google Play, NE bardzo się naraża wypuszczając aplikacje na androida poza sklepem, do tego stopnia ze Google może mu zablokować konto deweloperskie a na to poważna firma nie może sobie pozwolić.

Michał zrób porządek i przenieś te posty o biadoleniu do wątku o migracji, tutaj jest wątek o nowej wersji NE.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Michal1983 » środa, 19 lis 2014, 21:58

Edek napisał(a):Przecież nikt Wam nie każe się przenosić więc o co Wam biega?

Może i nie każe ale delikatnie i kompletnie bezmyślnie sugeruje nie biorąc pod uwagę możliwych problemów i nie rozwiązując ich.
mentos11 napisał(a):Michał zrób porządek i przenieś te posty o biadoleniu do wątku o migracji, tutaj jest wątek o nowej wersji NE.

Jak skoro to ma związek z dystrybucją tej wersji.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Roddy » czwartek, 20 lis 2014, 09:11

Zainstalowałem sobie 9.0.1 z getne i... niestety, u siebie poprawy stabilności nie zaobserowałem :(
Niestety nadal "zamula" mi telefon.
Klasyczny scenariusz to:
- Telefon Samsung GT-I8160, abonament T-Mobile, w domu internet LTE Plusa z routerem WiFi.
- W nocy telefon podłączony do ładowarki, z odpalonym "zegarem biurkowym" (aplikacja fabryczna).
- Rano wsiadam pod domem do samochodu, podłączam ładowarkę, włączam słuchawkę BT (Nokia WH-903).
- Uruchamiam NE, wchodzę menu trasa, układam trasę (cel + 1 punkt pośredni).
- NE układa trasę, ja potwierdzam kolejne popupy (trasa rekomendowana).
- W międzyczasie zaczynam manewry związane z włączaniem się do ruchu, telefon gubi sygnał WiFi i przełącza się na 3G.
- W pewnym momencie, kilkanaście sekund do ok. minuty po rozpoczęciu jazdy cały telefon zaczyna się zamulać, nie odświeża mapy, interfejs użytkownika reaguje z dużym opóźnieniem.
- Zamknięcie aplikacji NE i ponowne otwarcie powoduje, że ikonka GPSa pojawia się na sekundę - dwie i znika, i tak w kółko, a GPS nie łapie pozycji. Wymuszenie zamknięcia aplikacji NE w menu systemowym nie pomaga. Pomaga tylko restart telefonu.
- Po restarcie NE śmiga jak złoto :o

Czy mogę jakoś zebrać logi i wysłać do analizy?
Ze swojej strony będę próbował powtarzać ten scenariusz eliminując po jednym elemencie, może tak wpadnę na jakiś trop :)

Pozdrawiam.
Roddy

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 20 lis 2014, 10:20

Roddy, sprawdzimy to. Czy na swoim Ace 2 masz oficjalnego Androida 4.1? Jeśli tak to czy go instalowałeś samodzielnie, dostałeś go wraz z aktualizacją czy telefon po zakupie miał już firmowo wgraną tą wersję Androida?
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Cezarys » czwartek, 20 lis 2014, 12:33

Bzdury z tą automatyką i szybszymi aktualizacjami z Google play.
Jakbym został w getne to co najmniej od wczoraj miałbym 9.0.1.
A tak czekam i nie znam dnia ani godziny.
Pozdrawiam
Cezarys

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez Cezarys » czwartek, 20 lis 2014, 12:46

Roddy napisał(a):Zainstalowałem sobie 9.0.1 z getne i... niestety, u siebie poprawy stabilności nie zaobserowałem :(
- W pewnym momencie, kilkanaście sekund do ok. minuty po rozpoczęciu jazdy cały telefon zaczyna się zamulać, nie odświeża mapy, interfejs użytkownika reaguje z dużym opóźnieniem.
- Zamknięcie aplikacji NE i ponowne otwarcie powoduje, że ikonka GPSa pojawia się na sekundę - dwie i znika, i tak w kółko, a GPS nie łapie pozycji. Wymuszenie zamknięcia aplikacji NE w menu systemowym nie pomaga. Pomaga tylko restart telefonu.
- Po restarcie NE śmiga jak złoto :o

Odpowiedź z obsługi NE na podobny problem:
"Na początku zalecam dokonanie reinstalacji programu, a następnie wybranie w samej aplikacji:
Narzędzia -> Ustawienia ->Statystyki
i pozostawienie włączonego telefonu z "Komputerem pokładowym" i pozostawienie telefonu na parapecie okna przez 30 minut. W razie dalszych problemów proszę pisać. "
Mi pomogło choć nie wnikam dlaczego.
Pozdrawiam.
Cezarys

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez User V kat » czwartek, 20 lis 2014, 15:42

"Dziękuję" Firmie, za potraktowanie mnie jako usera ostatniej kategorii. Zachęcając do przejścia do korzystania z dystrybucji z GPlay (dodatkowo płatnej) Firma obiecywała m.in szybszy dostęp do aktualizacji programu. Rzeczywistość ostatnio zweryfikowała te zapewnienia negatywnie. Zostałem też odcięty od wersji testowych .Czy to też dodatkowy bonus?. Ktoś tu kogoś traktuje niepoważnie. Płacę i domagam się traktowania z na równych prawach.
User V kat

Telefon: SGS2

Postprzez treker » czwartek, 20 lis 2014, 17:23

Osoby, które teraz narzekają, że po migracji do GP jest gorzej niż było mogą mieć pretensje trochę do samych siebie, że tak szybko ulegli namowom, reklamom korzyści z migracji itp. Każdy , kto ma trochę doświadczenia w pracy z systemami informatycznymi wie , że taką migrację konta może i będzie warto zrobić, ale najwcześniej za pół roku do nawet rok jak proces się dotrze. A tak to leszcze skuszeni korzyściami testują system :D Ja pozostaję na getne i czniam te tam niby korzyści z przejścia na GP. Pozdrawiam
treker

Postprzez User V kat » czwartek, 20 lis 2014, 17:51

treker napisał(a):leszcze skuszeni korzyściami testują system

Trochę szacunku dla innych by się przydało ...
A poza tym... może ktoś z firmy zapyta zaprzyjaźnionej "papugi", czy takie działanie nie przypomina doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.(czy jak to tam się w ich fachowym żargonie nazywa)
User V kat

Telefon: SGS2

Postprzez pwlsrs » czwartek, 20 lis 2014, 18:00

aż żal czytać Wasze posty... serio nie macie innych problemów? Może zamiast zaśmiecania każdego nowego wątku, skrzyknijcie się i załóżcie osobny watek, w którym będziecie wylewać do woli Wasze żale, troski, zmartwienia, boleści, problemy egzystencjalne i co tam kto jeszcze ma w zanadrzu. Niektórzy liczą że znajdą na forum jakieś konstruktywne uwagi, propozycje itp. a zamiast tego muszę czytać o tym jak bardzo zostaliście pokrzywdzeni...
ps. wychodzi na to że zostałem leszczem
pwlsrs

Telefon: LG G2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert