Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 9.0.1 Android

Re: NaviExpert 9.0.1 Android

Postprzez Roddy » czwartek, 20 lis 2014, 21:09

@Lukasz NE,
Tak, oficjalny Android 4.1 był już wgrany w momencie zakupu, po zakupie pociągnął sobie aktualizację do 4.1.2.
Telefon nie brandowany u żadnego operatora, kupiony oidp w Saturnie.

Dzisiaj po południu również mi się zamulił w analogiczny sposób gdy wyjeżdżałem z parcy, więc z ww. punktów wpływ aplikacji "zegar biurkowy" i utraty połączenia WLAN mogę wykluczyć.

Pozdrawiam.
Roddy
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez adamus » piątek, 21 lis 2014, 21:19

ja rowniez nie dostalem jeszcze 9.0.1 ale nie płaczę bo 9.0 działa bardzo przyzwoicie.
Nie żałuję przejścia na GP bo przynajmniej nie musze pilnowac aktualizacji jak to bywalo na getne - automatyczna aktualizacja z programu nigdy nie działała w moim przypadku...
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus

Telefon: Note 3

Postprzez Michal1983 » sobota, 22 lis 2014, 05:24

Dla Samsung Galaxy mini 2 też jeszcze nie ma aktualizacji w sklepie. Tak więc gdyby użytkownicy getne mieli czekać aż wszyscy korzystający z GP dostaną aktualizacje to by porosły im brody.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez tomek80 » sobota, 22 lis 2014, 18:51

Mam wersję z getne.pl i wczoraj zostałem mile zaskoczony aktualizacją do 9.01 z wersji 8.6 (chyba).
Podoba mi się nowy interface.
Widać dużą płynność ruchu na mapie w trakcie jazdy.
Na pochwałę zasługuje podgląd całej trasy. W końcu można z niego korzystać. Podgląd trasy z poprzednich wersji był (prawie) bezużyteczny.

Na razie dostrzegłem drobnego bug'a - w trakcie jazdy strzałka przykrywana jest numerem drogi.
Sama strzałka mogłaby być trochę mniejsza.

Gratuluję produktu i oczekuję kolejnej wersji :)
tomek80

Telefon: motoG 16GB

Postprzez Michal1983 » niedziela, 23 lis 2014, 05:31

Czasami automatyczne powiększanie wybiera tak dużą skalę mapy, że przy krótkim spojrzeniu na mapę nie widać wcale, że się poruszamy.
Nadal mapa potrafi się obrócić o 180 stopni po zatrzymaniu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Roddy » poniedziałek, 24 lis 2014, 09:28

Chyba znalazłem jednoznaczny "workaround" na te zamulenia u mnie.
Muszę wprowadzać trasę nie zaraz po uruchomieniu, ale przynajmniej kilkanaście - kilkadziesiąt sekund po złapaniu pozycji (jak ikonka GPS-a przestanie mrugać). Wtedy problem nie występuje.
Może to pomoże w znalezieniu problemu. Bo nie jestem zbyt chętny na wymianę telefonu albo nawigacji :)
Roddy

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 24 lis 2014, 12:16

Szanowni,

chciałbym wyjaśnić kilka kwestii związanych z procesem dystrybucji aktualizacji :)

1. Wydanie każdej wersji to sporo pracy – każda wersja przed wydaniem przechodzi odpowiednie testy akceptacyjne, które musimy wykonać dla każdej wersji z osobna – zarówno dla getne.pl, jak i Google Play. Dlatego sam fakt wydania obu wersji nie następuje tego samego dnia.

2. Od czasu ogłoszenia migracji, zgodnie z naszą deklaracją, zawsze wydajemy wersję Google Play jako pierwszą.

3. Charakter sposobu aktualizacji wersji na getne.pl jest zupełnie inny niż w Google Play. W Google Play aktualizacje większość użytkowników otrzymuje automatycznie. Jeśliby w taką aktualizację wkradł się błąd – irytacja użytkownika, który czuje, że „nic nie robił”, a wersja „przestała działać” sięga zenitu – wsiada do samochodu, potrzebuje nawigacji, która przestała działać. Dlatego wersję z Google Play wydajemy etapami – zaczynamy od wartości 1%, potem stopniowo w ciągu kilku dni podnosimy procenty, aż osiągnie 100%, uważnie obserwując raporty błędów i zgłoszenia z Biura Obsługi Klienta. Dopiero przy 100% wersja zaczyna być widoczna po wejściu przez każdego do Google Play.

4. Aktualizacja w getne.pl ma inny charakter – wymaga działania użytkownika, który w sposób świadomy dokonuje aktualizacji. Zwykle dokonuje tego w bardziej komfortowych warunkach i bez sytuacji nagłej potrzeby skorzystania z nawigacji. Dlatego potencjalne problemy z nową wersją są, jakkolwiek bardzo poważne, to jednak mniej bolesne niż w przypadku automatycznej aktualizacji Google Play. Drugi aspekt to fakt, ze na getne.pl nie ma możliwości wydawania etapami. Dlatego nawet jeśli na getne.pl wydajemy wersję kilka dni później, to przez to, że Google Play wydaje się etapami, następuje taki moment, że Getne.pl jest z natury rzeczy na 100%, a Google Play wciąż na 50%.

5. Wersje wydawane generalnie można podzielić na dwa typy – wersje czysto bugfixowe, wydawane, aby usunąć poważne błędy, które wkradły się do wersji poprzedniej. Tutaj klasyczny przykład stanowi 9.0.1. W tym przypadku, najważniejszy jest czas dostarczenia aktualizacji do użytkowników. Drugi typ to wersje zawierające nowe funkcje – duże lub małe i te wersje testujemy zwykle za pomocą testów beta itd.

6. Zapewniamy, że nie będziemy wydawać już wersji beta na getne.pl tylko za pomocą mechanizmów Google Play.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Borg » poniedziałek, 24 lis 2014, 13:24

Czy można "zapisać się " do tego 1% - pierwszej "testowej" grupy czy jest to zupełnie losowo ? W tamtym tygodniu miałem kilka dłuższych tras i byłem gotowy do testowania ale niestety po powrocie w piątek dostałem aktualizację :( .
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez mciesi » poniedziałek, 24 lis 2014, 13:47

Lukasz NE napisał(a): (...) 6. Zapewniamy, że nie będziemy wydawać już wersji beta na getne.pl tylko za pomocą mechanizmów Google Play.

W takim razie pytanie: czy wersje beta z GP będą dostępne dla tych, którzy mają wersję z getne?
mciesi

Telefon: Samsung S7 7.0

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 24 lis 2014, 14:35

Widzę, że stopniowe udostępnianie może trwać nawet ponad tydzień, ja nie mam jeszcze 9.0.1.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert