Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 9.0.1 Android

Re: NaviExpert 9.0.1 Android

Postprzez Michal1983 » sobota, 13 gru 2014, 07:44

Najlepiej za każdym razem użyć funkcji wyczyść pamięc przed uruchomiem programu.

Nadal przy przenoszeniu konta getne na inne urządzenie punkty ulubione przypisane do konta zostają wymieszane z tymi obecnymi w już w progaramie. Potem cała ta mieszanina jest przenoszona do pierwszego urządzenia. Przy przenoszeniu powinno pojawiać się pytanie Czy zachować ulubione zapisane w programie?.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Qbek » sobota, 13 gru 2014, 11:25

Jak mogą się mieszać, skoro baza jest na serwerze i stamtąd są pobierane do appki? Chcesz powiedzieć, że masz duble?

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lchmiel » sobota, 13 gru 2014, 13:09

@userqwerty: Spróbuj, jak napisał Tom, wrócić do wersji 9.0.1 i w ustawieniach wybrać "Wygląd mapy | Alternatywny sposób rysowania mapy". Jeśli to pomoże, to uzyskasz więcej, niż wracając do starszej wersji, a przy okazji potwierdzi się koncepcja pozostawiania do decyzji użytkownika, czy korzystać z funkcji bardziej obciążających telefon.

Mnie osobiście opcja wyboru "Alternatywnego sposobu rysowania mapy" bardzo się podoba, bo dzięki niej wielu użytkowników z telefonami starszymi, ale nie starymi, pozostanie przy NE bez rezygnacji z nowych wersji. Do niedawna miałem SGS2 (choć nie "mini") i musiałem z niego zrezygnować, bo miał za mało pamięci, choć mocy obliczeniowej mu wcale nie brakowało. Kosztowało to pieniądze, a jeszcze bardziej - czas.

A na takich telefonach, jak HTC One m7 prezesaBB, czy moim Xperia Z3, NE będzie hulać jeszcze długo.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Piotrek » sobota, 13 gru 2014, 20:17

lchmiel napisał(a):Do niedawna miałem SGS2 (choć nie "mini") i musiałem z niego zrezygnować, bo miał za mało pamięci, choć mocy obliczeniowej mu wcale nie brakowało.

Mam SGS3, który podobnie jak SGS2 ma 1 GB pamięci, i NE działa świetnie.
Piotrek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez intimo » sobota, 13 gru 2014, 20:27

Tyle ze lchmiel ma jeszcze milion innych programów które potrzebuje. Długo się zastanawiał zanim zmienił telefon. Pisał tu o tym.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Michal1983 » sobota, 13 gru 2014, 20:48

Qbek napisał(a):Jak mogą się mieszać, skoro baza jest na serwerze i stamtąd są pobierane do appki? Chcesz powiedzieć, że masz duble?

from TT

Dokładnie tak. Jeżeli miałem wcześniej jakieś punkty ulubione w aplikacji tyle, że przypisane do innego konta aplikacja przy przenosinach dodaje te przenoszonego konta do tych przypisanych do starego. Przy przenoszeniu konta ulubione zapisane wcześniej w telefonie powinny być czyszczone i potem dodane nowe pozycje.
Po dodaniu nowych pozycji przypisanych do konta do starych przypisanych do innego konta wszystko razem zostaje wysłane na serwer i przy przenosinach podwójne punkty też zostaną przenoszone.
Wcześniej jeden z punktów znajdujących się blisko drugiego był usuwany. Jednak przez to, że usuwane były nie tylko te prawdziwie powtórzone ale i te potrzebne. Dlatego pewnie teraz żadne podwójne punkty nie są usuwane.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez pwlsrs » niedziela, 14 gru 2014, 14:40

trochę zastanawia mnie fakt problemów z obsługą nowego, płynnego interfejsu na smartfonach odrobinę starszych.
Może kojarzycie aplikację Sygic, która jako pierwsza (o ile mi wiadomo) wprowadziła tak wyczesany widok 3d, zresztą do dzisiaj płynności i jakości wyświetlanej mapy trudno szukać u konkurencji, zwłaszcza widok 3d podczas przejazdu w górach... ale do czego zmierzam, dziwi nie fakt że kilka lat temu moja Motorola Milestone nie miała najmniejszych problemów aby uciągnąć tą grafikę, a teraz niestare przecież urządzenia nie radzą sobie z wyświetleniem mapy w NE, który bez obrazy d%#y nie urywa...
Taką mapę był w stanie uciągnąć smartphone z 500MHz procesorem i 256 MB ramu...
Obrazek
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez lchmiel » niedziela, 14 gru 2014, 15:53

Masz rację, ale nie wiemy, jakiej technologii używano wtedy. Lepiej, gdyby ktoś spróbował, czy jeśli z nową grafiką nie chodzi, to ze starą chodzi.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Borg » niedziela, 14 gru 2014, 21:27

Mogę się mylić ale obecnie klient NE ma 4 MB, Sygic jak mnie pamięć nie myli ma 15-20 MB bez map czyli 3-4 większy program co daje większe pole dla bardziej rozbudowanych/zoptymalizowanych bibliotek graficznych i sterowników.
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez hardtmuth » poniedziałek, 15 gru 2014, 07:02

Lenistwo programistów, Brak czasu na optymalizację, studenci pracujący nad kodem, a nie doświadczeni pracownicy. Potem mamy gry komputerowe z wybajerzonymi wymaganiami lub właśnie spuchnięte aplikacje, które napisane poprawnie i z uwzględnieniem wszelkich optymalizacji, by działały na dużo wolniejszym sprzęcie.
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert