Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android Google Play] Wersja 9.1 NaviExpert Google Play

Re: [Android Google Play] Wersja 9.1 NaviExpert Google Play

Postprzez spinnek » czwartek, 18 gru 2014, 11:49

Ja już się załapałem do tej lepszej połowy, czyli już mi 9.1.24 działa. :)

Sprawdźcie teraz - godzinę temu sprawdzałem i jeszcze tej aktualizacji nie było.
spinnek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez SnajperskY » czwartek, 18 gru 2014, 12:08

Czy nie można wystartować osobnego wątku p.t. "[Android Google Play] Wersja 9.1 - Ja już mam/nie mam/dlaczego jeszcze nie mam" ? Kolejny raz ilość spamu miażdży...

Pytanie do posiadaczy Note 4. W jaki sposób wchodzicie w czasie nawigacji do ekranu z opcjami: Przelicz trasę, omiń korek itd? Telefon nie posiada już dedykowanego przycisku do menu kontekstowego. Nexus 5 wyświetla charakterystyczne trzy kropki w pionie w prawym dolnym rogu ekranu.
Ostatnio edytowano czwartek, 18 gru 2014, 12:30 przez SnajperskY, łącznie edytowano 1 raz
SnajperskY

Telefon: iPhone 7 Plus

Postprzez spinnek » czwartek, 18 gru 2014, 12:27

@SnajperskY

Mistrzu, nie gorączkuj się, dopiero od niedawna mechanizm aktualizacji przez Google Play jest wiodącym z punktu widzenia ekipy NE, stąd omawianie tempa aktualizacji, szczególnie na podstawie feedbacku producenta o zasięgu aktualizacji (w procentach) w stosunku do ilości zaktualizowań użytkowników na forum (czyli totalnie losowych z punktu widzenia Google Play) uważam za merytoryczną, techniczną dyskusję.

Co innego dziesiątki mail pt. "mam i ja", wtedy sam będę głosował za ich kasowaniem.
spinnek

Postprzez SnajperskY » czwartek, 18 gru 2014, 12:36

@spinnek

Nie spinnaj się tak i dzięki za uznanie.

omawianie tempa aktualizacji

uważam za merytoryczną, techniczną dyskusję

Dramat.

[Android Google Play] Wersja 9.1 - Ja już mam/nie mam/dlaczego jeszcze nie mam tutaj powinno być miejsce na taką merytorykę. W tym wątku chciałbym się dowiedzieć o ewentualnych problemach nowej wersji, czy dyskusji na temat wprowadzonej funkcjonalności. Żale związane z propagacją nowej wersji -> kosz.
SnajperskY

Telefon: iPhone 7 Plus

Postprzez spinnek » czwartek, 18 gru 2014, 12:59

@SnajperskY

Czy brak możliwości korzystania z wersji, którą wystawił już producent do pobierania, nie jest największym problemem nowej wersji? Mogą być jakieś ważniejsze problemy od tego?
spinnek

Postprzez Piotrek » czwartek, 18 gru 2014, 13:14

Np crashe ;)
Piotrek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez algi » czwartek, 18 gru 2014, 13:44

To ja mam sugestie. Na ekranie porównania trasy potrzebne są przyciski + i - aby zoomować i zerknąć na szczegóły trasy. Wiem że można pinch-to-zoom ale w samochodzie to się średnio sprawdza. ..

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez KasiaD » czwartek, 18 gru 2014, 14:40

SnajperskY napisał(a):Pytanie do posiadaczy Note 4. W jaki sposób wchodzicie w czasie nawigacji do ekranu z opcjami: Przelicz trasę, omiń korek itd? Telefon nie posiada już dedykowanego przycisku do menu kontekstowego. Nexus 5 wyświetla charakterystyczne trzy kropki w pionie w prawym dolnym rogu ekranu.

Przytrzymaj dłużej klawisz funkcyjny znajdujący się po lewej stronie dolnego klawisza sprzętowego. Jedno kliknięcie pokazuje otwarcie okna, a dłuższe przytrzymanie dodatkowe opcje. Na Galaxy S5 jest tak samo.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez spinnek » czwartek, 18 gru 2014, 14:44

@KasiaD, @LukaszNE

Hmmm, wyznaczyłem trasę Luboń (62-030) => Trzcianka (64-980) na NE 9.1.24, a tam taka niespodzianka:
Trasa Rekomendowana (omija korki) 112 km, 1h 47min.
Trasa Najszybsza (omija korki) 103km, 1h 45 min.

Czyli trasa Rekomendowana jest dłuższa od Najszybszej (w km) i więcej czasu zajmuje jej przejechanie niż trasy Najszybszej (w godz.).

Czy przypadkiem system nie powinien z automatu ustalać, że nie wyświetla w takim przypadku pozostałych tras, w tym "Rekomendowanej" (cudzysłów od tego, że trudno ją przecież rekomendować komukolwiek), jeśli ma ona oba gorsze parametry niż trasa najszybsza (jest dłuższa w km I RÓWNOCZEŚNIE więcej czasu zajmuje jechanie nią)?

Innymi słowy - rozumiem wyświetlanie jako alternatywnych tras w stosunku do Najszybszej np. tras: Rekomendowanej lub Ekonomicznej, krótszych w km, ale z dłużej trwającym przejazdem, ale jeśli trasy alternatywne są pod każdym względem gorsze, to nie powinny być, moim zdaniem, w ogóle proponowane jako alternatywy.
spinnek

Postprzez KasiaD » czwartek, 18 gru 2014, 16:04

Trasa Rekomendowana i Najszybsza mają różne preferencje na kategorie dróg. Trasa Rekomendowana będzie częściej wybierała drogi wyższych kategorii, zwłaszcza po zmroku. Rekomendowana nie zawsze będzie najszybsza i najkrótsza. Zwróć uwagę, że w Twoim przykładzie rekomendowana prowadzi dłuższym odcinkiem drogi czerwonej, dobrej jakości.

Większość ludzi nie lubi jeździć drogami niskich kategorii w nieznanym sobie terenie.

Trasy alternatywne są m.in. po to, abyś mógł wybrać, np. czy opłaca Ci się nadrabiać np. 10 km, dla 1 min. czasu lub czy decydujesz się jechać drogami wyższych kategorii i strata 10min nie jest dla Ciebie w takim przypadku problemem.

Przykład, który podałeś jest ciekawy, bo różnice są niewielkie. Ty decydujesz, czy wolisz jechać przez Szamotuły, czy Ostroróg znając różnice w kilometrach i czasie przejazdu.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert