Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

(Nie)bezpieczne drogi - burza mózgów.

(Nie)bezpieczne drogi - burza mózgów.

Postprzez feodor » niedziela, 21 gru 2014, 00:58

Korzystając, że jest to wolna strefa, chciałbym się podzielić znaleziskiem.
Dorogy.net to serwis non profit, którzy ma służyć polepszeniu jakości dróg w Europie środkowo-wschodniej. Dzielę się nie tylko ze względu na przydatność tego serwisu, gdy chcemy skrócić sobie drogę czy ominąć korek, ale przede wszystkim chciałbym zainspirować twórców NE w rozwinięciu aplikacji poprzez możliwość wyboru przez użytkownika minimalnej jakości drogi przez jaką ma być wytyczona trasa. Czasami mając delikatny ładunek, lub świeżo umyty samochód - nie chciałbym jeździć po drodze szutrowej.

Przy okazji chciałbym zapytać społeczność - dajcie proszę jakąś propozycję innej nazwy dla tego serwisu. Został on stworzony przez osoby rosyjskojęzyczne i fantastycznie brzmiało hasło "tam gde dorogy.net", dla Polaka słowo "doroga" nie jest już tak przemawiające.
Fajnie by było mieć angielskojęzyczną nazwę, dla której można jeszcze zarejestrować domenę z popularnym zakończeniem (byle nie krajowym, np. ".pl").

Sugestie, pomysły? Oczekuję burzy mózgów!
feodor
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE MT11i

Re: (Nie)bezpieczne drogi - burza mózgów.

Postprzez Wilk108 » wtorek, 6 sty 2015, 11:43

Drogi terenowe są odróżniane od asfaltowych. Szkoda że nie jest rozróżniana jakość dróg terenowych. Po wielu drogach gruntowych można spokojnie jeździć samochodem osobowym 30-40 km/h (np ulice na terenach zabudowanych). A dla NE utwardzona ulica to trasa takiej samej jakości jak szlak górski niedostępny nawet dla terenówek 4x4. Ale wszystkie są traktowane jednakowo - prędkość 15 km/h.
Parę razy słałem maile z prezentacjami różnych absurdalnych tras ale chyba nie jest to ogólniejszy problem bo zwrotnie otrzymywałem tylko wyjaśnienia że lepiej nie będzie.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez lchmiel » środa, 7 sty 2015, 23:29

feodor napisał(a):"tam gde dorogy.net"

no.roads.net
bez.droza.net
niema.drogi.net
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » czwartek, 8 sty 2015, 06:14

standrog.net
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez feodor » piątek, 9 sty 2015, 13:56

Dzięki - przekażę propozycje
feodor

Postprzez Edek » niedziela, 1 lut 2015, 23:21

Już nie przesadzajcie z tą reklamą, miejcie choć trochę wyczucia. Aż tak źle biznes idzie, że musicie go tak reklamować?
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez feodor » czwartek, 26 lut 2015, 19:10

Edek napisał(a):Już nie przesadzajcie z tą reklamą, miejcie choć trochę wyczucia. Aż tak źle biznes idzie, że musicie go tak reklamować?

Sorry, co to znaczy miejcie? Piszę tylko w swoim imieniu. Nie mam zamiaru też niczego reklamować, dzielę się czymś co nie raz uratowało mi życie jeżdżąc po Ukrainie, jest to serwis non-profit, więc nie widzę problemu. Swoją drogą, o naviexpercie też na niejednym forum pisałem, nie dlatego, że biznes idzie tak a nie inaczej (twórców naviexpertu nie znam), a dlatego, że jest to najlepszy serwis. W moim interesie jest, aby dorogy.net (teraz przemianowane na navizor.com), jak i naviexpert - mieli jak najwięcej użytkowników. Tylko dzięki nim jakość danych będzie lepsza.

Zresztą, Edku, jesteśmy w "wolnej strefie", czyż nie?
feodor

Postprzez Edek » czwartek, 26 lut 2015, 20:20

Spoko, to akurat nie było do Ciebie. Post, do którego się odnosiłem został usunięty, a mój został, więc wygląda tak, jakbym pisał do Ciebie. :)
A ten usunięty post był po prostu namolnym spamem. Nawet w walce o klienta trzeba zachować kulturę, bo inaczej może to bardziej zniechęcić niż zachęcić.

Pozdrawiam!
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez feodor » piątek, 27 lut 2015, 05:54

Kurcze, a kto to pisał? Pamiętasz treść?

Bo tu, serio, nie chodzi o klienta (nie ma zakupu - nie ma klienta :)), a o wytworzenie pewnej społeczności.
feodor

Postprzez hardtmuth » piątek, 27 lut 2015, 08:46

feodor napisał(a):Kurcze, a kto to pisał? Pamiętasz treść?

Bo tu, serio, nie chodzi o klienta (nie ma zakupu - nie ma klienta :)), a o wytworzenie pewnej społeczności.

dlatego jestem zwolennikiem cytowania nawet 1 post wyżej. Co to za nowa moda :-).
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Następna strona

Powrót do Wolna strefa