Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Google Play] Wersja 9.2

Re: [Google Play] Wersja 9.2

Postprzez Michal1983 » piątek, 3 kwi 2015, 11:43

hardtmuth napisał(a):Jak wychodzi nowy Windows, nowa gra, nowy program, to też piszesz na forum producenta, że Twój komputer już nie daje rady i by coś z tym zrobił, bo w końcu zapłaciłeś za to?

W tej kwestii jest inaczej. Jeżeli jakiś system/program komputerowy nie nadaje się do mojego komputera po prostu nie kupuję go i dalej korzystam ze starego.
Co innego jest zrobić przelew, a co innego zapłacić kartą, co innego wysyłać gdzieś kod (nie wiem zresztą gdzie) i czekać na realizację, a co innego skorzystać z określonej pozycję menu, wpisać kod i od razu cieszyć się nowym abonamentem. Jak ktoś tego nie rozumie to dalej będzie pisał komentarze bez sensu i bezmyślnie cieszył.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Edek » piątek, 3 kwi 2015, 11:56

Pomijając opłacalność zbierania punktów CS, to @Lukasz NE nie raz pisał gdzie powinieneś otrzymane kody wysłać, dostając w zamian te działające w GP. Druga sprawa to, że jasne jest iż wersja z getne nie będzie tożsama z wersją GP. Jedna i druga ma swoje wady i zalety i Ty jako użytkownik masz wybór z której wersji chcesz korzystać, która Ci bardziej pasuje, ale:
Michal1983 napisał(a):Jak ktoś tego nie rozumie to dalej będzie pisał komentarze bez sensu
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Michal1983 » piątek, 3 kwi 2015, 12:02

Edek napisał(a):Pomijając opłacalność zbierania punktów CS, to @Lukasz NE nie raz pisał gdzie powinieneś otrzymane kody wysłać, dostając w zamian te działające w GP. Druga sprawa to, że jasne jest iż wersja z getne nie będzie tożsama z wersją GP. Jedna i druga ma swoje wady i zalety i Ty jako użytkownik masz wybór z której wersji chcesz korzystać, która Ci bardziej pasuje, ale:
Michal1983 napisał(a):Jak ktoś tego nie rozumie to dalej będzie pisał komentarze bez sensu

Co do kodów to 23 marca wysłałem jeden kod z shell'a do biura obsługi to dostałem odpowiedź odmowną, ponieważ kod jest tylko dla aplikacji pobranej z getne.pl tak jak jest napisane na stronie. Wysłałem też dwa kody na abonament 14 dniowy (wygrane w konkursie) - to samo.
Co do wyboru to producent odgórnie decyduje, którą wersję tak naprawdę warto mieć i korzystając z tej drugiej - olewanej nie będzie się z tego do końca zadowolonym. Też dlaczego wersje opłacane w różny sposób, ale dla tego samego systemu miałyby być różne skoro przy każdej zmianie te same linijki trzeba dopisać w tych samych miejscach w kodzie programu w obydwu wersjach?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Edek » piątek, 3 kwi 2015, 12:16

No bo widzisz:
- getne to możliwość używania kodów z programów lojalnościowych, to także numer ID nieprzypisany bezpośrednio do Ciebie (dzięki czemu możesz np. odsprzedać nawigację z "bankiem" abonamentów), to także możliwość kupowania tańszych abonamentów w promocjach czy allegro.
- GP to za to szybsze, prostsze aktualizacje, kilka dodatkowych opcji (m. in. "społecznościówka")

Jak już wspomniałem wcześniej - masz możliwość wyboru której wersji chcesz używać.

Kody z CS są - jak jest to WYRAŹNIE napisane - wydane dla wersji getne. To, że NE zamienia Ci je na kody działające w aplikacji GP, to tylko i wyłącznie ich dobra wola. Dlatego uszanuj to, że idą Ci na ręką i przestań jęczeć.
Edek

Postprzez Michal1983 » piątek, 3 kwi 2015, 12:35

Gdyby nie wymieniali tych kodów musieli by zwrócić pełną wartość tych abonamentów w gotówce. Żadnym interesem dla firmy jest zwracanie 99 zł za abonament, który kosztował użytkownika np. złotówkę. Więc wyboru wielkiego nie ma. Nie powiedziałbym, że aktualizacje z getne są takie trudne. Trzeba po prostu śledzić tylko forum i wiedzieć jakie funkcje wyłączyć w telefonie aby móc pobrać i zainstalować program ze strony. Jednak można sensowniej dobierać co w danym wydaniu dla danego kanału się pojawi. Ja na przykład nie płaczę za tym rankingiem tyle co za znikaniem śladu przejechanej trasy. Trzeba po prostu rozdzielić aktualizacje na te, które będą pojawiały się w obu wersjach i te, które będą dostępne tylko w wersji dla sklepu. Niech jednak dla sklepu google będą to takie funkcje pokroju ranking czy HUD, natomiast znikanie przejechanego odcinka trasy powinno pojawić się w obu wariantach jednocześnie.
Michal1983

Postprzez Edek » piątek, 3 kwi 2015, 12:47

Ale niby dlaczego mieliby zwracać Ci pełną kwotę abonamentu? Niby dlaczego mieliby Ci cokolwiek zwracać?
Wyraźnie masz napisane że kody te działają na aplikacji pobranej z getne i na niej działają.
A to że usilnie starasz się użyć w aplikacji "A" kodu przypisanego do aplikacji "B" to zachowujesz się jak dziecko, które próbuje wcisnąć kwadratowy klocek w okrągłą dziurkę. Z tą jednak różnicą, że dziecko po krótkim czasie rozumie że kwadratowy klocek pasuje do kwadratowej dziurki, a do okrągłej pasuje klocek okrągły, a Ty masz cały czas z tym problem.

A co do "trudności" aktualizacji z getne - nie napisałem że są trudne, a jedynie że przez GP jest łatwiej - bo jest.

Znikanie śladu na 99% będzie także i w wersji getne, ale tak jak wcześniej napisałem - wersja GP rozwijana jest szybciej, bo takie było założenie tej wersji. W zamian za zrezygnowanie z zalet wersji getne dostajesz szybsze aktualizacje. Sam wybierasz w którą stronę chcesz pójść. Nie możesz oczekiwać teraz że lepsza w wielu punktach wersja getne dostanie jeszcze najlepsze cechy wersji z GP. Czy od operatora telefonii komórkowej też żądasz żeby w abonamencie z darmowymi minutami dali Ci też gratis darmowy internet i darmowe sms-y tylko dlatego że operator ten ma w swojej ofercie abonamenty z darmowym internetem i darmowymi sms'ami? Nie, bo rozumiesz że to są różne abonamenty, z różnymi ofertami, a Ty wybierasz czy chcesz darmowe minuty, darmowe sms'y czy darmowy internet. Tak samo jest z wersjami NE - w pełni świadomie wybierasz wersję która bardziej Ci pasuje i jej używasz. Proste.
Ostatnio edytowano piątek, 3 kwi 2015, 13:00 przez Edek, łącznie edytowano 4 razy
Edek

Postprzez Michal1983 » piątek, 3 kwi 2015, 12:52

Może klocki i dziurki są różne, ale wpadają do tego samego pojemnika więc dlaczego nie podnieść tej dziwnej pokrywki i ich tam nie wrzucić? Swoją drogą Naviexpert powinien to zmienić i np. podawać podwójny kod, albo ujednolić system, aby nie było podziału, który jest zbędny bo system jest ten sam.
Michal1983

Postprzez Qbek » piątek, 3 kwi 2015, 12:55

Skoro tak zrobili, to zapewne z jakichś sobie znanych powodów. Nie zawracaj kijem Wisły!

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Borg » piątek, 3 kwi 2015, 14:44

Michal1983 napisał(a):Nie należę do ludzi, którzy z radością przyjmują każdy nowy pomysł zwłaszcza gdy stwarza on pewne problemy, o których wszyscy obecni tu klakierzy nie pomyślą, bo im jak raz może jest dobrze.

Kolego jak sobie czytałem Twoje marudzenie na tym forum to się zastawiałem co z tym człowiekiem jest nie tak - jak trafiłem na Twoją stronę (którą sam podałeś w profilu ) i przeczytałem Twój życiorys to wiele zrozumiałem.
Jeżeli tą "stroną" chciałeś zachęcić przyszłego pracodawcę do kontaktu z Tobą to lepiej ją usuń bo moim skromnym zdaniem działa odwrotnie do celu w jakim ją stworzyłeś :) .

A wracając do tematu - mało kto ogląda się na wsteczną kompatybilność jeśli chodzi o oprogramowanie komercyjne, wychodzi nowa wersja która ma nowe wymagania i albo zostajesz na obecnej (stare NE nikt Ci nie wyłącza przecież) albo upgrade'ujesz sprzęt i przechodzisz na nową wersję. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem mieć do ekipy NE pretensje bo mam SonyEricsson P1i z UIQ3 (system który został porzucony przez twórców) że nie ma nowych wersji nawigacji pomimo że mam jeszcze prawie 3 lata abonamentu :) .

Pozdrawia Gargamel z google sklepu ;) .
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez hardtmuth » wtorek, 7 kwi 2015, 06:44

Wasze starania pewnie nic nie zmienia. Ktoś, kto przez tyle lat się wykreował na osobę o charakterze Michała, raczej nie zmieni swojego ego przez parę wpisów na forum. Przykre, smutne i śmieszne czasami, bo wręcz groteskowe. Ot taki kwiatek na forum.

Michał: Skąd wziąłeś pomysł zwrotu w złotówkach za niewykorzystane kupony? Poczytaj regulaminy, myślę, że NE też się zabezpieczyło i kupony nie są wymienialne na pieniądze.
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert