Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Google Play] Wersja 9.2

[Google Play] Wersja 9.2

Postprzez KasiaD » czwartek, 19 lut 2015, 11:53

Drodzy forumowicze,

pod koniec zeszłego tygodnia na Google Play ukazała się wersja 9.2 aplikacji. Aktualizacja aplikacji ustawiona jest w tej chwili na 10%. Stopniowe wprowadzanie aktualizacji spełniło swoje zadanie i udało nam się wykryć ważny bug, który nie wyszedł podczas testów, powodujący problemy z uruchomieniem aplikacji. Bug dotyczy androidów w wersji 2.x. Stopień aktualizacji do wersji 9.2 zostanie na obecnym poziomie do momentu opublikowania wersji z poprawką, nad czym w tej chwili pracujemy.

Niektórzy z Was już dostali aktualizację do tej wersji... Jeżeli komukolwiek zdarzył się powyższy problem, dajcie znać.

Kilka słów o tym co nowego zobaczycie w wersji 9.2 gdy tylko oddamy ja w 100% w Wasze ręce. Zaczynamy wprowadzać w NE funkcje z Ryśka. W nowej wersji pojawią się m.in.:
- pole do uzupełnienia nicka i danych o Waszym profilu
- dokładne statystyki zgłoszonych ostrzeń (zgłoszenia, potwierdzenia, odwołania, potwierdzenia Waszych zgłoszeń)
- punktacja za aktywności w aplikacji i ranking użytkowników

Tak jak wspominałam, kolejna wersja jest na ukończeniu wraz z nią podniesiemy procent publikacji.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Re: [Google Play] Wersja 9.2

Postprzez Edek » czwartek, 19 lut 2015, 13:24

Jeśli błąd występuje na Androidzie 2.x, a usunięcie awarii miałoby potrwać dłużej, to może warto byłoby udostępnić aplikację na Androidy 4.x? Z tego, co wiem, nie ma problemu z udostępnieniem aplikacji na wybrane wersje Androida.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez KasiaD » czwartek, 19 lut 2015, 15:21

Można, ale nie w momencie jak już została opublikowana dla wszystkich.

Awaria już została zlokalizowana i poprawiona. Szlifujemy ostatnie poprawki i testy, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu już zaczniemy stopniową publikację nowej wersji.
KasiaD

Postprzez Roddy » czwartek, 19 lut 2015, 15:51

Dobrze, że aplikacja się rozwija. Chociaż znając moje szczęście, pewnie znowu dostanę aktualizację na szarym końcu ;)
Ale te punkty i rankingi, to mnie martwi :( Będzie to samo, co w Yanosiku parę lat temu. Nie rozumiem, czemu NE chce uczyć się na własnych błędach? Zamiast na błędach konkurencji?
Roddy
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez zakopiec5 » czwartek, 19 lut 2015, 15:52

A kiedy wersja 9.2 od operatora play? Widzę że zatrzymało się na wersji 9.0 Liczę że naviexpert play wypuści wersje 9.2 Pytanie tylko kiedy
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez Michal1983 » czwartek, 19 lut 2015, 15:58

KasiaD napisał(a):- punktacja za aktywności w aplikacji i ranking użytkowników.

W ten sposób również NE obok Ryśka stanie się źródłem fałszywych zgłoszeń, bo wszyscy będą nabijać sobie punkty i nabijać się tym samym z innych, którzy będą wypatrywali patroli, wypadaków, fotoradarów itd.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez zakopiec5 » czwartek, 19 lut 2015, 16:20

Wczoraj testowałem Y: kilka słów:

Napewno aktualizacje map z natężeniem ruchu są słabsze i wolniejsze niż w naviexpert. Prowadzi podobnymi trasami jak naviexpert chociaż wczoraj jakoś naokoło mnie prowadził niż naviexpert. Pozatym Y informuje też o zatrzymanych pojazdach czego brakuje naviexpert. Zdarza się dużo zgłoszeń w naviexpert typu kontrola drogowa gdyż jest to właściwie fałszywy alarm. Y też jest bardzo dobrym programem ale jeszcze dużo brakuje do naviexperta. Czekam na wersję 9.2 naviexpert w wersji od operatora play.
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez lchmiel » czwartek, 19 lut 2015, 18:45

Michal1983 napisał(a):W ten sposób również NE obok Ryśka stanie się źródłem fałszywych zgłoszeń, bo wszyscy będą nabijać sobie punkty i nabijać się tym samym z innych, którzy będą wypatrywali patroli, wypadków, fotoradarów itd.

Punkty powinny się dodawać dopiero po wystarczającym potwierdzeniu zgłoszenia (a za trollowanie być może powinny się odejmować). Może to byłoby skomplikowane (a odejmowanie - ryzykowne), ale skuteczne. Ekipa NE deklaruje, że ma metody eliminacji bezsensownych zgłoszeń.

Szybkość umieszczenia ostrzeżenia z ikonką "CB", która jasno wskazuje, że jest to tylko zgłoszenie jednego użytkownika, jest wielką zaletą systemu CB. Natomiast łatwowierność z jaką zgłoszenia CB są promowane do rangi ostrzeżenia bez ikonki "CB" jest zbyt duża.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez KasiaD » piątek, 20 lut 2015, 07:56

Tak jak pisaliśmy już wielokrotnie mamy sporo możliwości filtrowania fałszywych zgłoszeń. Wbrew pozorom można rozpoznać, kiedy użytkownik wykorzystuje zgłoszenia do nabijania sobie punktów. W razie potrzeby możemy je zaostrzać online, nie potrzebujemy do tego nowszej wersji aplikacji. Likwidacja punktów za zgłoszenia również nie wymaga nowej wersji. Jeżeli faktycznie spełni się czarny scenariusz i duża ilość fałszywych zgłoszeń stanie się problemem, będziemy reagować.
KasiaD

Postprzez mentos11 » piątek, 20 lut 2015, 09:37

O już nowa wersja, bardziej zintegrowana z Ryśkiem :) Super.
Czekam na wersję z getne.pl

Kasiu popracujecie nad blokadami dróg? Jakiś automat wprowadzający szybko blokady głównych dróg przydałby się. Obiecaj chociaż że rozważycie takie rozwiązanie?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert