Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Brak komunikatów

Brak komunikatów

Postprzez Wilk108 » czwartek, 12 mar 2015, 18:38

Zwykle NE trochę za dużo informuje ale są miejsca w Warszawie gdzie brak komunikatu może spowodować wyjazd nie tam gdzie należy.
Pierwsze: jedziemy Jagiellońską w kierunku Modlińskiej, są 3 pasy i w pewnym momencie przez węzłem z Toruńską słychać komunikat "za 500 metrów trzymaj się prawej strony". Potem znowu "za 100 metrów trzymaj się prawej strony". Problem w tym, że prosto jadą tylko dwa pasy: lewy i środkowy. Prawy pas skręca w prawo do Toruńskiej w kierunku Marek. Po wjechaniu pod wiadukt w lewo odchodzi wjazd na Toruńską w kierunku centrum. Ale jest to nowy pas, dwa pasy wciąż prowadzą prosto. Stanowczo brakuje najpierw informacji, aby nie skręcić w prawo, czyli najpierw powinien pojawić się komunikat "za ... metrów trzymaj się lewej strony a potem za 100 metrów trzymaj się prawej strony". Nie znając tej trasy i słysząc ".. trzymaj się prawej strony" można jadąc prawym pasem zjechać nie tam gdzie trzeba.
Jagiellonska.JPG
Jagiellonska.JPG (28.75 KiB) Przeglądane 6392 razy
Wilk108
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Re: Brak komunikatów

Postprzez Michal1983 » piątek, 13 mar 2015, 05:22

Patrząc na informację o manewrze i na mapę można się zorientować o co chodzi. Tego komunikatu przy jeździe na wprost powinno wogóle nie być. Jest on zupełnie zbędny.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Wilk108 » piątek, 20 mar 2015, 22:03

Kolejny brak komunikatu: przy zjeździe z mostu Gdańskiego na wybrzeże Helskie brak komunikatu o skręcie w lewo:
zjazd.JPG
zjazd.JPG (36.46 KiB) Przeglądane 6084 razy

Chyba błędny jest tu zapis na mapie: zjazd krzyżuje się z jezdnią wybrzeża helskiego skręcającą pod most:
mapazjazdu.JPG
mapazjazdu.JPG (17.57 KiB) Przeglądane 6084 razy

A w rzeczywistości to jest inaczej. Ulica jest szeroka i prowadzi prosto:
foto zjazdu.JPG
foto zjazdu.JPG (30.82 KiB) Przeglądane 6084 razy
Wilk108

Postprzez Wilk108 » środa, 1 kwi 2015, 22:17

Wilk108 napisał(a):Kolejny brak komunikatu: przy zjeździe z mostu Gdańskiego na wybrzeże Helskie brak komunikatu o skręcie w lewo:

Poprawione
Wilk108

Postprzez Wilk108 » wtorek, 19 maja 2015, 19:48

Jadę w Warszawie Marynarską w kierunku Hynka i przed skrzyżowaniem a Postępu jest komunikat "za 500 metrów trzymaj się lewej strony". Komunikat poprawny ale wcześniej bo za 300 m jest skrzyżowanie z Wynalazek gdzie lewy pas skręca w lewo. Jak jedzie się z NE "na słuch" to przydatne byłoby usłyszeć komunikat "za 300 metrów trzymaj się prawej strony"
Marynarska.JPG
Marynarska.JPG (56.97 KiB) Przeglądane 4189 razy
Wilk108

Postprzez Michal1983 » środa, 20 maja 2015, 04:56

APR pokazuje prawidłowo których pasów należy się trzymać. Po za tym nigdy trzymaj się lewej strony nieoznacza, że trzeba trzymać się skrajnego lewego pasa.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Wilk108 » środa, 20 maja 2015, 07:02

Michal1983 napisał(a):APR pokazuje prawidłowo których pasów należy się trzymać. Po za tym nigdy trzymaj się lewej strony nieoznacza, że trzeba trzymać się skrajnego lewego pasa.

A gdzieś jest wyjaśnione co oznacza "Trzymaj się lewej"? Mam wersję na WP i nie ma żadnej instrukcji. Jest chyba dla wersji na Androida ale nie mam czasu czytać o rzeczach których nie ma w mojej wersji.
Z doświadczenia wiem że oznacza raczej "Nie jedź pasami w prawo" ale zupełnie nie określa czy chodzi o jeden, dwa czy trzy pasy. Ale spotkałem też miejsca w których oznaczało właśnie dokładnie "Trzymaj się lewego pasa".
Więc zwykle "Trzymaj się lewej" oznacza, żeby nie jechać prawym pasem, który skręca w prawo. Więc dlaczego nie ma tu tego wcześniejszego komunikatu o unikaniu lewego pasa?
APR pokazuje ale NE musi być na ekranie no i trzeba zerknąć. A jak jadę z NE w tle to jestem zdany tylko na komunikaty głosowe.
Wilk108

Powrót do Zgłoszenia