Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[iOS] NaviExpert 2.3

[iOS] NaviExpert 2.3

Postprzez KasiaD » czwartek, 19 mar 2015, 13:43

W dniu dzisiejszym została wydana nowa wersja 2.3 aplikacji NaviExpert na iOS.

Wersja zawiera następujące duże zmiany:
- oszczędną transmisję danych poza granicami Polski
Otoczenie potrzebne do nawigacji pobierane jest na zapas do końca trasy w trakcie jej układania. Po przekroczeniu granicy będzie można praktycznie wyłączyć transmisję danych w roamingu.

- poprawki w interfejsie mapy
Zmieniliśmy trochę układ elementów na mapie. Obecnie jest podobny do androidowego. Pozwoliło to powiększyć czcionki na komputerze pokładowym oraz dodać graficzną informację o następnym manewrze na trasie.

- dostosowanie aplikacji do architektury 64 bitowej
Jest to jedno z wymagań Apple. Dokładnie chodzi o dostosowanie aplikacji do architektury nowych mocniejszych urządzeń, czyli iphonów 6 i 6+.

Aplikacja jest procesowana jeszcze przez Apple, ale za chwilę powinna być już widoczna w sklepie.

Jesteśmy jeszcze w trakcie przygotowywania odpowiednich usług europejskich. One niestety oddzielnie muszą przejść certyfikację w sklepie. W niedługim czasie usługi europejskie zostaną udostępnione do zakupu, prosimy o chwilę cierpliwości.

---

Obecnie trawją prace nad kolejną aktualizacją, wprowadzającą opcję wyszukiwania punktów wzdłuż trasy.

Tak jak wspominaliśmy wielokrotnie, gonimy wersję androidową i jej funkcjonalności.
W kolejnych aktualizacjach (poza poprawkami bugów oczywiście) będziemy zajmować się m.in. trasami alternatywnymi, przekazywaniem dźwięku przez zestawy bluetooth oraz możliwością zapisywania trasy i przesyłania ich do aplikacji z portalu www.

Mamy na tapecie również problem z nadmiernym komunikatem "jedziesz w złym kierunku", niestety błąd jest dość wredny :(

----

Będziemy w najbliższym czasie tworzyć grupę testerów beta dla aplikacji iOS. Wasze uwagi do aplikacji na jak najwcześniejszym etapie są bardzo ważne z uwagi na długi proces certyfikacji aplikacji w AppStore (obecnie trwa on 2, 3 tygodnie :( ). Im więcej błędów wyłapiemy przed certyfikacją tym częściej będą pojawiały się aktualizacje. Poprzednia forma testów beta została wstrzymana z uwagi na brak możliwości dalszego przekazywania Wam aplikacji w wybrany wówczas sposób.

Znaleźliśmy nowy :D
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w testach proszę o podesłanie do mnie na PW adresu email używanego w programie pocztowym na urządzeniu iPhone, na którym chcielibyście testować aplikację. Tylko tak możemy Wam udostępnić zaproszenie do testów.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

NavieExpert - App Store

Postprzez Dioktis » piątek, 20 mar 2015, 10:37

Update do wersji 2.3 generalnie na plus.

Plusy:
- w końcu większe ikony i przeniesione na górną część ekranu
- na iPhone 5C działa płynnie
- omijanie korków - różnie z tym jest ale generalnie na plus

Minusy:
- ikony potwierdzenia i anulacji zgłoszeń są bardzo podobne do siebie i w dziennym świetle praktycznie nie da się ich rozróżnić. Dla mnie jedynym wyznacznikiem jest to ze potwierdzenie jest po lewej stronie a anulacja po prawej.
- pastelowe kolory ładne ale w dziennym świetle mało czytelne
- czasami mam wrażenie, że moje własne zgłoszenie o np. patrolu Policji "wisi" do następnego dnia mimo, że patrolu już dawno nie ma

Ewentualne poprawki:
- komunikat o dotarciu do celu i zakończeniu nawigacji powinien po danym okresie czasu (np 30 sekund) automatycznie znikać i zakończyć nawigowanie

Pytania:
- czy nawigacja "uczy się" też dróg którymi jeździ kierowca jeśli np. uparcie n-ty raz z rzędu jedzie inna drogą niż sugerowana do tego samego celu?

Pozdrawiam,
Diotkis
Dioktis
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nokia Lumia 930

Re: NavieExpert - App Store

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 23 mar 2015, 20:32

Zamiast komunikatu "jedziesz w złym kierunku" na drodze ślepej, po zakończeniu nawigacji, zaczęło gadac "za 500 metrów częste kontrole drogowe" - i tak chyba 5 albo 6 razy.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Re: NavieExpert - App Store

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 23 mar 2015, 20:33

"Unikaj lini" w nawigacji komunikacja miejska to jakiś lingwistyczny żart, którego nikt nie jest w stanie poprawić od roku albo wiecej.

Lukasz2891

Re: [iOS] NaviExpert 2.3

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 23 mar 2015, 20:36

Połączcie pls wątki dotyczące tej wersji.

Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » wtorek, 24 mar 2015, 17:36

A jak w ogóle z parkowaniem z NE pod iOS?
To się jakoś da ogarnąć przy regulaminach apple?
Czy np. trzeba będzie kupować subskrypcję żetonową albo się w ogóle nie da?
Lukasz2891

Postprzez Lukasz NE » środa, 25 mar 2015, 13:47

Lukasz2891 napisał(a):A jak w ogóle z parkowaniem z NE pod iOS?
To się jakoś da ogarnąć przy regulaminach apple?
Czy np. trzeba będzie kupować subskrypcję żetonową albo się w ogóle nie da?

Na pewno będziemy nad tym pracować, by działało to podobnie jak w wersji z Google Play.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz2891 » środa, 25 mar 2015, 22:05

A powiedzcie proszę, czy ktoś w ogóle używał wersji 2.3...
ZAWSZE po zakończeniu nawigacji słychać jeden z dwóch komunikatów, powtarzany non-stop:
--- Za 500 metrów częste kontrole drogowe.
--- Za 5 kilometrów (!!!) częste kontrole drogowe.
Niemożliwe, żeby nie wyszło to na testach, skoro jest to w 100% powtarzalne!
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » środa, 25 mar 2015, 22:09

Co do interfejsu - prosiłem kiedyś, żeby obszar wokół kółeczek należał do nich.
Tymczasem kółeczka są małe jak były, a tapnięcie w CB co drugi raz kończy się zmianą trybu wyświetlania mapy.
Gdyby to kółko było większe - lub choćby wokół niego było parę milimetrów obszaru tapalnego, to na pewno byłoby łatwiej.
Nie ma konieczności zmiany trybu mapy po tapnięciu po prawej stronie ekranu!
W dodatku ja potem nigdy nie wiem, co nacisnąć, żeby przywrócić poprzedni stan, więc mnie to IRYTUJE.
Lukasz2891

Postprzez tym47img » sobota, 28 mar 2015, 13:03

Mam pytanie - dlaczego wersja na iOS nie mogłaby logować się do tego samego konta co wersja na Androida- ze wspólnymi ulubionymi i licencjami (z możliwością zakupu licencji do konta).
Mam jeszcze rok licencji na Androida, teraz używam iOS i powinienem móc przenieść licencję a nie kupować drugą na ten sam okres...
tym47img

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert