Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Getne] NaviExpert 9.3.4

Re: [Getne] NaviExpert 9.3.4

Postprzez Edek » czwartek, 16 kwi 2015, 11:39

Wiesz dobrze, że nie o numerek chodzi, a o konsekwencję.
Napisałeś niejednokrotnie że to wersja dla GP będzie jako pierwsza dostawać nowości, dlatego zdecydowałem się na migrację. To był jedyny powód mojej decyzji. Po to, aby korzystać zawsze z najnowszych opcji zrezygnowałem m.in. z możliwości korzystania z tańszych abonamentów kupowanych na allegro. I teraz wychodzi na to, że zostałem zwyczajnie oszukany.

Skoro nie widzieliście powodu żeby nie dodawać nowych opcji do wersji getne, to ja nie widzę powodu, dlaczego nie mogłem dostać ich dzień wcześniej, gdy wreszcie doszła do mnie aktualizacja.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 16 kwi 2015, 12:14

Edek, dobrze wiesz, że wersję na Google Play wydajemy stopniowo i nie mamy wpływu na to, czy znajdziesz się w pierwszej grupie do której dotrze aktualizacja czy w ostatniej. Dlatego też organizujemy beta testy, do których także się zapisałeś, dzięki czemu będziesz otrzymywać nowe wersje jako jeden z pierwszych. Gdybyś został w getne, podejrzewam, że pisałbyś, iż musisz czekać na aktualizacje podczas gdy użytkownicy Google Play już je otrzymali, a także nie mógłbyś wziąć udziału w beta testach.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Edek » czwartek, 16 kwi 2015, 12:29

Nie pisałbym, bo byłaby to moja decyzja, w pełni przemyślana i skalkulowana. Wiedziałbym, że GP mają szybciej aktualizację, więc nie migrując nie miałbym powodu do narzekania. W tej chwili moja przemyślana i skalkulowana decyzja póki co jest błędna, bo na jej podjęcie wpływ miały informacje, które jak się okazuje, są oszustwem.

Ale OK, przyjmijmy że to była pojedyncza i jedyna taka sytuacja. Nie ma sensu ciągnąć tematu.
Edek

Postprzez kenczorf » czwartek, 16 kwi 2015, 14:23

adamus napisał(a):Ja mam folie na ekranie i chyba dlatego mam obraz na szybie podwójny (z refleksem)

u mnie niestety to samo. Mam tez folie, wiec możne więcej użytkowników z folia na ekranie się wypowiedzą?
kenczorf
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG H815

Postprzez Klusek » czwartek, 16 kwi 2015, 14:44

Akurat podwójny obraz moze być raczej wynikiem wielowarstwowej szyby w aucie a nie folii na ekranie telefonu.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez kenczorf » czwartek, 16 kwi 2015, 14:56

Dlatego chce posłuchać innych którym obraz się nakłada podwójnie czy maja folie lub jakie auto?
kenczorf

Telefon: LG H815

Postprzez PiT3R » czwartek, 16 kwi 2015, 17:11

Edek napisał(a):Wiesz dobrze, że nie o numerek chodzi, a o konsekwencję.
Napisałeś niejednokrotnie że to wersja dla GP będzie jako pierwsza dostawać nowości, dlatego zdecydowałem się na migrację. To był jedyny powód mojej decyzji. Po to, aby korzystać zawsze z najnowszych opcji zrezygnowałem m.in. z możliwości korzystania z tańszych abonamentów kupowanych na allegro. I teraz wychodzi na to, że zostałem zwyczajnie oszukany.

Skoro nie widzieliście powodu żeby nie dodawać nowych opcji do wersji getne, to ja nie widzę powodu, dlaczego nie mogłem dostać ich dzień wcześniej, gdy wreszcie doszła do mnie aktualizacja.

Edek pozwolę sobie na cytat Twoich słów, jak Michal1983 narzekał na zbyt duże opóźnienie w wydaniu na getne.
Edek napisał(a):...Nie naprawia żadnych ważnych błędów, nie wprowadza rzeczywiście potrzebnych pod kątem nawigacji funkcji, więc też nie widzę tu powodów do szczególnego narzekania...

Wersja dostała aż nowy opis trasy, a zachowujesz się jakbyś z nawigacji nie mógł korzystać :twisted:
Nie jestem niczyim obrońcą, ale za chwilę chłopaki nic nie będą mogli wypuścić bo każde ich poczynania kończą się lamentowaniem.

E.O.T.

Po dwóch dniach używania odniosłem wrażenie, że wersja ta jest mniej "prądożerna". Mimo leciwego już telefonu wszystko działa jak należy, niestety nadal występuje obracanie się mapy. HUDa sprawdzę wieczorem jak to u mnie wygląda z tym podwójnym odbiciem i dam znać.
PiT3R

Telefon: LG G3S

Postprzez Edek » czwartek, 16 kwi 2015, 20:35

Miałem już zakończyć ten temat, ale ponieważ zostałem wywołany do tablicy...

PiT3R, wyobraź sobie, że wynajmujesz firmę remontową.
Firma ma 2 oferty. Jedna to promocja, gdzie możesz mieć usługę tańszą, ale musisz czekać w kolejce. Druga to expres, ale będzie Cię to więcej kosztować. Chcesz mieć szybko, więc decydujesz się na expres, licząc się ze zwiększonymi kosztami. Podpisujesz umowę i nagle, już po podpisaniu umowy, okazuje się, że nie dosyć, że Twój expres wcale expresem nie będzie, to mimo, że za usługę zapłacisz więcej, to zostanie ona wykonana na samym końcu, później niż tych, którzy nie płacili dodatkowo za expres. I jak, przyjąłbyś to z zupełnym spokojem?

Wersja z GP ma kilka wad, przez które abonament może wyjść (i najczęściej wychodzi) drożej niż w przypadku wersji getne. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju zdrapki i inne kody, które można legalnie kupić w cenie niższej, niż wynosi ich "sklepowa" cena. Druga wada, mająca również znaczący wpływ na ponoszone koszty, to niemożliwość zakupu abonamentu "na zapas" a więc niemożliwość kupienia go wtedy, gdy akurat jest on w promocji, ale dopiero wtedy, gdy skończy Ci się aktualny abonament. Dobrze jeszcze, gdy masz wystarczającą ilość godzin extra, dzięki którym dotrwasz do promocji. W innym przypadku - jeśli potrzebujesz nawigacji, to musisz kupić abonament w cenie "sklepowej". W ten sposób płacisz o 30% więcej niż ci, którzy kupili w promocji. Ba, ci, którzy nie zdecydowali się na migrację mają możliwość zakupu abonamentu nie 30% taniej, ale np. 60% (np. z allegro) i więcej.

Reasumując:
W zamian za droższą cenę usługi miałem dostać ją "expresem" - w zamian za wybranie droższej opcji, NE zobowiązało się, że ich usługi będą do mnie trafiały w pierwszej kolejności. I teraz wychodzi na to, że nie dosyć że będę miał drożej, to jeszcze zostaję "obsłużony" później, od tych, którzy nie zdecydowali się na droższą, expresową wersję usługi. I tu jest właśnie cały problem, gdyż zostałem zwyczajnie oszukany. Przypominam, że:
artykuł 286 paragraf 1 kodeksu karnego napisał(a):kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

PS. Oczywiście nie zamierzam takich pierdół nigdzie zgłaszać (a przynajmniej nie w tej chwili) ;)
Zależy mi tylko na uzmysłowieniu niektórym osobom, jak ważne jest dotrzymywanie słowa.
Tym bardziej, że jeśli już teraz, tak krótko po migracji, okazało się że w celu nakłonienia mnie do migracji Łukasz zwyczajnie mnie okłamał, to w przyszłości może być jeszcze gorzej. Po prostu walczę o to, na co się umawialiśmy i żeby ta umowa była traktowana poważnie, a nie po chwili zamieciona pod dywan. Skoro mieli gotowe nowe opcje i usprawnienia, to mogli je udostępnić w pierwszej kolejności do GP. Tym bardziej, że tak bardzo zarzekali się, że wydanie nowej wersji w GP jest o wiele prostsze niż w getne, więc tym bardziej nie widzę powodu dlaczego nowa wersja nie została puszczona najpierw do GP.

PS2. A co do przytoczonych przez Ciebie moich słów. Michał miał wersję z getne, na której - jak sam twierdzi - jeździ praktycznie za darmo. I super, że może mieć legalnie NE w tak niskiej cenie. Jednakże używana przez niego wersja, czyli pobrana z getne, nie posiada "gwarancji pierwszeństwa" (czy jak to tam można nazwać), zatem Michał nie ma zbytnio podstaw domagania się szybkiego wydania nowej wersji. Wersja z GP już taką gwarancję posiada i tu tkwi różnica między wymaganiami Michała, a moimi.

Mam nadzieję że wyjaśniłem wszystko dostatecznie czytelnie i możemy już rzeczywiście zakończyć tę kwestię.
Jeśli jednak ktoś będzie chciał ją kontynuować, to proszę o wydzielenie jej do osobnego wątku, coby nie zaśmiecać niepotrzebnie tego tematu.
Edek

Postprzez algi » piątek, 17 kwi 2015, 06:34

Tu się zgadzam że brak możliwości zakupienia tego samego abonamentu w trakcie trwania istniejącego jest totalną głupotą, a jeżeli wynika z ograniczeń sklepu google play to powinni wprowadzić taki sam abonament pod nazwą powiedzmy "abonament roczny bis" aby można go było zakupić w dowolnym momencie gdy jest taka potrzeba, na przykład przed jakimś wyjazdem.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez Michal1983 » piątek, 17 kwi 2015, 11:44

Co gorsza jeżeli przeniosło się aktywny roczny abonament z getne i można byłoby kupić roczny promocyjnie. Po przeniesieniu do innego urządzenia przypadkowo można aktywować ten roczny promocyjnie zakupiony abonament i w rezultacie po powrocie do poprzedniego urządzenia mieć dwa roczne abonamenty aktywne równocześnie. Podobno można wymieniać kody na getne na takie, które dadzą się dodać do konta GP.
Jakby nie patrzył niektórzy użytkownicy getne są z NE od początku istnienia więc wnieśli przez ten czas więcej pieniędzy niż użytkownicy z GP.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert