Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Getne] NaviExpert 9.3.4

Re: [Getne] NaviExpert 9.3.4

Postprzez sqter » czwartek, 2 lip 2015, 10:59

Mam pewien problem z Androidem "M".
Aplikacja NaviExpert v 9.3.4 uruchamia się i z pozoru jest OK, ale jak wybiorę nawigację to podczas jazdy poruszam się z prędkością "zero" na godzinę. Kursor na mapie się przemieszcza więc GPS działa prawidłowo, ale apka nie wskazuje mi prędkości jazdy przez co nawigacja milczy - bo teoretycznie stoję w miejscu.

Ktoś coś na to poradzi?
sqter
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5

Postprzez beata4321 » czwartek, 2 lip 2015, 16:18

sqter napisał(a):Mam pewien problem z Androidem "M".
Aplikacja NaviExpert v 9.3.4 uruchamia się i z pozoru jest OK, ale jak wybiorę nawigację to podczas jazdy poruszam się z prędkością "zero" na godzinę. Kursor na mapie się przemieszcza więc GPS działa prawidłowo, ale apka nie wskazuje mi prędkości jazdy przez co nawigacja milczy - bo teoretycznie stoję w miejscu.
Ktoś coś na to poradzi?

Też mi się tak robi, z tym, że kursor porusza się skokowo, nie płynnie.
Dlatego wydaje mi się, że to jakiś problem związany z GPS.
beata4321
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: galaxy advance

Postprzez sqter » piątek, 3 lip 2015, 07:51

To dodam jako ciekawostkę, że w trybie "śledzenia mapy" wszystko jest OK, mapa przesuwa się u mnie dość płynnie, pokazana jest prędkość jazdy i działają ostrzeżenia o fotopstryczkach.
Tylko w trybie navi jadę z prędkością "0 km/h"
sqter

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 6 lip 2015, 10:56

sqter napisał(a):Mam pewien problem z Androidem "M".

Ktoś coś na to poradzi?

Wersja z getne.pl nie jest w tym momencie wspierana przez Androida M, który jest w fazie developerskiej, stąd mogą pojawiać się tego typu problemy. W wersji z Google Play wspomniany przez Ciebie błąd na Androidzie M się nie odtwarza.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez Wilk108 » sobota, 11 lip 2015, 11:19

Wciąż mam taką sytuację że ta wersja NE nie przelicza mi trasy w sytuacji, gdy zjadę z trasy i jadę ulicą odległą o ok 60 m. Po zjechaniu z trasy na ekranie przez chwilę jest pokazywane moje prawdziwe położenie poza trasą a po chwili znacznik mojego położenia przenoszony jest na trasę zaplanowaną przez NE. I wszelkie komunikaty są podawane jak dla jadącego trasa zaplanowaną. Ulice są odległe o ok 60 a w miejscach gdzie jest więcej to znacznik położenia znowu pokazuje moje prawdziwe położenie, po zbliżeniu znowu przeskakuje na trasę zaplanowaną. Przeliczenie trasy następuje dopiero po odjechaniu dalej od zaplanowanej trasy. I raczej nie jest to błąd GPS bo takie są losowe a NE przy przejeździe tą trasą zawsze zachowuje się dokładnie tak samo.
Patriotów.JPG
Patriotów.JPG (45.43 KiB) Przeglądane 1319 razy

Sytuacja wydarza się w Warszawie na ul Patriotów - miedzy dwoma ulicami o tej nazwie są tory kolejowe. Moja trasa biegnie kilka km wzdłuż torów i muszę przejechać je na którymś z przejazdów. A pociągi jeżdżą do kilkanaście minut więc najlepszą strategią jest przejechać na pierwszym otwartym. NE wyznacza różne miejsca przejazdu więc często jadę inną trasą niż wyznaczona.
Przez rok jeździłem regularnie tą trasą z NE wersji WP i nigdy nie miałem takiego problemu. Przeliczanie trasy następowało już przy przejeżdżaniu przez przejazd czyli w odległości mniejszej niż 60 m.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Wilk108 » sobota, 11 lip 2015, 11:32

Po wyborze prezentacji mapy wybieram z menu "Szukaj" i wpisuję adres. Pokazany jest ekran:
Wyszukaj.png
Wyszukaj.png (121.49 KiB) Przeglądane 1317 razy

Zgodnie z podpowiedzią (Kliknij aby pokazać na mapie) klikam, pokazuje się mapa, ale taka jak przed wywołaniem Szukaj. Zrobienie tej procedury nie w trybie mapy skutkuje przewinięciem mapy do wyszukanego punktu. Czy tak jest z jakichś powodów specjalnie?
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 13 lip 2015, 14:25

Wilk108 napisał(a):Po wyborze prezentacji mapy wybieram z menu "Szukaj" i wpisuję adres. Pokazany jest ekran (...)
Zgodnie z podpowiedzią (Kliknij aby pokazać na mapie) klikam, pokazuje się mapa, ale taka jak przed wywołaniem Szukaj. Zrobienie tej procedury nie w trybie mapy skutkuje przewinięciem mapy do wyszukanego punktu. Czy tak jest z jakichś powodów specjalnie?

Jest to błąd, który zostanie usunięty wraz z kolejną aktualizacją.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 13 lip 2015, 14:26

Wilk108 napisał(a):Wciąż mam taką sytuację że ta wersja NE nie przelicza mi trasy w sytuacji, gdy zjadę z trasy i jadę ulicą odległą o ok 60 m. (...)

A czy na innym telefonie z Androidem też tak się dzieje? Wygląda to na problem ze słabym sygnałem GPS w urządzeniu.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez intimo » poniedziałek, 13 lip 2015, 15:54

Lukasz no weź. Większość pewnie tak ma. Mnie trasę przeliczy jak zjadę te kilkadziesiąt (prawie pod 100) metrów od trasy wyznaczonej. A GPS mam bardzo dobry. Tu chodzi o przyciąganie do trasy które w NE jest ustawione na dość duży zasięg.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Qbek » poniedziałek, 13 lip 2015, 16:24

Zdecydowanie za duży...

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual