Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Czego najbardziej brakuje Wam w wersji iOS?

Re: Czego najbardziej brakuje Wam w wersji iOS?

Postprzez SnajperskY » poniedziałek, 12 paź 2015, 10:13

Przyznam, że po przesiadce z Android'a (Galaxy Note 4) na iOS (6S Plus) przeżyłem mały szok ;) Jak dobrze zrozumiałem straciłem dotychczasowe punkty, zniżki na abonament, listę ulubionych itd. Startuję jako kompletnie nowy użytkownik. Całe szczęście, że abonament akurat mi się skończył i nie przedłużyłem go będąc jeszcze na Androidzie.

Ale do rzeczy. Nawigacja ma kompletnie inny look&feel niż na Androidzie. Inna kolorystyka, inny układ elementów na ekranie, itp. Wymaga przyzwyczajenia, ale co stoi na przeszkodzie, by ujednolicić wszystkie wersje?

Po pierwszych jazdach mam takie oto spostrzeżenia:

[list=]
[*] Przeliczanie trasy jest znacząco dłuższe niż w przypadku wersji na Android'a. Przykładowo dzisiaj rano czekałem na przeliczenie ponad minutę, mimo, że strzałka (bieżąca pozycja) poprawnie wskazywała moje położenie. Wydaje mi się, że po 5 sekundach kierowcy jest już wszystko jedno... Minuta to nieskończoność.
[*] Posiadając 5.5" ekran zmagam się z maciupeńkimi ikonkami (+), (-), czy (zgłoś cb). Są zdecydowanie za małe. Czy mogę liczyć na opcję wyłączenia poszczególnych ikon? Nigdy nie czułem potrzeby wciskania (+) i (-) na ekranie dotykowym.
[*] Czarne prostokąty wokół strzałki pozycji, czy jako tło nazw ulic nie pomaga w jeździe ;) Wiem, pracujecie nad tym.
[*] Stojąc w miejscu i patrząc na horyzont widzę, że nieustannie "pływa". Ciągle się delikatnie przerysowuje dając poczucie ruchu. Pewnie arytmetyka zmiennoprzecinkowa daje znać o sobie ;)
[*] Czy w najbliższej przyszłości będzie można przesyłać trasy, ulubione, itp z traffic.naviexpert.pl do aplikacji?
[*] Koledzy wspominali już wyżej o numerach budynków, czy sygnalizacji świetlnej. Też poproszę.
[*] Skoro już wiemy co to "3D Touch" to może zaszalejmy? ;) Mocniejsze wciśnięcie ikony Naviexpert'a na ekranie domowym dawałby wybór "ostatnich" punktów docelowych, które od razu startują nawigację. Podgląd adresów na liście ulubionych po mocniejszym wciśnięciu?
[/list]

Ja ma proste potrzeby i generalnie oczekuję, by nawigacja doprowadzała mnie najszybciej z punktu A do B :) Niech przy tym równie szybko reaguje na sytuacje na drodze.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 12 paź 2015, 12:13 przez SnajperskY, łącznie edytowano 2 razy
SnajperskY
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: iPhone 7 Plus

Postprzez SnajperskY » poniedziałek, 12 paź 2015, 10:16

Klusek napisał(a):
tym47img napisał(a):Dodam jeszcze możliwość wyświetlania sygnalizacji świetlnych - jak w AM.

To była pierwsza rzecz jaką wyłączałem za czasów AM. Na co to komu?

Dzięki temu można się czasem łatwiej zorientować w sytuacji na drodze. Szczególnie w dużych miastach. Taki punkt orientacyjny.
SnajperskY

Postprzez SnajperskY » środa, 14 paź 2015, 08:17

Stojąc w miejscu i patrząc na horyzont widzę, że nieustannie "pływa". Ciągle się delikatnie przerysowuje dając poczucie ruchu.

Fachowcem nie jestem, ale po bliższym rzuceniu okiem, wygląda na to, że grafika nie została oparta na OpenGL/Metal.
SnajperskY

Postprzez Lukasz2891 » środa, 14 paź 2015, 16:53

Raczej na natywnych bibliotekach UIKit i CoreAnimation.

O wielkości ikonek pisałem, ale to nie do zrobienia :(

Czy fotoradary na światłach sa mówione? U mnie nie...

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Postprzez Patafil » sobota, 17 paź 2015, 18:09

Tak, u mnie przeliczanie trasy też trwa o wiele dłużej niż na Androidzie.
Patafil

Telefon: iPhone 6+

Postprzez KasiaD » wtorek, 27 paź 2015, 09:43

Dzięki za wszystkie uwagi. Mamy na tapecie zmianę interfejsu aplikacji, jak najbardziej zgadzam się ze stwierdzeniem, że się zestarzał i wymaga unowocześnienia.
Pracujemy nad tym tematem i myślę, że będziecie miło zaskoczeniu. W następnej kolejności wejdzie Metal, czyli odświeżymy sposób rysowania mapy.

Oczywiście w między czasie cały czas dociągamy wersję do Androidowej i wyrównujemy funkcjonalności.

Jeśli chodzi o testy beta, pojawiły się kłopoty z instalowaniem aplikacji z Crashlytics, na które nie mamy wpływu. Udało nam się jednak uruchomić testy beta mechanizmami Apple. Trochę to trwało, ponieważ wersja beta również musi przejść certyfikację :| . Każdy kto chciałby mieć dostęp do bety proszony jest o pobranie aplikacji Testflight z AppStore i podesłanie do mnie na PW swojego apple ID, które zresztą w aplikacji się wyświetli. To ostatecznie powinno zlikwidować problemy z betą.

Co do wątku o becie. Kurcze, nie bardzo rozumiem co się stało. Nie widzicie go? Nic z nim nie robiliśmy, cały czas jest na swoim miejscu.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez Lukasz2891 » środa, 28 paź 2015, 18:55

Mhm ja udostępniam apki nowym fabricem i działa bez problemów :/

Lukasz2891

Czego najbardziej brakuje Wam w wersji iOS?

Postprzez Luku_P » piątek, 30 paź 2015, 10:03

Może brak dostępu do wątku o becie ma związek z tym ze rejestrowałem się na forum przez tapatalk

Tapnięte z iPhone
Luku_P

Postprzez Lukasz2891 » sobota, 31 paź 2015, 15:43

Nieee, ja sie rejestrowałem normalnie, po prostu tapatalk nie widzi jakichś ukrytych forów.

Lukasz2891

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 9 lis 2015, 09:58

Mieliśmy drobne problemy z certyfikatem wersji beta, już powinno być w porządku.

W testflight pojawiła się właśnie nowa wersja.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert