Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

[Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 1 lut 2016, 14:14

Cześć,

opublikowaliśmy właśnie nową wersję beta oznaczoną numerem 10.0, którą wkrótce będziecie mogli pobrać na swoje urządzenia :)

Nowa wersja 10.0 to przede wszystkim odmieniona wyszukiwarka, która umożliwia prezentowanie wyników wyszukiwania na mapie. Dotyczy to również wyszukiwania wzdłuż trasy, dzięki czemu łatwiej będziecie mogli się zorientować w położeniu punktu przy trasie.

Inne ważne zmiany:
- w szczegółach punktu pojawiła się propozycja trzech parkingów w pobliżu punktu z informacją o czasie dojścia oraz możliwością sprawdzenia ich lokalizacji na mapie,
- w opisie trasy proponowane są parkingi znajdujace się w okolicy celu podróży,
- podczas jazdy pod koniec trasy pojawia się również przycisk Znajdź parking, który pozwala szybko wyszukać parkingi w okolicy naszego celu,
- na głównym ekranie pojawiły się czasy dojazdu dla pierwszych trzech punktów na liście. Na razie czasy dojazdu wyświetlają się tylko trzech punktów z listy, które są odległe o maksymalnie 50 km od naszej aktualnej pozycji. Dla wszystkich pozostałych punktów na liście Często Używanych czas dojazdu można sprawdzić po dłuższym naciśnięciu na punkt (longpress) i wybraniu z menu opcji punktu pozycji "Sprawdź czas dojazdu",
- dla Miejsc Częstych Kontroli wyświetlana jest informacja o częstotliwości ich występowania, np. 3 kontrole w tygodniu.

Poza tym pojawiły się poprawki błędów oraz drobne zmiany w interfejsie. Dajcie znać czy problemy, na które natknęliście się w ostatniej becie i zgłaszaliście w tym wątku topic1238-350.html w tej wersji również występują. I jak zwykle liczymy na Wasz feedback :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

Postprzez GanjaFighter » poniedziałek, 1 lut 2016, 14:26

Na ekranie głównym wygląda tak jakby przycisk z trzema poziomymi paseczkami nachodził na pole Często używane.
Załączniki
EkranGłówny.jpg
EkranGłówny.jpg (42.72 KiB) Przeglądane 17182 razy
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 1 lut 2016, 15:04

Tym razem jestem wśród pierwszych mających aktualizację. Zaraz ruszam w drogę.

Błędu który zauważył GanjaFighter nie ma u mnie.

Wysłane przez Tapatalk
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 1 lut 2016, 16:26

Nadal podczas sprawdzania stanu usług pojawia się biały tekst w czarnej ramce o tej treści:
Obrazek
Nie wiem czy to nie oznacza również dalszych problemów z tym błędem przy nawigacji :(.
Przy pierwszych trzech ostatnio używanych pojawiają się czasy dojazdów. Przy następnych na życzenie z menu dostępnego po przytrzymaniu palcem danego punktu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Edek » poniedziałek, 1 lut 2016, 17:14

Czy komuś jeszcze pojawiają się takie błędy jak u Michała?
Bo ja u siebie ani razu nic takiego nie widziałem.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez GanjaFighter » poniedziałek, 1 lut 2016, 17:16

U mnie też nigdy to nie wystąpiło.
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 1 lut 2016, 17:58

Informacja o parkingach Parkuj Jedź w Warszawie jest po angielsku.

Może ten błąd javy ma związek z przenoszeniem usług, bo występuje przy sprawdzaniu dostępnych usług i podczas nawigacji. Może też być efektem wewnętrznego błędu serwera.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez spinnek » poniedziałek, 1 lut 2016, 18:35

Zgłaszam problem krytyczny:

Telefon: Galaxy Note 2, Android 4.4.2, stockowy rom.

Opis problemu: Po wyszukaniu adresu pojawia się nowość: pasek z adresem, odległością i pomarańczową strzałką, która "zapewne" przenosi do nawigowania do punktu. "Zapewne" bierze się stąd, że NE beta 10.0.49 się mi w tym miejscu crash'uje, wyświetlając okienko "Przepraszamy, wystąpił błąd", w tym opcję "Wyślij zgłoszenie", którą już kilka razy wybrałem, dla różnych punktów adresowych.

Natomiast wybieranie punktów adresowych z listy "często używane" wydaje się działać poprawnie.

Kiedy występuje: zawsze.
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez Edek » poniedziałek, 1 lut 2016, 19:11

Wyszukiwarka jest jakaś dziwna i niezdecydowana.
Wyszukuję adres "Broniewskiego 39" i na liście wyników nie pojawia się wynik najbliższy (czyli z Elbląga), ale jakieś oddalone o kilkaset km.
Dopiero ręczne przesunięcie mapy na Elbląg pokazało wyszukiwany adres (była chorągiewka z "pocztówką"). Dopiero od tego czasu wyniki z Elbląga zaczęły pojawiać się na początku listy
I tu pytanie - dlaczego wyszukiwarka nie domyśliła się, że wpisując adres znajdujący się w mieście, w którym się aktualnie znajduję, szukam adresu z mojego miasta? Chyba logiczne, że gdybym szukał tego adresu w Warszawie, to dopisałbym "Warszawa". Szukając adresu w mieście, w którym przebywam logiczne dla mnie jest, że bez wpisania miasta, w pierwszej kolejności dostanę wyniki z nim związane, a dopiero później te z innych miast.

Edit.
Kolejny przykład. Wpisuję "Grunwaldzka 2". Jako pierwsze dostaję 4 wyniki oddalone o 18 - 28 km, a dopiero na 5 miejscu wynik z mojego miasta, oddalony o 2,7km. Czyżby wielki cichy powrót "Rekomendowanych", a raczej "Sponsorowanych", czyli na pierwszych miejscach wyniki klientów, którzy zapłacili za wysokie pozycjonowanie na liście wyników, jak to miało miejsce raptem 3 lata temu?

PS. Michał, sprawdź czy w momencie gdy wyskakują Ci te błędy nie masz czasem wyłączonej synchronizacji (bądź uruchomionego oszczędzania energii, co też może skutkować wyłączeniem synchronizacji), sprawdź też czy nie masz wyłączonego (lub ograniczonego) wykorzystania danych w tle.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 1 lut 2016, 19:56

Mam ten sam scenariusz co Spinnek.

Wysłane przez Tapatalk
LChmiel
lchmiel