Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jaki typ trasy w warunkach zimowych ?

Jaki typ trasy w warunkach zimowych ?

Postprzez prezesBB » poniedziałek, 29 lut 2016, 11:22

Cześć :)
zastanawiałem się ostatnio jaki typ trasy wybrać w trudnych warunkach drogowych (np.zimowych).
Jechałem tydz temu z Bielska do Zakopanego, śnieżyca b.trudne warunki drogowe, typ trasy najszybsza i niestety propozycja trasy NE tragiczna...
głównymi??
prezesBB
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC ONE M9

Re: jaki typ trasy w warunkach zimowych

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 29 lut 2016, 11:38

Na szybko zmienne warunki niewiele pomoże. Najszybsza powinna najszybciej reagować na zmianę warunków, ale będzie proponować objazdy drogami niższych kategorii. Rekomendowana będzie bardziej uwzględniać jakość drogi. Ja kilka tygodni temu bardzo skorzystałem na "szybkiej" z Rabki do Małego Cichego, dosłownie przez podwórka. Ominęliśmy wielki korek przed Poroninem.

Wysłane przez Tapatalk
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Re: jaki typ trasy w warunkach zimowych

Postprzez prezesBB » poniedziałek, 29 lut 2016, 20:32

lchmiel napisał(a):Na szybko zmienne warunki niewiele pomoże. Najszybsza powinna najszybciej reagować na zmianę warunków, ale będzie proponować objazdy drogami niższych kategorii. Rekomendowana będzie bardziej uwzględniać jakość drogi. Ja kilka tygodni temu bardzo skorzystałem na "szybkiej" z Rabki do Małego Cichego, dosłownie przez podwórka. Ominęliśmy wielki korek przed Poroninem.

Wysłane przez Tapatalk

przy dobrych warunkach drogowych to oczywiście tylko "szybka" (na co dzień tylko nią jeżdzę). problem w tym, co w sytuacji gdy ze względu na warunki nikt przed nami w danym czasie nie odważył się przejechać daną trasą? faktycznie rekomendowana powinna prowadzić "główniejszymi"
prezesBB

Telefon: HTC ONE M9

Re: Jaki typ trasy w warunkach zimowych ?

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 29 lut 2016, 20:40

Nikt nigdy nie opublikował algorytmów generowania tras. To tajemnica firmy. Ale rzeczywiście "rekomendowana" to kompromis między szybką, krótką a głównymi.

Wysłane przez Tapatalk
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Powrót do Ogólne