Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Getne] NaviExpert 10.1.20

Re: [Getne] NaviExpert 10.1.20

Postprzez Tom » środa, 20 kwi 2016, 00:42

Czy nowa wersja nawigacji ma inaczej ustawione przyciąganie ?
Zauważyłem że stojąc pod blokiem na podwórku, między Lidlem po prawej a blokiem i ulicą z adresem po lewej to nawigacja zaczyna moją trasę wyznaczoną z parkingu z Lidla, i proponuje manewry aby wyjechać z tego parkingu.
Jutro przy okazji postaram się sprawdzić kiedy dokładniej tak jest i czy za każdym razem.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez langolier » poniedziałek, 2 maja 2016, 09:59

Bardzo długo użytkowałem wersję 9.3.4 ale w końcu postanowiłem spróbować wersji 10.1.X
Po pewnych problemach z instalacją pojeździłem tydzień na tej nowszej wersji i szybko powróciłem do 9.3.4
Czemu ?
Program bardzo często traci pozycję (strzałka zmienia kolor na szary), dosłownie kilka razy na minutę. Wyłącz/włącz telefon nie pomagało.
Zdarzyło mi się też "przyciągnięcie" (czy raczej "przeciągnięcie") z drogi osiedlowej, równoległej do głównej - o dobre 20 metrów. Przedtem tego nie było.

Powrót do 9.3.4 rozwiązał sytuację, tzn. przywrócił stabilne działanie aplikacji (jedyny problem to niedziałanie skrótów wykonanych w nowszej wersji, na szczęście było ich tylko kilka).
Może to "wina" możliwości mojego telefonu (Galaxy Note 2), ale tak naprawdę dla mnie to nieistotne.
langolier
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 5 maja 2016, 12:35

langolier napisał(a):Bardzo długo użytkowałem wersję 9.3.4 ale w końcu postanowiłem spróbować wersji 10.1.X
Po pewnych problemach z instalacją pojeździłem tydzień na tej nowszej wersji i szybko powróciłem do 9.3.4
Czemu ?
Program bardzo często traci pozycję (strzałka zmienia kolor na szary), dosłownie kilka razy na minutę. Wyłącz/włącz telefon nie pomagało.
Zdarzyło mi się też "przyciągnięcie" (czy raczej "przeciągnięcie") z drogi osiedlowej, równoległej do głównej - o dobre 20 metrów. Przedtem tego nie było.

Powrót do 9.3.4 rozwiązał sytuację, tzn. przywrócił stabilne działanie aplikacji (jedyny problem to niedziałanie skrótów wykonanych w nowszej wersji, na szczęście było ich tylko kilka).
Może to "wina" możliwości mojego telefonu (Galaxy Note 2), ale tak naprawdę dla mnie to nieistotne.

Pobierz GPS Test z Google Play i wykonaj reset AGPS. Daj znać czy to rozwiązanie pomogło w Twoim przypadku w najnowszej wersji.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez langolier » niedziela, 8 maja 2016, 19:46

Powiem szczerze: nikt mnie teraz szybko nie namówi na update. W zasadzie jestem zadowolony z 9.3.4 i żadna z nowych funkcji nie przekonała mnie do tego...
langolier

Postprzez userqwerty » czwartek, 19 maja 2016, 14:29

Od kilku dni mam taki problem z NE. Nawigacja wyznacza trasę, prowadzi o ile wcześniej GPS znajdzie sygnał (pisałem o tym problemie jakiś czas temu, problem nadal występuje), ale gdy chcę wybrać jakiś przycisk na ekranie one po prostu nie działają. Nic, ani potwierdzanie zdarzeń, ani przybliżanie/oddalanie, ani zgłaszanie, po prostu nic. Niby można jechać i dojechać do celu, ale jak tu być aktywnym użytkownikiem?
userqwerty
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A3 (2017)

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 19 maja 2016, 14:40

userqwerty napisał(a):Od kilku dni mam taki problem z NE. Nawigacja wyznacza trasę, prowadzi o ile wcześniej GPS znajdzie sygnał (pisałem o tym problemie jakiś czas temu, problem nadal występuje), ale gdy chcę wybrać jakiś przycisk na ekranie one po prostu nie działają. Nic, ani potwierdzanie zdarzeń, ani przybliżanie/oddalanie, ani zgłaszanie, po prostu nic. Niby można jechać i dojechać do celu, ale jak tu być aktywnym użytkownikiem?

Podaj mi w PW model telefonu, wersję Androida oraz swoje ID z aplikacji - sprawdzimy co się dzieje.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez userqwerty » środa, 1 cze 2016, 19:51

Problem z obsługą przycisków ekranowych nadal występuje, ale czasem coś uda się wdusić, denerwujące jest gdy NE proponuje 2 trasy, a ja nie mogę wybrać którą chcę jechać, czy nawet jeśli trasa jest ok, to nie mogę wystartować nawigacji za pomocą "Nawiguj".
A tak jeszcze z innej beczki. Na fb chwalicie się nowszą wersją NE 10.1.58, kiedy uzależnieni (emocjonalnie) od getne.pl zobaczą ją w swoich telefonach?
userqwerty

Telefon: Samsung Galaxy A3 (2017)

Postprzez Michal1983 » czwartek, 2 cze 2016, 04:58

Choć to pewnie kwestia dodania paru linijek kodu to pewnie trochę to potrwa.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 2 cze 2016, 11:12

userqwerty napisał(a):Problem z obsługą przycisków ekranowych nadal występuje, ale czasem coś uda się wdusić, denerwujące jest gdy NE proponuje 2 trasy, a ja nie mogę wybrać którą chcę jechać, czy nawet jeśli trasa jest ok, to nie mogę wystartować nawigacji za pomocą "Nawiguj".
A tak jeszcze z innej beczki. Na fb chwalicie się nowszą wersją NE 10.1.58, kiedy uzależnieni (emocjonalnie) od getne.pl zobaczą ją w swoich telefonach?

Wersja 10.1.58 w Google Play zawiera funkcję Moje Community Traffic, która jest także dostępna w obecnej wersji dla aplikacji pobranej z getne.pl.

Co do tego błędu to poproszę w PW informację o Twoim modelu telefonu, wersji Androida oraz Twoim ID z aplikacji - sprawdzimy co się dzieje.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez sorier » niedziela, 12 cze 2016, 22:51

Czy przypadkiem "ekonomiczna" nie powinna być najkrótszą sensowną trasą?

Screenshot_2016-06-12-17-08-18.png
Screenshot_2016-06-12-17-08-18.png (186.27 KiB) Przeglądane 6254 razy
sorier

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert