Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Getne] NaviExpert 10.1.20

[Getne] NaviExpert 10.1.20

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 12 kwi 2016, 11:39

Aktualizacja NaviExpert pobranego ze strony getne.pl do wersji 10.1.20 jest już dostępna :)

Aby dokonać aktualizacji należy w menu aplikacji wejść w zakładkę Pomoc > O programie, a następnie kliknąć „Sprawdź aktualizacje”. Po pobraniu i otwarciu pliku zostanie zainstalowana nowa wersja :)

Co nowego w niej znajdziecie?
- Odświeżona wyszukiwarka – prezentacja wyników wyszukiwania na mapie, również w trakcie nawigacji.
- Opcja Moje Community Traffic dostępna w Moim Profilu. Włączcie ją, aby poprawić szacowanie czasu dojazdu do celu i dostosować go do Waszego stylu jazdy.
- Częstotliwość występowania kontroli drogowych w Miejscach Częstych Kontroli.
- Nowa opcja „Sprawdź czas dojazdu” dostępna dla często używanych punktów. Kliknijcie i przytrzymajcie punkt na liście na głównym ekranie, aby sprawdzić dostępne dodatkowe opcje.
- Możliwość wyłączenia aplikacji z paska powiadomień.
- Opcja automatycznego ukrywania ikon +, - itp. na mapie. Znajdziecie ją w zakładce Ustawienia > Wygląd mapy.
- Drobne poprawki w interfejsie.
- Poprawki drobnych błędów, w tym pojawiających się na Android 6.0.

Szerokiej drogi!
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: [Getne] NaviExpert 10.1.20

Postprzez Michal1983 » środa, 13 kwi 2016, 06:14

Ciekawe po przejechaniu ilu kilometrów powinno być widać działanie MCT?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez osator » środa, 13 kwi 2016, 14:18

Czym się różni wersja 10.1. 20 od 10.1.22?
Samsung Galaxy S6 edge, Android 5.1.1
osator

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez Lukasz NE » środa, 13 kwi 2016, 15:30

osator napisał(a):Czym się różni wersja 10.1. 20 od 10.1.22?

Wersja 10.1.22 zawiera poprawkę buga, który powodował u niektórych użytkowników crashe aplikacji po aktualizacji do wersji 10.1.20.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez olos » środa, 13 kwi 2016, 15:37

Lukasz NE napisał(a):- Opcja Moje Community Traffic dostępna w Moim Profilu. Włączcie ją, aby poprawić szacowanie czasu dojazdu do celu i dostosować go do Waszego stylu jazdy.

Zaktualizowałem dzisiaj rano - mała próbka testowa, ale wydaje się, że funkcja działa.
W moim przypadku NE w wersjach <10 zawsze zawyżał mój czas dojazdu do pracy - 40 km autostradą jadę z prędkością 145 km/h, a większość ruchu wolniej, więc zawsze 3-4 minuty mi w czasie jazde ubywały z ETA.
Droga do: (ze świeżo włączonym MCT) - planowany przyjazd - 8:44, rzeczywisty 8:41
Droga z: planowany przyjazd - 15:34, rzeczywisty 15:36 (ale te 2 minuty dłużej z powodu rzadkiego korka na światłach po zjeździe z autostrady, do zjazdu z autostrady MCT się jak widać nauczył i nie obniżał ETA).
Tak więc pierwsze wrażenie - to działa :-)
Napiszę za tydzień, czy będzie ciągle działało.
olos

Telefon: Samsung S4 mini

Postprzez userqwerty » środa, 13 kwi 2016, 16:04

Nie wiem co wniosła wersja 10.1.22, ale po zainstalowaniu 10.1.20 zauważyłem że nawigacja potrzebuje dużo więcej czasu żeby złapać sygnał GPS. Przy 9 po wyjechaniu z garażu sygnał był łapany w ciągu kilku, kilkunastu sekund. Teraz zdarza mi się że nawet po dobrych kilku minutach nie jest w stanie złapać sygnału. Pomaga wyłączenie i ponowne uruchomienie GPS w telefonie. A i jeszcze, GPS jest włączony na stałe. Wcześniej takie długotrwałe poszukiwania sygnału zdarzały się przy 9, ale tylko po tym jak włączałem GPS.
userqwerty

Telefon: Samsung Galaxy A3 (2017)

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 14 kwi 2016, 10:13

Dziś wprowadziliśmy w aplikacji nową funkcję, dzięki której wyświetlamy propozycję parkingów znajdujących się w najbliższej okolicy celu podróży. Pobliskie miejsca parkingowe prezentowane są w opisie trasy, a także w szczegółach wybranego przez kierowcę punktu docelowego. Dzięki temu już przed rozpoczęciem podróży kierowca otrzymuje informacje nie tylko o odległości do najbliższego parkingu od wybranego miejsca docelowego, ale dowie się także m.in. o koszcie postoju czy typie miejsca parkingowego.

NaviExpert pozwala teraz także na szybkie wyszukanie parkingu w trakcie nawigacji dzięki nowej funkcji prezentacji wyników wyszukiwania na mapie. Przy zbliżaniu się do celu wystarczy wybrać opcję „Znajdź parking”, by aplikacja zaproponowała najbliższe parkingi.

Co ważne, nowa funkcja została włączona dla wszystkich użytkowników posiadających wersję 10.x i nie wymaga aktualizacji aplikacji by z niej korzystać :)

Więcej informacji znajdziecie na naszym blogu >>> http://bit.ly/NaviExpert_10
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Michal1983 » niedziela, 17 kwi 2016, 18:43

Dlaczego nie można umieścić na stronie getne wersji 10.1.20 tylko trzeba pobrać 9.16 zaktualizować do 9.17 L i potem znów do 10.1.20? Sporo pobierania jak ktoś dopiero co instaluje aplikacje.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 18 kwi 2016, 13:55

Michal1983 napisał(a):Dlaczego nie można umieścić na stronie getne wersji 10.1.20 tylko trzeba pobrać 9.16 zaktualizować do 9.17 L i potem znów do 10.1.20? Sporo pobierania jak ktoś dopiero co instaluje aplikacje.

Michał, wersja 9.3.16 jest wersją przejściową umożliwiającą łatwą aktualizację do dalszych wersji, które instalują się obok, aby mogły odczytać z niej dane i nie trzeba było się od początku rejestrować. Przy czym aktualizacja do wersji 9.3.17 nie jest konieczna. 9.3.16 prowadzi od razu do 10. Dlatego też aktualizacja do wersji 10 jest póki co możliwa tylko przez aplikacje. Na stronie pojawi się później.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 18 kwi 2016, 15:19

Lukasz NE napisał(a):Przy czym aktualizacja do wersji 9.3.17 nie jest konieczna. 9.3.16 prowadzi od razu do 10. Dlatego też aktualizacja do wersji 10 jest póki co możliwa tylko przez aplikacje. Na stronie pojawi się później.

Jak instalowałem program zanim napisałem poprzednią wiadomość to właśnie tak to wyglądało. Dopiero po aktualizacji 9.3.16 do 9.3.17 wykrywało aktualizację do 10.1.22. Teraz jest prawidłowo. Nie trzeba przechodzić przez 9.3.17, ale wtedy jeszcze było tak naokoło.
Michal1983

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert