Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja BETA 10.4.110

Re: Nowa wersja BETA 10.4.110

Postprzez lukasz » piątek, 26 maja 2017, 10:03

Funkcja wyznaczania tras alternatywnych REWELACJA - tego brakowało. Teraz sam mogę decydować którędy jechać. Wcześniej trzeba było kombinować z punktami pośrednimi...
- pozostały czas i kilometry - nie zawsze się zgadzają na podglądzie trasy z tym co jest pokazywane na górze podczas nawigacji.
- jak rozpoczynam nawigację - wyznaczam trasę - widzę trasy alternatywne - po włączeniu nawigacji nie widać tych propozycji na trasie.
- Faktycznie podczas jazdy - auto skalowania mapy (5km) - zupełnie nie czytelne ograniczenia prędkości.
ps. fajnie, że coś się ruszyło :)
lukasz
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Mi5

Postprzez KasiaD » piątek, 26 maja 2017, 10:05

Wspomniane przez Ciebie błędy są na tapecie.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez sorier » piątek, 26 maja 2017, 10:54

Nie bardzo rozumiem kryterium doboru tras alternatywnych, czy to celowe działanie aplikacji czy błąd:

Wyznaczam trase "ekonomiczna" i dostaje poniższy wynik. Pierwsza alternatywa jest bez sensu, bo nie dość że dłuższa (czasowo i odległościowo) to prowadzi dziwnymi drogami. Druga alternatywa może być, bo jest szybsza.
Screenshot_2017-05-26-11-33-24.png
Screenshot_2017-05-26-11-33-24.png (64.99 KiB) Przeglądane 1644 razy

Ta sama trasa, ale po wybraniu w opcjach "rekomendowana". Tylko jedna alternatywa i w dodatku ta bardziej bezsensowna (znów dłuższa czasowo i odległościowo). Nawigacja w ogóle nie zaproponowała "ekonomicznej alternatywy" mimo, że pierwszy przykład pokazał że taka istnieje.
Screenshot_2017-05-26-11-34-12.png
Screenshot_2017-05-26-11-34-12.png (61.94 KiB) Przeglądane 1644 razy

Trochę coś nie dorobione to jest.
sorier
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez KasiaD » piątek, 26 maja 2017, 12:06

Poproszę pełne screeny, aby można było zweryfikować przebieg trasy oraz informację skąd dokąd trasa była układana, ze screenów widzę, że dzisiaj około 11:30. Na podstawie samych wartości na kafelkach nie będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie i wyjaśnić dlaczego takie a nie inne alternatywy się pojawiły.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez sorier » piątek, 26 maja 2017, 14:12

Wysłałem na PW
sorier

Postprzez Michal1983 » sobota, 27 maja 2017, 04:48

KasiaD napisał(a):
Michal1983 napisał(a):[...] Niestety po dojechaniu do celu wielopunktowej trasy aplikacja stanęła.

Czy możesz rozwinąć informację "aplikacja stanęła"?

Ekran stał się czarny i pojawił się komunikat aplikacji zachęcający do wysłania raportu o błędzie.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez sorier » sobota, 27 maja 2017, 11:25

Dzisiaj nawigacja jako jedną z "alternatywnych" (przy domyślnej "rekomendowanej") poleciła mi drogę gruntową. Na mapie jest prawidłowo, droga widnieje jako gruntowa.
ID znacie (jeżeli nie to posle PW jeszcze raz), godzina wyznaczenia trasy 12:16 27.05.2017.
sorier

Postprzez spinnek » sobota, 27 maja 2017, 11:49

@KasiaD
cc:all

Szacun za kawał dobrej roboty z tymi trasami alternatywnymi :) Odnoszę wrażenie, że przeliczanie tras odbywa się też częściej, w związku z tym jest mniejsza szansa wpadnięcia w korek.

Dodatkowa pochwała za to, że trasy alternatywne obejmują również informacje nt. kosztu przejazdu daną trasą - to miłe zaskoczenie! :)))

Szczególnie świetnie widać tę nową funkcjonalność, jadąc od strony Warszawy A2 do Lubonia pod Poznaniem: w okolicach Wrześni kierowca może sam wybrać na podstawie tylko informacji wyświetlanych na ekranie (czyli bez manualnych operacji), czy jechać dalej A2, co go będzie kosztować kolejne 19PLN, ale zaoszczędzi ok. 9minut, czy pojedzie 92-ką, a potem S5-ką wróci na A2, tracąc co prawda 9 minut, ale nie tracąc 19PLN ;) => ja wybieram zawsze ten drugi wariant :)

No to mi teraz do pełnego szczęścia brakuje jedynie:

1) wskazywania na podglądzie trasy i podczas jazdy innym kolorem odcinków, gdzie występuje korek, wraz informacją szacunkową, jakie opóźnienie występuje na tym odcinku w stosunku do typowego przejazdu (wiem, że to sformułowanie wymaga doprecyzowania); tę funkcjonalność ma pewna bardzo znana aplikacja ;) i ładnie widać, gdzie podczas trasy będziemy się ciągnąć w żółwim tempie; np. przy regularnie występujących korkach przed niefunkcjonującymi jeszcze bramkami na A2 w okolicach Pruszkowa można się dowiedzieć, czy mamy w plecy 10, 15, 20 czy więcej minut stania w korku w relacji Warszawa => Poznań; widać też ładnie, jaki skutek ma potężny wypadek - jak duży kawałek autostrady obejmuje

2) totalnie za gruba jest linia wskazywanej przez program trasy w trakcie nawigacji - zakładam, że jest taka gruba dlatego, by w tej szerokości zmieścić również informacje trafficowe, gdy się je włączy (kiedy kolory odcinków dróg pochodzą od natężenia ruchu); ale ja przez 99% czasu nie używam informacji trafficowych, więc linia np. 3 razy grubsza od odcinka, którym jadę, wydaje mi się bardzo nieestetyczna; ten problem zgłaszałem kiedyś w konkurencyjnej aplikacji ;) i został rozwiązany od ręki - jakbyście się nad tym pochylili, byłoby super!!! Idealnie by było, by bez włączonych informacji trafficowych szerokość linii była równa szerokości odcinka drogi; niby nic, ale estetyka aplikacji, w którą użytkownicy wpatrują się dziesiątki godzin miesięcznie, jest ważna :)

Jeszcze raz dziękuję za ciężką pracę i postęp w aplikacji - gratulacje, tak trzymać :)
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez algi » sobota, 27 maja 2017, 19:41

andrus75 napisał(a):Rozwiązanie fajne. Bardzo fajnie to wygląda. Powiedzcie mi czy wcześniej też tak było, bo nie zwróciłem uwagi. Wciskam wyszukiwanie głosowe i wyskakuje mi po angielsku "speak now". Jeśli nic nie powiem wyskakuje już po polsku "nie zrozumiałem.....". Niby nic ale nie pamiętam czy zawsze tak było. Pzdr

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

U mnie tak samo a do tego bardzo szybko twierdzi że nie rozumie. Nie mam czasu aby podyktować gdzie chcę jechać. Ścigam się aby dwa wyrazy wcisnąć w okienko czasowe

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez Klusek » niedziela, 28 maja 2017, 09:27

Trasy alternatywne "na żywo" świetna sprawa, jestem pod wrażeniem i gratuluję. Póki co tylko jedna mała uwaga. Nie wiem czy w dymkach jest sens podawania czasu i kilometrów z dokładnością do jednego miejsca po przecinku skoro sama nawigacja podaje te wartości z dokładnością do pełnej liczby.
Druga sprawa to ograniczenia prędkości wyświetlane na małe, też całkiem fajna rzecz, ale ikonki są zdecydowanie zbyt małe żeby w trakcie jazdy bezproblemowo je odczytać.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert