Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja BETA 10.4.110

Re: Nowa wersja BETA 10.4.110

Postprzez Michal1983 » wtorek, 13 cze 2017, 04:46

To pewnie była przestroga aby tamtędy nie jechać ponieważ będzie gorzej. To fakt jeżeli ma być coś alternatywnego to choć jedna wartość powinna być ujemna.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez lchmiel » piątek, 16 cze 2017, 23:08

Pomysł z trasami alternatywnymi jest bardzo dobry. Nawet te z wartościami dodatnimi uważam za cenne, jeśli wartości są nie wielkie, bo zniechęcają do kombinowania, od razu pokazując, w jakim stopniu się nie opłaca.

Mam propozycję, aby linie tekstu z wartościami ujemnymi i odpowiadające im odcinki tras wyróżniały się bardziej, niż z dodatnimi. Na przykład, ujemne białe, tak jak teraz, a dodatnie szare, jasnoszare. Co z przypadkami, gdy np. różnica czasu jest ujemna, a odległości dodatnia, lub odwrotnie? Wtedy każda lina tekstu jest innego koloru. Co do trasy, to jeśli rodzaj trasy to "najszybsza", wtedy zwycięża czas, a jeśli "najkrótsza, wtedy odległość. W pozostałych przypadkach - zawsze jest biała, na przykład.

Wtedy jeden rzut oka, i bez czytania liczb wiem, czy warto rozważyć taką trasę alternatywną.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Wilk108 » sobota, 17 cze 2017, 07:52

Ale często brakuje mi kalkulacji dla tras które naprawdę są alternatywą. Dla mnie trasy z większym czasami i odległościami powinny być pokazywane tylko gdy prowadzą drogami wyższej kategorii.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Piotrek » sobota, 17 cze 2017, 17:28

Moim zdaniem fajnie byłoby zobaczyć trasę, która byłaby wybrana jeśli nie byłoby korków. To znaczy, jeśli teraz trasa jest specjalna (omija korki), przez co kluczy i jedzie nie standardowo, to ja mógłbym się zastanawiać dlaczego, i co by się stało jakbym pojechał "jak zwykle". Trasa alternatywna mogła by to pokazywać.

Albo żeby była taka opcja, że ja dotykam miejsca na mapie, i NE pokazuje jak wyglądała by trasa przez to miejsce.
Piotrek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 19 cze 2017, 04:26

Jeśli ma się ustawioną trasę omijająca korki i nią jedzie to wszystkie alternatywy są na plusach. Zarówno jest trochę dalej i trochę dłużej. Dopiero jak się samemu zaczyna coś kręcić pojawiają się propozycje z minusami.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 19 cze 2017, 07:34

Zawsze ceniłem w NE prędkość, ale wczoraj wyznaczenie trasy trwało dużo za długo. Nawet najwolniejsza nawigacja Google szybciej wyznaczyła by trasę.
Michal1983

Postprzez Wilk108 » sobota, 1 lip 2017, 21:27

Michal1983 napisał(a):Jeśli ma się ustawioną trasę omijająca korki i nią jedzie to wszystkie alternatywy są na plusach. Zarówno jest trochę dalej i trochę dłużej. Dopiero jak się samemu zaczyna coś kręcić pojawiają się propozycje z minusami.

Niekoniecznie:
Szybsza alteranatywa.JPG
Szybsza alteranatywa.JPG (55.99 KiB) Przeglądane 1034 razy

Trzeba sprawdzać alternatywy na mapie. Niestety czasem pojawiają się tak blisko manewru, że nie sposób skorzystać (bo np trzeba zmienić 3 pasy). Wciąż też warto (przynajmniej w Warszawie w godzinach największego ruchu) czasem zlecić przeliczenie trasy.
Szkoda że użytkownik musi tyle robić. Jeżeli NE znajduje w czasie jazdy alternatywy to mógłby też częściej poszukać szerzej i w razie czego powiedzieć o lepszej wersji trasy.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez lchmiel » czwartek, 20 lip 2017, 17:38

Michal1983 napisał(a):Jeśli ma się ustawioną trasę omijająca korki i nią jedzie to wszystkie alternatywy są na plusach. Zarówno jest trochę dalej i trochę dłużej. Dopiero jak się samemu zaczyna coś kręcić pojawiają się propozycje z minusami.

W zasadzie tak, ale nie zawsze. Chyba przedwczoraj (niestety już dokładnie nie pamiętam) miałem na dwóch blisko położonych skrzyżowaniach dwie propozycje z dużymi minusami co do czasu, po kilka minut. Jedna proponowała czas krótszy o cztery lub pięć minut (nie skorzystałem).

Jeśli trasy alternatywne na żywo mają zostać na dłużej, to wracam do propozycji, aby wersje bardziej korzystne były zaznaczone na biało, a mniej korzystne na szaro. Co do etykiet, to wystarczy, aby wszystkie dodatnie były na szarym tle, a wszystkie ujemne na białym. Ponieważ w etykiecie czas jest na górze, a droga na dole, to łatwo byłoby zauważyć, jaki jest stan. Ale najlepiej byłoby, aby dla trasy najkrótszej na biało były tylko ujemne odległości, a dla najszybszej na biało tylko ujemne czasy. Co do koloru samych tras, to dla najkrótszej i najszybszej sprawa jest jasna, a dla innych rodzajów tras mogłoby być zgodnie z ich kryteriami - lepsza trasa na biało, gorsza na szaro.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » piątek, 21 lip 2017, 05:21

Piszę na podstawie własnego doświadczenia i osobiście lepsza propozycje razy dostałem kiedy próbowałem jechać po swojemu. Natomiast kiedy jechałem trasą ekonomiczną wszystkie propozycje były na plusie. Nie wiem jaki sens jest ich pokazywania. Chyba tylko ku przestrodze, bo wątpię aby ktoś umyślnie chciał skorzystać z dłuższej i wolniejszej trasy.
Michal1983

Postprzez Qbek » sobota, 22 lip 2017, 12:38

Nie. Mam domyślną Rekomendowana i in minus pokazuje zapewne jak rodzaj trasy Najszybsza. Próbne przejazdy to potwierdzają. Te trasy często są gorszej jakości.

Wysłane z mojego GT-N5100 przy użyciu Tapatalka
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert