Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Kategoryzacja ścieżek, dróg wewn., gruntowych - ???

Kategoryzacja ścieżek, dróg wewn., gruntowych - ???

Postprzez rgr » wtorek, 13 cze 2017, 09:32

Witam,

zwracam się do NE z sugestią przemyślenia sposobu przedstawiania dróg niższej kategorii na mapach.
Poniżej wklejam rysunek z uwagami, a tutaj napiszę je jeszcze raz:
1. Na rysunku jest droga gruntowa dostępna dla samochodów - ot taki skrót, który czasami używam. Dlaczego na mapie przedstawiona jest ona ledwo widoczną linią? IMHO jeżeli jest dostępna dla samochodów, to powinna być wyraźnie oznaczona.
2. Ścieżki w parku (oraz przejścia dla pieszych/rowerów)- zakazane dla aut, ale na mapie są rysowane grubą linią. IMHO powinno być dokładnie odwrotnie - parkowe cienką, gruntowe samochodowe grubą.
3. Droga wewnętrzna biurowca - tu znowu gruba linia, a to chyba podobna kategoria jak gruntowe, czyli wjeżdżamy gdy cel jest na takiej drodze. Ogólnie to jest dobrze, tylko jest niekonsekwencja - gruntowe cienką, a wewnętrzne grubą.

Mimo kilku lat używania NE nigdy nie wiem co "poeta miał na myśli" patrząc na tak narysowaną drogę. Tzn. nie wiem co w realu się za tym kryje.

IMHO powinno być tak:
1. Drogi gruntowe dostępne dla aut - gruba.
2. Ścieżki parkowe pieszo-rowerowe - cienka.
3. Wewnętrzne - gruba.
(Wszystko oczywiście w tych szarych kolorach dróg najniższej kategorii)

Mam rację czy czepiam się? :)

Obrazek
Załączniki
ne-ścieżki.png
ne-ścieżki.png (217.58 KiB) Przeglądane 2515 razy
rgr
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: ZTE Blade

Re: Kategoryzacja ścieżek, dróg wewn., gruntowych - ???

Postprzez Wilk108 » wtorek, 27 cze 2017, 18:20

Popieram. Mieszkam przy ulicy utwardzonej tłuczniem. Więc dla NE jest to droga gruntowa. I NE bardzo niechętnie wyznacza mi trasy spod domu. Wyznacza od asfaltowej odległej o 100 m. Za płotami sąsiednich działek. Wprowadzenie kategorii "gruntowa dostępna dla samochodów osobowych" pomogło by rozwiązać takie problemy.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Wilk108
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez jolka999 » piątek, 18 sie 2017, 20:35

Bardzo fajna inicjatywa ale wydaje mi się, ze równie trudna do zrealizowania ze względu na ilość takich dróżek.
jolka999

Telefon: nokia

Postprzez Christopher2 » piątek, 8 wrz 2017, 06:58

To prawda, może i w jakiś miastach uda się tak zrobić, ale to na pewno nie we wszystkich.
Christopher2

Powrót do Ogólne