Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Problem z Navi - dzwiek po polaczeniu

Problem z Navi - dzwiek po polaczeniu

Postprzez kordas89 » wtorek, 8 sie 2017, 08:45

Hej,
Navi zawsze łącze po BT z samochodem , czy można zrobić tak żeby dźwięk był wypuszczany przez telefon a nie przez samochód?
Mam Android 7.0
Dzięki z góry za pomoc
Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, że tacy nie są.
kordas89
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Problem z Navi - dzwiek po polaczeniu

Postprzez Joanna Welke » wtorek, 8 sie 2017, 15:01

Funkcja współpracy aplikacji z zestawem głośnomówiącym jest funkcją eksperymentalną, aplikacja różnie współpracuje z różnymi zestawami głośnomówiącymi i nie możemy dać gwarancji poprawnego działania z danym zestawem. Jeżeli chcemy połączyć urządzenie z zestawem, w aplikacji NaviExpert w zakładce Ustawienia -> Dźwięki należy zaznaczyć opcję "Zestaw głośnomówiący". Jeżeli dźwięki nie są słyszalne należy:

Wejść do ustawień bluetooth w menu ustawień w Androidzie, następnie na liście sparowanych urządzeń odnaleźć zestaw głośnomówiący zainstalowany w samochodzie i nacisnąć ikonkę ustawień, która znajduje się obok nazwy zestawu. Na tym ekranie powinny być dwie pozycje w sekcji profile: profil dla połączeń telefonicznych i dla multimediów. Proszę spróbować wyłączyć profil multimediów a pozostawić profil połączeń telefonicznych. To powinno wymusić działanie rozmów przez BT, a NaviExperta przez głośnik telefonu.

Jeżeli ta konfiguracja nie zadziała, można także spróbować następującego schematu:

Przy włączonej opcji BT Multimedia audio dla zestawu samochodowego w ustawieniach Androida uruchomić odtwarzacz MP3 - czy dźwięki są odtwarzane przez głośniki samochodu?
Włączyć dla zestawu samochodowego BT opcję „Multimedia audio” w ustawieniach BT Androida, a w NaviExpercie w ustawieniach wyłączyć opcję „Zestaw głośnomówiący” i uruchomić ponownie aplikację.

Pozdrawiamy
Zespół NaviExpert
Joanna Welke
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Problem z Navi - dzwiek po polaczeniu

Postprzez sobies » wtorek, 10 paź 2017, 19:20

przeczytałem w pomocy, że: "W przypadku telefonów takich producentów jak: Sony Ericsson, LG, Samsung i Motorola, a także telefonów z systemem Android, Windows Mobile i Bada – dźwięk z aplikacji NaviExpert przekazywany jest na profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile), a nie na profil HFP, na którym działa standardowa słuchawka lub zestaw głośnomówiący. Z tego też powodu dźwięki z NaviExpert nie będą słyszalne na urządzeniach, korzystających z profilu HPF."

Mam telefon Huawei a kiedyś miałem Samsung. Mam Samochód Toyota. Podejrzewam że to Naviexpert wybiera A2DP, a nie Android. Połaczenia telefoniczne z Huawei i z Samsung zestaw głosnowmówiący Toyoty obsługuje dobrze. Tylko Naviexpert jest przez Toyotę widziany jako odtwarzacz multimedialny. Zmieńcie NaviExpert tak, by był telefonem, a nie odtwarzaczem multimedialnym.
Chodzi o to by radio samochodowe działało żeby dzwięk z radia był przerywany polaczeniem telefonicznym lub komunikatem z nawigacji. Mogę słuchać nawidgacj przez system głośnmówiacy ale nie chce słuchac jej przez cały czas. Wyłączenie multimediów w ustawieniach bluetooth samochodu lub telefonu przerywa połączenie.
To NaviExpert powinien wymuszać na telefonie Headset Profile (HPF)

I gdzie w NavieXpert moża zaznaczyć że używam systemu głosnomówiącego. Mam wersję 10.4.117?
sobies
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Huawei P9 Lite 2017

Powrót do Strefa początkujących