Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ciekawostki NaviExperta ;)

Ciekawostki NaviExperta ;)

Postprzez vtec_z » niedziela, 8 lis 2009, 09:39

Dyskutujemy poważnie o rzeczach poważnych (czasami mniej poważnie), a NE miewa wpadki, które powodują tylko to :) albo to :D albo nawet to :lol:

Uśmiechnijmy się czasem - do siebie, do NE w telefonie i do ludzi, którzy tworzą obiekt naszych zainteresowań.

Na dobry początek screen shot z radarynamapie.pl
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Re: Ciekawostki NaviExperta ;)

Postprzez Pablo_at_NE » niedziela, 8 lis 2009, 17:58

To potwierdza, że NaviExpert to nawigacja XXII wieku ;)
Pablo_at_NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: GalaxyS, GalaxyT

Naszybciej na wstecznym

Postprzez vtec_z » poniedziałek, 9 lis 2009, 19:53

Zjawisko nie jest już nowiną, ale takiego wyniku to nikt tu jeszcze nie odnotował:
PhoneScr000011.jpg
PhoneScr000010.jpg
vtec_z

Re: Naszybciej na wstecznym

Postprzez mindzik » poniedziałek, 9 lis 2009, 20:20

vtec_z napisał(a):...Zjawisko nie jest już nowiną..

No cóż, korki to bardzo dynamicznie zmieniające się zjawisko ;)
mindzik
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nokia N8

Re: Naszybciej na wstecznym

Postprzez Pablo_at_NE » wtorek, 10 lis 2009, 07:28

mindzik napisał(a):
vtec_z napisał(a):...Zjawisko nie jest już nowiną..

No cóż, korki to bardzo dynamicznie zmieniające się zjawisko ;)

I jeszcze jedno potwierdzenie, że mamy coś naprawdę rewolucyjnego. Długo by się rozpisywać...... NE będzie proponował wycieczki w czasie ;)

A tak na poważnie, to dzięki za te uwagi. Przyglądamy się temu i innym zgłoszeniom i pracujemy nad poprawkami.
Pablo_at_NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: GalaxyS, GalaxyT

1>8 czyli trasa optymalna

Postprzez vtec_z » niedziela, 15 lis 2009, 23:21

Trafiłem ostatnio na kolejny kwiatek z łączki NE, który usiłował wytłumaczyć mi, że najlepiej będzie gdy do punktu, który mam w zasięgu wzroku i porządnego asfaltu (1km) pojadę sobie w kierunku przeciwnym i dookoła (8km). Oto efekty:
PhoneScr000014.jpg

PhoneScr000013.jpg

PhoneScr000012.jpg
vtec_z

Re: 1>8 czyli trasa optymalna

Postprzez mindzik » niedziela, 15 lis 2009, 23:52

vtec_z napisał(a):Trafiłem ostatnio na kolejny kwiatek z łączki NE, który usiłował wytłumaczyć mi, że najlepiej będzie gdy do punktu, który mam w zasięgu wzroku i porządnego asfaltu (1km) pojadę sobie w kierunku przeciwnym i dookoła (8km).

Jeśli ta droga, o której mówisz jest asfaltowa, to zgłoś ja do NE że jest o takiej nawierzchni, bo na mapie jest zaznaczona jako gruntowa i będzie już OK. A trasa optymalna prowadzi tak aby nie zawierała odcinków gruntowych, chyba że koniec jest na takiej trasie. Tak że odnośnie tego kawałka mapy, trasa wg założeń trasy optymalnej jest poprowadzona poprawnie, omija jak się da drogę gruntową. Teraz dużo nowych mniejszych dróżek jest asfaltowanych i nie są uaktualnione na mapach, ale zgłoszenie do NE błędnej nawierzchni nanoszą na mapy i już na drugi dzień jest OK.
mindzik

Postprzez vtec_z » poniedziałek, 16 lis 2009, 14:32

mindzik napisał(a):Jeśli ta droga, o której mówisz jest asfaltowa, to zgłoś ja do NE że jest o takiej nawierzchni, bo na mapie jest zaznaczona jako gruntowa i będzie już OK. A trasa optymalna prowadzi tak aby nie zawierała odcinków gruntowych, chyba że koniec jest na takiej trasie. Tak że odnośnie tego kawałka mapy, trasa wg założeń trasy optymalnej jest poprowadzona poprawnie, omija jak się da drogę gruntową. Teraz dużo nowych mniejszych dróżek jest asfaltowanych i nie są uaktualnione na mapach, ale zgłoszenie do NE błędnej nawierzchni nanoszą na mapy i już na drugi dzień jest OK.

Całkiem racjonalne wytłumaczenie... byłoby, gdyby z punktu S do drogi asfaltowej (wg NE) i od drogi asfaltowej do K nie trzeba było przejechać drogą gruntową - tą samą co z S do K drogą najkrótszą ;)

I żeby było dowcipniej opcja trasy najkrótszej z S do K wiedzie od... K do asfaltu, potem z powrotem drogą gruntową obok K i S do asfaltu. Tego nikt mi już nie wytłumaczy :)
vtec_z

Postprzez Marian » poniedziałek, 16 lis 2009, 16:07

mindzik napisał(a):
vtec_z napisał(a): A trasa optymalna prowadzi tak aby nie zawierała odcinków gruntowych, chyba że koniec jest na takiej trasie.
Skąd to wiadomo? A może była wyznaczana trasa Najszybsza? Warto by poznać czas (i prędkość) na trasie "po ludzku" krótkiej, jeśli tylko uda się do niej zmusić NE. Czy wypadnie 1km/h? A może aż 2km/h? :lol:
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mindzik » poniedziałek, 16 lis 2009, 16:57

Marian napisał(a):
mindzik napisał(a):
vtec_z napisał(a): A trasa optymalna prowadzi tak aby nie zawierała odcinków gruntowych, chyba że koniec jest na takiej trasie.
Skąd to wiadomo? A może była wyznaczana trasa Najszybsza? Warto by poznać czas (i prędkość) na trasie "po ludzku" krótkiej, jeśli tylko uda się do niej zmusić NE. Czy wypadnie 1km/h? A może aż 2km/h? :lol:

Optymalna było w temacie jeśli tyczy się to rodzaju trasy. A tak z ciekawości wyznaczyłem sobie tą trasę, na trasie krótkiej i najkrótszej pokazuje tylko czas dojazdu i ogólnie startuje nie w zaznaczonym miejscu tylko przy trasie 15 i potem rzeczywiście przelatuje obok punktu końcowego w stronę startu, mija go i kończy na najbliższej krzyżowce z asfaltem.
mindzik

Następna strona

Powrót do Zgłoszenia