Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Postprzez gietpe » środa, 17 mar 2010, 08:48

Witam!Podobne zjawiska zaobserwowałem na 5800 może to jest właśnie sprawka ovi żeby do niej "przekonac" użytkowników NE lub innych produktów.Pozdrawiam
gietpe
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia SP

Postprzez mstelmach » środa, 17 mar 2010, 09:31

gietpe napisał(a):Witam!Podobne zjawiska zaobserwowałem na 5800 może to jest właśnie sprawka ovi żeby do niej "przekonac" użytkowników NE lub innych produktów.Pozdrawiam

To jest inny problem. W przypadku 5800 nalezy wgrac najnowszy firmware.
Pozdrawiam.
mstelmach
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5

Postprzez gietpe » środa, 17 mar 2010, 12:07

Dziękuję.pozdrawiam z zimowej znowu Warmii.
gietpe

Telefon: Xperia SP

Postprzez grzechoo » niedziela, 21 mar 2010, 08:00

Witam wszystkich użytkowników e72 i NE.
Potwierdzam niestabilność aplikacji NE na Nokia E72. Mam wgrany najnowszy soft tak jak tu było w opisie, telefon nie wiesza się na żadnej aplikacji tylko na NE, więc sorry, ale można oczekiwać, ze producent oprogramowania dostosuje się do producenta telefonu, a nie odwrotnie. Poza tym jak można podawać na stronie, że telefon E72 jest szczególnie rekomendowany do korzystania z NE, jak nie da się z niego korzystać. Kierowałem się informacjami na stronie NE i kupiłem E72 oraz roczną licencję na NE. W praktyce z NE nie da się korzystać na e72. Program wiesza cały telefon, lub po prostu wyłącza się w najmniej przewidzianych okolicznościach. Stwarza to poważne zagrożenie dla użytkownika. Próbowałem już wszystkiego i na razie jestem zmuszony zrezygnować z korzystania z NE. Jeszcze raz się pytam jak można wprowadzać użytkowników w błąd i rekomendować telefon, z którym program współpracuje tylko w teorii. Od oprogramowania od którego zależy bezpieczeństwo użytkownika oczekuje się stabilności i pewności działania, a nie zbędnych wodotrysków. Biorąc pod uwagę wprowadzenie mnie w błąd, poprzez podawania na stronie informacji o szczególnej rekomendacji, mogę stwierdzić, że zakupiony NE jest niezgodny z umową. Jak można coś rekomendować bez zrobienia testów, przypuszczam, że autorzy NE nie mieli tego telefonu w rękach. Oczekuje, że autorzy aplikacji coś z tym zrobią. Myślę, że w/w kłopoty dotyczą wszystkich użytkowników e72 i NE.
Nokia E72 wkrótce Nokia E6
grzechoo

Telefon: e72

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]/[E52]

Postprzez Spychacz » niedziela, 21 mar 2010, 14:54

mstelmach napisał(a):Badamy problem. Najprawdopodobniej Nokia wypuscila cala serie z niestabilnym sprzetem i oprogramowaniem. W przeszlosci takie akcje im sie zdarzaly. Czasem sie do tego przyznawali, czasem nie. Bedziemy badac ten problem. Na pierwszy "rzut oka" jest to problem telefonu, nie NE. Pozdrawiam.

To go dobrze zbadajcie ;) ogólnie wiadomo, że wyszła wadliwa partia E52 - moja po 3 dniach wylądowała w serwisie bo zawieszała się, restrartowała, wyświetlała komunikat "brak pamięci" itd. Jedynym ratunkiem jest wymiana płyty głównej (tamte miały wadliwy procesor) co też mi uczyniono + wgranie najnowszego firmware'u - teraz od miesięcy śmiga ok ale NE potrafi czasem się zawiesić (żaden inny program nie) więc to wina NE i dobrze by było dla użytkowników żebyście doszli co jest nie tak.
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E52]

Postprzez sztaba » poniedziałek, 22 mar 2010, 14:56

I tak właśnie wczoraj NE na mojej Nokii E52 stracił głos i jak na razie nie odzyskał go.
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Spychacz » poniedziałek, 22 mar 2010, 18:34

właśnie wyszło nowe oprogramowanie do E52 FW: 33.002 (E72 zapewne też) i po wgraniu użytkownikom przestała się wieszać nawigacja Garmina więc i może NE przestanie ;) przed chwilą wgrałem i potestuję
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E52]

Postprzez sztaba » poniedziałek, 22 mar 2010, 22:21

sztaba napisał(a):I tak właśnie wczoraj NE na mojej Nokii E52 stracił głos i jak na razie nie odzyskał go.

już odzyskałem głos. W ustawieniach telefonu wystarczyło włączyć dźwięki ostrzeżeń. Zdziwiłem się, ale działa.
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez thapke » środa, 24 mar 2010, 11:53

Poniżej podajemy kilka informacji dotyczących przeprowadzonych testów oraz dochodzenia przyczyn występowania problemów na telefonach E52 oraz E72.

Testy przeprowadzano na różnych wersjach oprogramowania firmware telefonów. Ich zmiana nie przyniosła znaczącej poprawy. W ostatnim okresie wykonaliśmy kilkadziesiąt testów obciążeniowych modeli Nokia E52 oraz E72 i w każdym z przypadków szybciej lub wolniej następowało samoistne wyłączenie aplikacji.

Nasze podejrzenia skierowane są obecnie na zarządzanie energią w telefonie oraz na reakcję telefonu podczas zwiększonego obciążenia procesora. Producent stosuje w tych modelach albo zabezpieczenia przed zwiększonymi wydatkami energetycznymi albo niechcący coś popsuł. Częste wydawanie firmware może o tym świadczyć. W pierwszych modelach znany był też problem niedopracowanego hardware (procesora). Można to wywnioskować po wielu zgłoszeniach na forach internetowych (polskich np. http://www.nokia-e52.pl/viewtopic.php?t=277 i zagranicznych np: http://discussion.forum.nokia.com/forum ... p?p=641262).
Według informacji jednego z naszych użytkowników wymiana płyty poprawia działanie zarówno telefonu jak i naszej aplikacji ale nie eliminuje problemu całkowicie.

W trakcie wykonanych testów wydłużony czas działania aplikacji zauważyliśmy po wykonaniu zmian w samym telefonie a także po wyłączeniu kilku opcji w samej aplikacji tych opcji które w zwiększony sposób obciążają telefon.
Po wykonaniu następujących ustawień w telefonie E52 udało nam się osiągnąć dość długi czas bez zawieszenia:
- Panel sterowania | Ustawienia | Ogólne | Ustawienia czujnika | Czujniki = NIE Obsługa nastawiania = wyłączone wszystkie podopcje,
- ustawiony punkt dostępu na aplikacji i zezwolenie (poprzez menadżera aplikacji) na użycie przez naszą aplikację GPSa, internetu i wiadomości bez pytania,
- Połączenie | Dane pakietowe ustawienia Polacz. pakietowe = Kiedy potrzeba
Po wyłączaniu dodatkowo warstw krajobrazu w wersji 5.2 lub instalacji wersji 5.0.1 (w której nie było jeszcze opcji warstw) czas działania NaviExperta wydłużył się znacząco. Wersję 5.0.1 można pobrać ze strony: http://getne.pl/5.0.1. Dla modelu E72 można zainstalować wersję 5.0.1 przeznaczoną dla E71 a dla E52 wersję dla E71 lub N95.

Ze względu na fakt, że samoistne restarty telefonu występują losowo nie jest łatwo wychwycić czy też odtworzyć wszystkie przypadki. Zachęcamy do prób nawigacji (także w trybie Demo) z wyłączonymi warstwami, następnie z wyłączonymi punktami POI a następnie z wyłączoną Mapą Polski w tle.
Po wykonanych zmianach i próbach nawigacji prosimy o informację o ich rezultacie:
- na jakim modelu E52 czy E72,
- na jakiej wersji firmware telefonu,
- na jakiej wersji aplikacji NaviExpert,
- z jakimi ustawieniami NaviExperta,
- po jakim czasie od momentu wytyczenia trasy wystąpił problem,
- jaki był dokładnie objaw.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to jak zachowuje się aplikacja i telefon podczas komunikatu o pełnym naładowaniu lub o słabym stanie baterii a także podczas podłączania ładowarki samochodowej.

Testy trwają...
thapke
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez potworny » środa, 24 mar 2010, 16:02

Nareszcie raport godny profesjonalistów. Brawo, thapke!
Następnym razem wcześniej informacja o tym, że pracujecie nad problemem, żeby nie wyglądało, że olewacie swoich Klientów.
potworny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert