Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Postprzez itsn » środa, 31 mar 2010, 21:15

O! Nowy firmware? A jaki masz model telefonu? Nokia E72 czy E52?
Przeznaczona na polski rynek? Wersja europejska?
---
ITSN
itsn
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia E72

Postprzez luksoft » piątek, 2 kwi 2010, 09:27

Czy coś więcej udało się ustalić firmie? Termin wynmiany telefonu się zbliża.
luksoft
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy SII

Postprzez grzechoo » sobota, 3 kwi 2010, 17:00

Witam, dzis testowalem wersje 5.1 na mojej E72 na dwoch trasach po okolo 25 kilometrow.
Telefon podlaczony byl do ladowarki, trasy po miescie i poza miastem. Specjalnie zbaczalem aby spowodowac przeliczanie trasy. W miedzyczasie odbieralem maile i sms-y, przelanczalem sie miedzy aplikacjami. Test wyszedl pozytywnie. NE nie zawiesil sie ani nie zamknal samoczynnie. Wszystko dzialalo plynnie i szybko. Starsza wersja do E71 dziala bez porownania lepiej na E72 niz dedykowana wersja NE 5.2. Jak przetestuje na dluzszej trasie to dam znac.
Pozdrawiam
Nokia E72 wkrótce Nokia E6
grzechoo

Telefon: e72

Postprzez D_K » niedziela, 11 kwi 2010, 20:07

Witam

Pojawiła się nowsza wersja oprogramowania firmowego do Nokia E52. Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o działanie Naviexperta to się poprawiło. Wgrałem ten firmware kilka dni temu, więc może za wcześnie na ostateczne wnioski, ale na pewno jest lepiej. Ostatnio nawet przed uruchomieniem NE nie wyłączałem czujnika położenia i NE się nie wywalił.
Jak dobrze pamiętam to na początku użytkowanie NE na tym telefonie nie miałem dużych problemów. Dopiero po kilku dniach używania NE zaczął się wyłączać kilkakrotnie podczas trasy, a potem już wieszać. Z każdym dniem było coraz gorzej. Praktycznie zaraz po włączeniu albo się wieszał albo zamykał. Dopiero zastosowanie zaleceń pracownika NE (kilka postów wyżej) znacznie pomogło - w moim przypadku głównie chodziło o wyłączenie czujnika położenia.
Mam nadzieję, że na tym firmware będzie dobrze.

Pzd
D_K

Telefon: K610i

Postprzez sztaba » czwartek, 15 kwi 2010, 16:44

D_K napisał(a):Witam

Pojawiła się nowsza wersja oprogramowania firmowego do Nokia E52. Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o działanie Naviexperta to się poprawiło.

stwierdzam, że po aktualizacji oprogramowania na Nokii E52 i aktualizacji NE do wersji 5.2 przeznaczonej na ten właśnie model przejechałem już ok. 300 km i aplikacja się nie wywaliła, nie podawała bezsensownych komunikatów i wszystko było ok.
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez kmis » wtorek, 20 kwi 2010, 22:51

Wyszedł nowy firmware do E72 031.023 z datą 31.03.2010r. W piątek ruszam w trasę ok. 200km, po powrocie opiszę wrażenia :)
kmis

Telefon: E72

Postprzez itsn » środa, 21 kwi 2010, 07:45

kmis napisał(a):Wyszedł nowy firmware do E72 031.023 z datą 31.03.2010r. W piątek ruszam w trasę ok. 200km, po powrocie opiszę wrażenia :)

Super! Zagladam od czasu do czasu w poszukiwaniu "łatek" i dałbym sobie głowę uciąć, że przynajmniej kilka razy w kwietniu łączyłem się z Siecią celem sprawdzenia dostępności nowego firmware. Super, że został już opublikowany, chociaż jak już ktoś zwrócił tutaj uwagę na oczywisty fakt- to nie gigant jakim jest Nokia dostosowuje się do NE.

Dzięki za cynk. Biorę się za backup i upgrade E72.
---
ITSN
itsn

Postprzez grzechoo » poniedziałek, 26 kwi 2010, 14:59

Witam
Z przyjemnością donoszę, że aktualizacja softu w Noki E72 do wersji 031.023 rozwiązuję problem niestabilności NE - przynajmniej wersji 5.1, bo taką testowałem. Wróciłem właśnie z podróży - kilkaset km i NE ani razu mnie nie zawiódł. Program działał stabilnie, telefon nie resetował się, wszystko działało błyskawicznie. Telefon był zarówno podłączony do ładowarki i bez ładowarki, odbierał maile, sms-y, połączenia telefoniczne i wszystko działa stabilnie.
Nie wiem jak wersja 5.2.
Pozdrawiam
Nokia E72 wkrótce Nokia E6
grzechoo

Telefon: e72

Postprzez cerbudpw » poniedziałek, 26 kwi 2010, 20:09

Witam wszystkich - jestem świeżym posiadaczem telefonu E72, dotychczas ponad 6 lat używałem telefony SE (ostatnio P1i) jednak postanowiłem że kolejny telefon będzie innej firmy i padło na Nokie E72. Jednka moje pytanie jest następujące - doczytałęm posty na tym forum do końca i mam wrażenie że ktoś wyrwał ostatnią stronę, gdyż nie opisujecie czy po zmianian softu na nowy, nawigacja NE działa bezproblemowo i jaką sugerujecie wgrać ta nowszą czy tą starszą - pozdrawiam
cerbudpw

Telefon: E72

Postprzez itsn » wtorek, 27 kwi 2010, 09:28

cerbudpw napisał(a):Witam wszystkich - jestem świeżym posiadaczem telefonu E72, dotychczas ponad 6 lat używałem telefony SE (ostatnio P1i) jednak postanowiłem że kolejny telefon będzie innej firmy i padło na Nokie E72. Jednka moje pytanie jest następujące - doczytałęm posty na tym forum do końca i mam wrażenie że ktoś wyrwał ostatnią stronę, gdyż nie opisujecie czy po zmianian softu na nowy, nawigacja NE działa bezproblemowo i jaką sugerujecie wgrać ta nowszą czy tą starszą - pozdrawiam

Nie, nie. Tak jest. Nikt nie wyrwał ostatniej strony. Poprostu klienci zostali pozostawieni sami sobie.
Zostaliśmy olani przez Naviexpert. Zaczęto snuć tylko przypuszczenia "co może być nie tak". Gdybano, ale bez wiedzy autorów, bez oficjalnego wsparcia, Naviexpert ukazał swój profesjonalizm.

Od tego wątku i jego rozwoju rozpoczęła się krucjata rozgorycznoego klienta. Poczytasz soboe o tym tutaj:
http://forum.naviexpert.pl/viewtopic.php?f=5&t=251

Co do E72. Uaktualniłem soft do najnowszej wersji i wygląda na to, że działa stabilniej. Mówię tutaj o 5.2 bo 5.1 pomimo założenia, że nie korzystam z czujników położenia, działała lepiej, ale niewiele. Na Twoje pytanie - polecam wyłącznie firmware 031.023 i sugeruję najnowszą dostępną obecnie wersję Naviexpert 5.2.

Szczerze jednak muszę napisać, że nieufnie podchodzę od pewnego czasu do produktu NE i nie mogę zagwaratować, że nie będziesz miał problemów. Pocieszające jest to, że nawet autorzy Naviexpert wychodzą z tego samego założenia ;)
---
ITSN
itsn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert