Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Postprzez itsn » sobota, 6 mar 2010, 12:55

No to mam problem.

Zmieniłem swoją wysłużoną E51 na E72 i zaczęły się kłopoty z nawigacją.
NE potrafi się zwiesić. Objawia się to "zamrożeniem" mapy, przy czym samo wskazanie mojej pozycji "przesuwa się, do momentu wyjechania po za ekran". Jeszcze przez kilka kilometrów słyszę komunikaty głosowe (skręć w lewo, za 50 metrów fotoradar, etc.), później zupełnie cisza. Nawigacja umiera.
Zdarzyło się kilka razy, że NE zamknął się całkowicie i telefon wyszedł do trybu gotowości.

Niepokoi mnie to, szczególnie, że systematycznie używam NE a po zmianie telefonu, która zbiegła się z wprowadzeniem stabilnej(?) wersji 5.2, aplikacja jest dla mnie nieprzewidywalna.

Z moich obserwacji, wynika że większość (70%-80%) "zwisów" pojawia się na "otwartej, prostej przestrzeni" - autostrady, drogi ekspresowe, główne arterie miast. Nie zaobserwowałem związku pomiędzy czasem używania aplikacji, a jej padem. Czasem zdarza się, że umiera po kwadransie, czasem po dwóch godzinach.

Posiadam aktualne oprogramowanie w telefonie, kupionym w salonie firmowym Nokia.
*#0000# zwraca mi następujące dane:

Wersja oprogramowania
022.007
Data wersji oprogram.
10-Dec-2009
Wersja niestandardowa
022.007.C00.01
Data wersji niestandard.
10-Dec-2009
Zestaw języków
16.01
Model
E72-1
Typ
RM-530
Urządzenie uaktualnione
Nie uaktualniano

Naviekspert:

Wersja: 5.2 Nokia S60 (Symbian OS. 3.1+)
nokia-s60-ed3-fp2-1-locationapi
201002021201:26882

Dokonałem "formatowania" telefonu, zainstalowałem wyłącznie NE - bez rezultatu.
Spróbuję teraz zainstalować wersję 5.1 i wykorzystać zewnętrzny moduł (czyli podobnie jak w przypadku poprzedniczki E51), chociaż nie ukrywam, że niestabilność aplikacji stawia pod znakiem zapytania dalsze moje korzystanie z Naviekspert.

Rozumiem, że Nokia E72 nie jest aparatem zbyt popularnym. Z nieznanych przyczyn, moim zdaniem wspaniały, telefon dopiero teraz trafia do ofert kilku operatorów (w większości tylko na papierze). Ale czy to może usprawiedliwiać błędy w działaniu?

Zwracam się z gorącą prośbą do Autorów aplikacji, aby przyjrzeli się problemowi.
Wdzięczny będę również za opinie od posiadaczy Nokia E72 na temat pracy. Być może błąd tkwi po mojej stronie?

W razie pytań związanych z Nawiexpert, chętnie udzielę odpowiedzi.

Pozostaję z szacunkiem,
Wierny Użytkownik NE
---
ITSN
itsn
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia E72

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Postprzez kmis » wtorek, 9 mar 2010, 15:20

Witam
Posiadam również E72 z takim samym firmware. Od czasu do czasu naviexpert wyłącza się, średnie prędkości pokazuje rzędu 14231232, po odebraniu rozmowy przestają działać komunikaty głosowe w nawigacji. Miałem wcześniej E71, wymienione problemy nie występowały. Sprawę zgłosiłem do supportu 18.01.2010, dostałem odpowiedź 25.01.2010 "proszę o jeszcze trochę cierpliwości. W chwili obecnej badamy problem by móc Panu jak najlepiej pomóc." Do dnia dzisiejszego cisza.
Pozdrawiam
Krzysiek
kmis

Telefon: E72

Postprzez itsn » środa, 10 mar 2010, 23:07

Dziękuję za odzew.

Widać nie jestem odosobnionym "przypadkiem". Zbliża się ósmy miesiąc, kiedy regularnie, opłacam abonament 30 dni. Stoję przed dylematem... wykorzystać zebrane PP na upust i potraktować je jako "rekompensatę", czy do czasu zainteresowania się problemem przez pracowników NE nie przestawić się na darmowe OVI od Nokia. Płacić pełnej wartości, za produkt który jest daleki od moich oczekiwań, nie zamierzam. W końcu moje pieniądze idą na wynagrodzenie dla autorów, notabene dobrej merytorycznie, aplikacji.

Swoją drogą, może wyjdę z problemem po za forum do owego supportu. Jak tam trafić (-; ?
---
ITSN
itsn

Postprzez _Adik_ » piątek, 12 mar 2010, 21:23

u mnie to samo, aplikacja jest max niestabilna i wywala się w losowych momentach, do tego prędkość prezentowana jest tak: 24558375837583944km/h...
kupiłem ten telefon w nadziei na sprawne nawigowanie a jako że jestem posiadaczem naviexperta na 2 lata to byłoby fajnie przycisnąć trochę tempo naprawy sytuacji...
_Adik_

Telefon: Sony XPERIA Z1

Postprzez Spychacz » sobota, 13 mar 2010, 11:00

na E52 czasem dzieje się podobnie jak u Was, NE potrafi się sam wyłączyć lub zawiesić albo też ikonka z komputerem pokładowym wskakuje na środek ekranu tak że nie widzę siebie na mapie lub też pokazuje kosmiczną prędkość... 131212131133 km/h :D
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez itsn » sobota, 13 mar 2010, 22:27

Nie jestem znawcą telefonów, ale wydaje mi się, że E72 była wzorowana na E72. Jak to się ma do sprzętu, oprogramowania, etc. nie wiem. Wiem tylko, że jestem co raz bardziej zaniepokojony, brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony ludzi, których opłacamy aby w naszych podróżach nie trzeba było wyciągać papierowej mapy.
---
ITSN
itsn

Postprzez potworny » niedziela, 14 mar 2010, 05:49

itsn napisał(a):wydaje mi się, że E72 była wzorowana na E72. Jak to się ma do sprzętu, oprogramowania, etc. nie wiem.

To ja Ci mogę podpowiedzieć, że pewnie w obydwu modelach wszystko wygląda identycznie ;)

itsn napisał(a):Jestem co raz bardziej zaniepokojony, brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony ludzi, których opłacamy aby w naszych podróżach nie trzeba było wyciągać papierowej mapy.

Polska rzeczywistość. Miejmy nadzieję, że coraz liczniejsze głosy krytyki sprawią, że NE zacznie traktować klientów jako swoje najwyższe dobro.
potworny

Postprzez itsn » niedziela, 14 mar 2010, 10:57

Pod koniec tygodnia wysłałem maila ze zgłoszeniem problemu technicznego. Zobaczymy jaka będzie reakcja, o ile w ogóle będzie jakikolwiek odzew.

Dla mnie dużym problemem jest wymuszenie zamknięcia (w przypadku zwisu) aplikacji, uruchomienie jej ponownie i wyznaczenie trasy. Mam nauczkę i nie obsługuję telefonu podczas prowadzenia pojazdu, a nie zawsze jednak mam możliwość zatrzymania się aby włączyć NE. Najbardziej irytujące jest kiedy NE odmówi posłuszeństwa w centrum miasta, w godzinach szczytu, a ja trafiam akurat na "zieloną falę". Wówczas okazuje się, że trzeba zawrócić i skręcić pięć krzyżówek wcześniej w lewo.
---
ITSN
itsn

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]/[E52]

Postprzez sztaba » wtorek, 16 mar 2010, 16:53

Spychacz napisał(a):na E52 czasem dzieje się podobnie jak u Was, NE potrafi się sam wyłączyć lub zawiesić ...

no cóż, mogę tylko potwierdzić. Mam ten telefon odtrzech dni, dwa razy "przejechałem się" z NE. Przy pierwszym przejeździe aplikacja zawiesiła mi się w momencie kiedy pojechałem inną drogą niż zaproponował NE (zawiesił się na przeliczaniu trasy i już się nie odwiesił).
Przy drugim przejeździe dwukrotnie aplikacja samoczynnie wyłączyła mi się.
Jak tak dalej pójdzie, to pozostaje mi się cieszyć że abonament mam tylko do czerwca. Ovi śmiga bez problemu. I za darmo.
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]/[E52]

Postprzez mstelmach » środa, 17 mar 2010, 07:35

sztaba napisał(a):
Spychacz napisał(a):na E52 czasem dzieje się podobnie jak u Was, NE potrafi się sam wyłączyć lub zawiesić ...

no cóż, mogę tylko potwierdzić. Mam ten telefon odtrzech dni, dwa razy "przejechałem się" z NE. Przy pierwszym przejeździe aplikacja zawiesiła mi się w momencie kiedy pojechałem inną drogą niż zaproponował NE (zawiesił się na przeliczaniu trasy i już się nie odwiesił).
Przy drugim przejeździe dwukrotnie aplikacja samoczynnie wyłączyła mi się.
Jak tak dalej pójdzie, to pozostaje mi się cieszyć że abonament mam tylko do czerwca. Ovi śmiga bez problemu. I za darmo.

Badamy problem. Najprawdopodobniej Nokia wypuscila cala serie z niestabilnym sprzetem i oprogramowaniem. W przeszlosci takie akcje im sie zdarzaly. Czasem sie do tego przyznawali, czasem nie. Bedziemy badac ten problem. Na pierwszy "rzut oka" jest to problem telefonu, nie NE. Pozdrawiam.
mstelmach
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert